هشدار دبیرکل خانه کارگر به تخطی سازمان تامین اجتماعی از چارچوب همسان‌سازی/ پیش کشیدن 'سنوات ارفاقی' خلاف است

29/06/1399 01:15:00 ب.ظ

دبیرکل خانه کارگر با از نحوه اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی انتقاد کرد و نسبت به تخطی از اصول قانونی همسان‌سازی هشدار داد.

دبیرکل خانه کارگر با از نحوه اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی انتقاد کرد و نسبت به تخطی از اصول قانونی همسان‌سازی هشدار داد. وی افزود: «زمانی که خلاف این قواعد عمل می‌کنیم یعنی چیزی را همسان با چیزی نکرده‌ایم. همسان به معنای این است که مستمری سال ۹۰ را که ۲ برابر از کف فاصله داشته است، در سال ۹۹ هم به همین میزان برسانیم.

همسان‌سازی به معنای این نیست که عده‌ای را زیرفشار قرار دهیم و بگوییم که به نام سختی و زیان‌آور نمی‌توانید مانند فردی که با ۳۰ سال بیمه پردازی بازنشسته شده‌ است، پول دریافت کنید.»

دبیرکل خانه کارگر، ادامه داد: «این خلاف قانون است. در قانون تامین اجتماعی دور نگه داشتن بازنشستگان مشاغل سخت و زیان‌آور از چارچوب ترسیم شده و بیان اینکه سنوات ارفاقی باید در محاسبه همسان‌سازی لحاظ شود، خلاف است. بنابراین هرکس که سنوات ارفاقی را پیش می‌کشد، خلاف می‌گوید و از قانون ناآگاه است.»

دبیرکل خانه کارگر، با بیان اینکه اگر چنین مقدمه‌ای را مطرح می‌کنند خلاف است، گفت: «سنوات ارفاقی انحراف از موضوع است. مگر کارمند سازمان تامین اجتماعی به شخصی سنوات ارفاق می‌کند؟ از جیب چه کسی ارفاق کرده است؟ هرکس که پرداختی داشته امروز باید به درستی مشمول همسان‌سازی کامل شناخته شود. امروز کسانی که سقف‌بگیر هستند و همسان‌سازی در مورد آنها موضوعیت ندارد، مخالف اجرای همسان‌سازی برای بازنشستگان مشاغل سخت و زیان‌آور هستند.» headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

آکسفام: بیش از نیمی از واکسن‌های کرونا تنها برای ۱۳ درصد جمعیت جهان خواهد بودبررسی‌های آکسفام نشان می‌دهد که برای هر شهروند بریتانیایی پنج نمونه از واکسن احتمالی کرونا پیش خرید شده است. این در حالی است که تنها به یک نفر از هر ۹ شهروند بنگلادش نمونه‌ای از این واکسن اختصاص داده شده است.

روایت یک مخاطب از بازجویی از متهمان به قتل در اداره آگاهی

گروهی از ایرانی-آمریکایی‌ها از شورای روابط خارجی خواستند نشست با جواد ظریف را لغو کند🔺گروهی از ایرانی-آمریکایی‌ها از شورای روابط خارجی خواستند نشست با جواد ظریف را لغو کند ⚡️در نامه به رئیس این اندیشکده آمریکایی آمده است: شرکت جواد_ظریف بی‌احترامی به بهیه نامجو، مادر نوید_افکاری است که از آخرین دیدار با پسرش محروم شد

نشت یک باکتری از آزمایشگاهی در چین بیش از ۳ هزار نفر را بیمار کردبرخی منابع خبری در داخل و خارج از چین شمار افرادی که حامل باکتری برسلوز شده‌اند را بیش از ۱۴ هزار نفر اعلام کرده‌اند.

ابتلای ۷ نفر از کادر آموزشی یکی از مدارس سمنان به کرونا + فیلمفرهنگی سمنانی مبتلا به کرونا: *به فکر سلامت کادر آموزشی باشید *متأسفانه من و تعداد ۶ نفر از همکارانم دچار بیماری کرونا شدیم *متاسفانه ۵۰ درصد از ریه من درگیر شده است *هر روز تعداد بیشتری از همکاران ما در معرض ابتلای احتمالی به این بیماری هستند

صلح آمریکا با طالبان و خروج از افغانستان؛ حامیان ترامپ و بایدن موافقند یا مخالف؟تازه‌ترین بررسی بنیاد گروه اوراسیا نشان می‌دهد، طرفداران دونالد ترامپ بیش از حامیان جو بایدن موافق با توافق صلح ایالات متحده و طالبان هستند و تعداد آمریکایی‌های که از خروج ارتش ایالات متحده از افغانستان حمایت می‌کنند، روندی صعودی دارد.