هشدار مقام امنیتی آمریکا نسبت به تلاش‌های جمهوری اسلامی برای ضربه زدن به سازمان‌ها و افراد در خاک ایالات متحده

31/06/1400 05:42 ب.ظ

کریستین ابی‌‌زید، رئیس «مرکز ملی مبارزه با تروریسم»، هشدار داد که رهبران جمهوری اسلامی «همچنان قصد دارند کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران، توسط آمریکا در دی ۱۳۹۸ را تلافی کنند.»

صدای آمریکا، نهاد‌های امنیت ملی و برقراری امنیت در ایالات متحده نسبت به افزایش «عمده» تهدیدات تروریسم داخلی در کشور هشدار دادند.آنها روز سه شنبه در کنگره آمریکا حاضر شدند و به سوالات قانون‌گذاران پاسخ دادند.کریستوفر ری، رئیس پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی‌، به یک کمیته سنای آمریکا گفت که جلوگیری از حملات تروریستی «اولویت» اصلی این سازمان برای آینده قابل پیش‌بینی است.

آنها روز سه شنبه در کنگره آمریکا حاضر شدند و به سوالات قانون‌گذاران پاسخ دادند. کریستوفر ری، رئیس پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی‌، به یک کمیته سنای آمریکا گفت که جلوگیری از حملات تروریستی «اولویت» اصلی این سازمان برای آینده قابل پیش‌بینی است.

در همین حال، کریستین ابی‌‌زید، رئیس «مرکز ملی مبارزه با تروریسم»، در یک جلسه استماع «کمیته امنیت میهن و امور دولتی» سنای آمریکا به تهدیدات از سوی جمهوری اسلامی ایران نیز اشاره کرد. ابی‌زید هشدار داد مقامات ضدتروریسم آمریکا علاوه بر نگرانی از گروه‌هایی مانند القاعده و داعش، نسبت به تلاش‌های ایران و حزب الله لبنان برای حمله به آمریکا نیز نگران هستند.

وی به طور خاص هشدار داد که رهبران جمهوری اسلامی «همچنان قصد دارند کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران، توسط آمریکا در دی ۱۳۹۸ را تلافی کنند.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

خاک برسر امریکا شده که ایران هم تهدیدش میکنه جمهوری جهل و جنایت فقط با اعمال زور و اسلحه حکومت می کند و جوابش چیزی بجز زور اسلحه برای آن قابل درک نیست… هشدالِ من به مقام امنیتی آملیکا؛ جوجو ! بیگودی دیگ ول افتاده لاهت افتاد اینولا بیا بدم نن جونم بلات دولِ* استکان ببنده ماه شی. بایدن بیدال شد سلام بلسون. * دور

آخوندها فقط زبان زور و قاطعیت می فهمند کوتاه بیاید پر رو می شوند

سوء قصد به جان مشاور اول رئیس جمهوری اوکراین؛ زلنسکی: به شدت برخورد می‌کنیمترور با اسلحه گرم در اوکراین به دلیل درگیری‌های مسلحانه جاری در بخش‌های شرقی کشور، پدیده نادری نیست و در سال‌های اخیر چندین تن از سیاستمداران یا روزنامه نگاران در این کشور هدف عملیات ترورموفق و غیرموفق قرار گرفته‌اند.

ورود مسافران خارجی به آمریکا به شرط واکسیناسیون کامل کرونا آزاد شدبر پایه دستورالعمل قبلی ورود افراد غیر شهروند آمریکا که در ۱۴ روز پیش از ورودشان به این کشور در بریتانیا، اتحادیه اروپا، چین، هند، ایران، ایرلند، برزیل و آفریقای جنوبی بوده‌اند ممنوع اعلام شده بود.

عمل به وعده؛ گذشت ریاست جمهوری از شکایات علیه رسانه‌هاریاست جمهوری از شکایات علیه رسانه‌ها گذشت رییس‌ دفتر امور دعاوی و قراردهای معاونت حقوقی رییس‌جمهوری در نامه‌ای خطاب به دادستان عمومی و انقلاب تهران از شکایات این معاونت علیه رسانه‌ها اعلام گذشت کرد.

جمهوری چک، کمک 75 میلیون کرونی به مردم افغانستان اختصاص داداخیرا در نشستی که با فراخوان سازمان ملل متحد در حمایت از افغانستان برگزار شد، کشورهای جهان متعهد شدند بیش از یک میلیارد دلار کمک‌های بشردوستانه به مردم به خیر باشید.

هشدار گوترش به آمریکا و چین نسبت به بروز یک جنگ سرد جدید | DW | 20.09.2021آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل متحد در گفت‌وگو با آسوشیتدپرس ضمن هشدار نسبت به بروز یک جنگ سرد احتمالی جدید بین ایالات متحده و چین، از دو کشور خواست روابط 'کاملاً ناکارآمد' خود را ترمیم کنند.

ابراهیم رئیسی: به آمریکا اطمینان نداریم | DW | 21.09.2021ابراهیم رئیسی در یک سخنرانی از پیش ضبط شده، دولت آمریکا را متهم کرد که تحریم را روش جدید 'جنگ با ملت‌ها' کرده است. او بازگشت به مذاکره را مستلزم رفع تحریم‌ها دانست و تکرار کرد که جمهوری اسلامی به آمریکا اعتماد ندارد. از پیش ضبط شده؟ دولت آمریکا دولت جنایتکار است

صدای آمریکا، نهاد‌های امنیت ملی و برقراری امنیت در ایالات متحده نسبت به افزایش «عمده» تهدیدات تروریسم داخلی در کشور هشدار دادند.

آنها روز سه شنبه در کنگره آمریکا حاضر شدند و به سوالات قانون‌گذاران پاسخ دادند.

کریستوفر ری، رئیس پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی‌، به یک کمیته سنای آمریکا گفت که جلوگیری از حملات تروریستی «اولویت» اصلی این سازمان برای آینده قابل پیش‌بینی است.

در همین حال، کریستین ابی‌‌زید، رئیس «مرکز ملی مبارزه با تروریسم»، در یک جلسه استماع «کمیته امنیت میهن و امور دولتی» سنای آمریکا به تهدیدات از سوی جمهوری اسلامی ایران نیز اشاره کرد.

ابی‌زید هشدار داد مقامات ضدتروریسم آمریکا علاوه بر نگرانی از گروه‌هایی مانند القاعده و داعش، نسبت به تلاش‌های ایران و حزب الله لبنان برای حمله به آمریکا نیز نگران هستند.

وی به طور خاص هشدار داد که رهبران جمهوری اسلامی «همچنان قصد دارند کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران، توسط آمریکا در دی ۱۳۹۸ را تلافی کنند.»

ابی‌زید در شهادت مکتوب خود همچنین به تلاش‌های مستمر تهران برای «ایجاد توانایی عملیاتی علیه مردم و سازمان‌های مستقر در آمریکا» هشدار داد.