هشدار رسانه‌های ایران در مورد برنامه‌های بی‌پشتوانه دولت رئیسی و افزایش شدید تورم

02/07/1400 04:39:00 ب.ظ

در حالی که اعتراضات صنفی و معیشتی گسترده به طور مداوم در ایران جریان دارد، رسانه‌های این کشور نسبت به افزایش تمامی شاخص‌های تورم و برنامه بدون پشتوانه دولت برای افزایش حقوق‌ها هشدار داده‌اند.

ایران, رئیسی

🔺 هشدار رسانه‌های ایران در مورد برنامه‌های بی‌پشتوانه دولت رئیسی و افزایش شدید تورم بنا بر گزارش، تورم سالانه با شش دهم درصد افزایش نسبت به ماه پیشین، در شهریور ماه به ۴۵.۸ افزایش یافته است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

در حالی که اعتراضات صنفی و معیشتی گسترده به طور مداوم در ایران جریان دارد، رسانه‌های این کشور نسبت به افزایش تمامی شاخص‌های تورم و برنامه بدون پشتوانه دولت برای افزایش حقوق‌ها هشدار داده‌اند.

چاپدر حالی که اعتراضات صنفی و معیشتی گسترده به طور مداوم در ایران جریان دارد، رسانه‌های کشور نسبت به افزایش تمامی شاخص‌های تورم و برنامه بدون پشتوانه دولت برای افزایش حقوق‌ها هشدار داده‌اند.خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، روز جمعه ۲ مهر با استناد به آخرین گزارش مرکز آمار ایران درباره تورم شهریور ۱۴۰۰ و تأکید بر این که تمامی شاخص‌های تورم با افزایش همراه بوده، نوشت: «روند رو به رشد تورم سالانه، باز هم به بالاترین حد خود طی سال‌های گذشته رسیده است.»

بنا بر این گزارش، تورم سالانه با شش دهم درصد افزایش نسبت به ماه پیشین، در شهریور ماه به ۴۵.۸ افزایش یافته است.بنا بر تازه‌ترین گزارش خزانه‌داری کل ایران که در روزهای میانی شهریور منتشر شد، تنها یک سوم بودجه سال جاری محقق شده و سهم درآمدهای نفتی ایران فقط ۹ درصد بوده و دولت با کسری شدید بودجه و درآمد مواجه است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

ناآرامی‌های ایران؛ گزارش‌ها از تیراندازی به سمت معترضان در زاهدان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز جمعه چهارم آذر (۲۵ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

نخست وزیر پاکستان نسبت به احتمال بروز جنگ داخلی در افغانستان هشدار دادعمران خان، نخست‌وزیر پاکستان با انتقاد از عدم تشکیل دولت فراگیر ملی در افغانستان نسبت به احتمال بروز جنگ داخلی در این کشور هشدار داد بیشتر بخوانید🔽 عمران خان به لش بابا خو خندید اگه ای پدرسگ سیخ سیخه نکنه جنگی هم نیه كفتار بايد پاکستان هشدار بدهد زيرا از سال هاي زيادي به اينطرف با حلقات مزدور افغان در رابطه بود و براي اين روز و حالت نقشه هاي دارد بخاطريکه طالبان پاکستاني را بدون از درگير شدن در افغانستان به شکلي مصروف سازد و فشار فعلي بوجود امده در پاکستان که انها نيز امارت ميخواهند را کاهش دهد.

افزایش نرخ تورم در ایران به 45.8 درصدمرکز آمار ایران اعلام کرد نرخ تورم سالانه شهریور امسال با 0.6 درصد افزایش نسبت به ماه گذشته به 45.8 درصد رسید. - خبرگزاری آناتولی

نرخ تورم در ایران به 45.8 درصد افزایش یافتمرکز آمار ایران اعلام کرد که نرخ « تورم سالانه» شهریور 1400 برای خانوارهای کشور به 45.8 درصد رسیده که نسبت به ماه قبل 0.6 درصد افزایش نشان می‌دهد.خبرگزاری

هشدار درباره خطر ناآرامی و تنش آبی در 282 شهر ایراندر پی اعتراضات اخیر مردم خوزستان علیه بی‌آبی، خشکاندن رودخانه‌ها، که به رغم موج خشونت و سرکوب شدید ماموران امنیتی برای مدتی ادامه یافته و به دیگر استان‌ها

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره فاجعه قریب الوقوع انسانی در افغانستانسازمان بهداشت جهانی نسبت به فاجعه انسانی قریب الوقوع در افغانستان هشدار داد.

