هشدار طالبان به نیروهای آمریکایی: اگر بمباران‌ها متوقف نشود پاسخ جدی می‌دهیم - BBC News فارسی

15/10/1399 09:18:00 ق.ظ

هشدار طالبان به نیروهای آمریکایی: اگر بمباران‌ها متوقف نشود پاسخ جدی می‌دهیم

طالبان با نشر اعلامیه‌ای گفته که نیروهای آمریکایی جنگجویان این گروه را در ننگرهار و هلمند هدف حمله هوایی قرار داده‌اند و عملیاتی در ولایت قندهار آغاز شده که با حمایت هوایی آمریکایی‌ها پیش می‌رود. این گروه این اقدامات نیروهای آمریکایی را خلاف توافقنامه صلح خوانده و هشدار داده اگر بمباران‌ها متوقف نشود پاسخ جدی به آن خواهند داد. نیروهای آمریکایی در افغانستان، ادعای طالبان مبنی بر نقض توافقنامه صلح از سوی آمریکا را رد کرده است. او دو روز پیش گفت که در حدود یک سال گذشته هیچ نظامی آمریکایی در افغانستان کشته نشده است.

طالبان هشدار داده که اگر بمباران‌های نیروهای آمریکا و عملیات قندهار هر چه زودتر متوقف نشود، این گروه هم "به عکس العمل جدی مجبور می‌شوند که در آن صورت مسئولیت آن به جهت آمریکایی راجع خواهد شد."

اما سانی لگت، سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان در توییتی گفته آنها از نیروهای افغان در مقابل حملات طالبان دفاع می‌کنند.او بار دیگر تاکید کرده که از طرفین جنگ در این کشور خواهان کاهش خشونت‌ها هستند.

وی همچنین افزوده: "کمپین طالبان درباره حملاتی که کسی مسئولیت آن را نپذیرفته و قتل‌های هدفمند مقامات دولتی، رهبران جامعه مدنی و خبرنگاران به منظور موفقیت روند صلح باید متوقف شود." منبع تصویر، توضیح تصویر، headtopics.com

وزیر خارجه آمریکا یکی از طراحان اصلی مذاکرات صلح با گروه طالبان است گزارش‌هایی از تلفات جنگجویان طالبان در روزهای اخیر در نتیجه حملات هوایی منتشر شده است. روز گذشته مقام‌های ولایت ننگرهار گفته بودند که در ولسوالی بتی کوت در نتیجه دو حمله هوایی یازده جنگجوی طالبان کشته شدند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

سلمان رشدی: نویسنده با قدرت کلماتش می‌تواند بیش از دشمنانش دوام بیاورد

سلمان رشدی، نویسنده بریتانیایی هندی‌الاصل می‌گوید: «نویسندگان می‌توانند از دشمنانشان، بیشتر دوام بیاورند.» ادامه مطلب >>