هشدار جیک سالیوان به آمریکایی‌ها برای ترک فوری اوکراین: روسیه احتمالا طی روزهای آینده به اوکراین حمله می‌کند

22/11/1400 11:43:00 ب.ظ

🔺هشدار جیک سالیوان به آمریکایی‌ها برای ترک فوری اوکراین: روسیه احتمالا طی روزهای آینده به اوکراین حمله می‌کند

مشاور امنیت ملی آمریکا هشدار داد که روسیه به احتمال بسیار زیاد تا چند روز دیگر و حتی «قبل از پایان المپیک زمستانی» به اوکراین حمله خواهد کرد. چاپ مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه هشدار داد که روسیه به احتمال بسیار زیاد تا چند روز دیگر و حتی «قبل از پایان المپیک زمستانی» به اوکراین حمله خواهد کرد و از شهروندان آمریکایی ساکن در اوکراین خواست هر چه زودتر آن کشور را ترک کنند.

جیک سالیوان در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید گفت، ایالات متحده اطلاعات قطعی در مورد این که آیا رئیس جمهوری روسیه فرمان عملیات نظامی را صادر کرده است یا خیر ندارد، اما همه نشانه‌ها از یک عملیات نظامی عمده حکایت دارد که می‌تواند فورا آغاز شود.

او با بیان این که ما در حال حاضر نمی‌توانیم روز و ساعت چنین عملیاتی را پیش‌بینی کنیم، گفت اما امکان وقوع آن بسیار بالاست و خطر حمله آنقدر فوری و نزدیک است که از شهروندان آمریکایی در اوکراین می‌خواهیم هرچه زودتر آن کشور را ترک کنن. headtopics.com

جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده نیز در مصاحبه با شبکه ان بی‌سی که بخش کوتاهی از آن پنجشنبه شب پخش شد درخواست مشابهی را مطرح کرد و گفت آمریکایی‌هایی که هنوز در اوکراین به‌‌سر می‌برند «همین حالا» از آن کشور خارج شوند.

اوکراین خواهان پیوستن به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، است و روسیه به شدت با آن مخالف بوده و هشدار داده حضور نیروهای ناتو در همسایگی خود را تحمل نخواهد کرد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

بلینکن: حتی بازی‌های المپیک هم شاید مانع حمله روسیه به اوکراین نشودتصاویر ماهواره‌ای منتشر شده توسط یک شرکت خصوص آمریکایی آرایش نظامی جدید نیروهای روسیه را در چندین منطقه نزدیک به مرز اوکراین نشان می‌دهد.

بلینکن: حمله روسیه به اوکراین در خلال بازی‌های المپیک بعید نیست | DW | 11.02.2022وزیر خارجه آمریکا می‌‌گوید که وضعیت استقرار نیروهای روسیه به گونه‌ای است که هر لحظه امکان حمله آنها به اوکراین ممکن است. او به خلاف ارزیابی بسیاری از ناظران بعید ندانسته است که حمله احتمالی حتی در ده روز آینده انجام شود. روسیه گستاخ شده چون رهبران اروپا و آمریکا را ضعیف می بیند جای تعجب دارد که جمع جهانی به سرجمع نرسیده اند.

شکست گفتگوهای برلین بر سر بحران اوکراین؛ بایدن نسبت به شروع «جنگ جهانی» هشدار دادرئیس کاخ سفید تاکید کرد: «در صورتی که آمریکایی‌ها و نیروهای روسیه شروع به تیراندازی به سمت یکدیگر کنند باید منتظر وقوع یک جنگ جهانی بود.» الکی انیشتین گفته نمی دانم جنگ جهانی سوم به چه صورت خواهد بود اما این را می دانم در جنگ جهانی چهارم انسان ها با چوب و سنگ و چماق به جنگ هم خواهند رفت بازهم غلط کردنهای روسهاوغریبهاشروع شد!جنگ جهانی سوم روبایدن که هیچ نوه اش هم نمیبینه!هنوزهردوطرف به استعماربیشترمردم وکشورهاشون امیددارند! هروقت نه منابعی بودونه مردمی برای چاپیدن!احتمال جنگ هست بینشون!به بایدن وپوتین بایدگفت ورنزنید!هدفتون قربانی کردن بیشترایرانه اوکراین بهانه!

بحران اوکراین؛ جنگنده‌های اف-۱۶ آمریکا از آلمان به رومانی تغییر مکان دادندیک روز پیش از این نیز نیروی هوایی آمریکا از ورود بمب افکن‌های استراتژیک ب-۵۲ خود به بریتانیا برای انجام ماموریت‌های «بلندمدت» خبر داد؛ همچنین نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که چهار ناوشکن دیگر برای تقویت ناوگان ششم ایالات متحده رهسپار منطقه شده‌اند. تا سر هیچی چند نفر رو تیکه و پاره و خونین و مالین نکنن، دست ور نمیدارن انگار! بس کن ای بشرِ... نه_به_جنگ صلح به 🥚چپم😂🍆 این جنگنده ها در برابر سامانه های دفاع هوایی اس ۴۰۰ روسیه نمی توانند موفق بشن

اوکراین به روسیه 48 ساعت مهلت داداوکراین به روسیه 48 ساعت مهلت داد تا درباره فعالیت‌های خود در مرز اوکراین توضیحات کامل ارائه کند. - خبرگزاری آناتولی مگه تنت می‌خاره؟!😂

بحران اوکراین؛ هشدار جانسون نسبت به 'فاجعه تمام عیار' | DW | 10.02.2022ملاقات دبیرکل ناتو و نخست‌وزیر بریتانیا و ابراز نگرانی از تشدید مناقشه اوکراین؛ استولتنبرگ تاکید کرد که فرصت برای بازدارندگی مسکو تنگ‌تر می‌شود. جانسون گفت اروپا در خطرناک‌ترین بحران امنیتی به سر می‌برد.