افزایش تورم به ۴۵.۸ درصدمرکز آمار اعلام کرد: افزایش تورم به ۴۵.۸ درصد گزارش‌های رسمی از ادامه روند افزایش تورم تا ۴۵.۸ درصد حکایت دارد. افزایش نرخ تورم همزمان با افزایش میزان وقاحت در بین مسئولین نسبت مستقیم دارد

اشتراک چاپ در حالی که اعتراضات صنفی و معیشتی گسترده به طور مداوم در ایران جریان دارد، رسانه‌های کشور نسبت به افزایش تمامی شاخص‌های تورم و برنامه بدون پشتوانه دولت برای افزایش حقوق‌ها هشدار داده‌اند.Aa عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان با انتقاد از عدم تشکیل دولت فراگیر ملی در افغانستان نسبت به بروز بحران انسانی در این کشور هشدار داد.مرکز آمار ایران اعلام کرد نرخ تورم سالانه شهریور امسال با 0.24 سپتامبر ,2021: 01:28 شب GST آخرین به روزرسانی: 24 سپتامبر ,2021: 02:15 شب GST Share آدرس کپی شد مرکز آمار ایران اعلام کرد که نرخ «تورم سالانه» شهریور 1400 برای خانوارهای کشور به 45.

خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، روز جمعه ۲ مهر با استناد به آخرین گزارش مرکز آمار ایران درباره تورم شهریور ۱۴۰۰ و تأکید بر این که تمامی شاخص‌های تورم با افزایش همراه بوده، نوشت: «روند رو به رشد تورم سالانه، باز هم به بالاترین حد خود طی سال‌های گذشته رسیده است.» بنا بر این گزارش، تورم سالانه با شش دهم درصد افزایش نسبت به ماه پیشین، در شهریور ماه به ۴۵. آقای خان روز سه‌شنبه ۳۰ شهریور/سنبله به شبکه بی‌بی‌سی گفت: «اگر طالبان نتوانند دولت فراگیر در این کشور تشکیل دهند، خطر جنگ داخلی دیر یا زود در افغانستان وجود دارد.۸ افزایش یافته است. 23. بنا بر تازه‌ترین گزارش خزانه‌داری کل ایران که در روزهای میانی شهریور منتشر شد، تنها یک سوم بودجه سال جاری محقق شده و سهم درآمدهای نفتی ایران فقط ۹ درصد بوده و دولت با کسری شدید بودجه و درآمد مواجه است. رهبران منطقه و جامعه جهانی می‌گویند دولت طالبان، برخلاف وعده‌های این گروه، به هیچ وجه فراگیر و همه شمول نیست. پیش از این، عده‌ای از کارشناسان و اقتصاددانان درباره وضعیت اقتصاد ایران هشدار داده و راهکارهای دولت ابراهیم رئیسی و مجلس شورای اسلامی برای مهار تورم و جبران کسری بودجه را زمان‌بر و ناکارآمد توصیف می‌کنند. Advertisement این بدان معنا است که خانوارهای ایرانی به طور میانگین 43.

خزانه داری کل ایران: دولت با کسری بودجه و درآمد مواجه است بر اساس گزارش ایسنا، هزینه خانواده‌ها «در تأمین کالا و خدمات» به طور متوسط با افزایش ۴۳. نخست وزیر پاکستان در همین مصاحبه گفته است کشورش «نگران احتمال وقوع بحران انسانی و پناهندگان و همچنین احتمال استفاده از خاک افغانستان از سوی گروه‌های مسلح است که با دولت پاکستان می‌جنگند و این به معنای یک افغانستان بی‌ثبات و آشفته است.8 درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، 0.۷ مواجه بوده است و در این میان گروه غذایی روغن و چربی‌ها با ۹۷ درصد افزایش نسبت به سال قبل در صدر قرار دارد. پس از آن، سبزیجات با ۹۳. درخواست پاکستان از قدرت‌های جهانی: دارایی‌های مسدود شده افغانستان را آزاد کنید این سخنان در حالی عنوان می‌شود که منصور احمدخان، سفیر پاکستان در افغانستان برای آموزش نیروهای امنیتی طالبان ابراز آمادگی کرده است.۸، شیر و پنیر و تخم‌مرغ با ۷۲.9 درصد بوده که نسبت به ماه قبل 0.۵ و ماهی و صدفداران با ۶۹.» آقای خان گفت: «ما قطعا می‌خواهیم برای آموزش نیروهای امنیتی و افزایش ظرفیت این نیروها با افغانستان و دولت افغانستان همکاری کنیم.6 درصد افزایش و برای خانوارهای روستایی یک درصد افزایش داشته است.

۸ بیشترین میزان افزایش قیمت را در مقایسه با سال پیش داشته است. در این گزارش، دلیل این میزان افزایش قیمت‌ها، کسری سنگین بودجه دولت در سال جاری و استقراض دولت از بانک مرکزی و چاپ پول عنوان شده است. هم‌رسانی این مطلب:.8 درصد بوده که نسبت به ماه قبل 0. در گزارشی دیگر، خبرگزاری مهر به «بازی دو سر باخت افزایش حقوق‌ها» پرداخته و نوشته است: «افزایش حقوق کارمندان بدون مشخص کردن منابع تأمین مالی آن به مراتب عواقب جدی‌تری نسبت به ثبات حقوقی دارد، چرا که چرخه استقراض، چاپ پول و تورم افسارگسیخته را به دنبال خواهد داشت.» در این گزارش با اتکا به نظر کارشناسان تأکید شده است که دولت ابراهیم رئیسی «باید هر چه زودتر به فکر راه چاره‌ای باشد که بدون ایجاد هزینه از مسیر افزایش حقوق‌ها خارج شود. در همین حال، اعتراضات و اعتصابات گسترده‌ای در ایران نسبت به پایین بودن حقوق و دستمزد از سوی کارکنان صنایع و بخش‌های مختلف، از جمله صنایع نفت و پتروشیمی، فولاد، نیشکر، حمل‌ونقل، و معلمان در ماه‌های گذشته برگزار شده و همچنان ادامه دارد. نرخ تورم ماهانه شهریور 1400 به 3. اما چیزی جایگزین این مواد نشده است.

دولت ابراهیم رئیسی، با شعار محوری «دیپلماسی اقتصادی» به میدان آمد و از برنامه گسترش روابط تجاری با کشورهای همسایه سخن می‌گوید، اما به عقیده برخی کارشناسان، نشانی از دیپلماسی اقتصادی در این دولت دیده نمی‌شود. در عرصه داخلی نیز، گسترش ساخت مسکن از برنامه‌های اصلی دولت سیزدهم است که بر اساس آن ابراهیم رئیسی، روز پنجشنبه قانون جهش تولید مسکن را برای اجرا ابلاغ کرد. یکی از ماده‌های این قانون، ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال است. تورم ماهانه برای گروه‌های عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» و «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» به ترتیب 5 درصد و 3. نوید جمشیدی، روزنامه‌نگار و تحلیلگر مسائل ایران، پیشتر با تأکید بر این که مردم ایران قربانی «فساد، قاچاق، و احتکار هدفمند» می‌شوند، به صدای آمریکا گفت: «نه در زمینه دیپلماسی اقتصادی اتفاق خاصی قرار است بیافتد و نه در زمینه اقتصاد داخلی .. اعتراض به وضعیت معیشت همزمان بیشتر شهرهای ایران شاهد اعتراض اصناف و کارکنان دولت نسبت به گرانی، عدم پرداخت به موقعه حقوق و بی‌عدالتی در پرداخت حقوق و مستحقات است.

.1 درصد و 49. و همین موضوع مسکن هم پوست خربزه‌ای است که زیر پای ابراهیم رئیسی و دوستانش انداخته‌اند.» .