هشدار جدی اتحادیه اروپا به آنکارا: گفتگو‌ها بر سر مدیترانه پیش نرود تحریم می‌کنیم

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

از سوی دیگر امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه نیز روز جمعه در سخنانی اعلام کرد که کشورش خواهان برقراری دوباره گفتگوهای سازنده با ترکیه است اما این کار مستلزم مقدماتی خواهد بود.

ماکرون که در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت در این خصوص تصریح کرد: «روشن است است که برای آغاز دوباره گفتگوهای اعتماد ساز، به مقدماتی نیاز است.»

رئیس جمهوری فرانسه سپس با انتقاد از رویکرد آنکارا گفت: «استراتژی سال‌های اخیر ترکیه تناسبی با راهبرد یک متحد ناتو ندارد.» امانوئل ماکرون سپس با اشاره به بحران شرق مدیترانه که یک سوی آن ترکیه است، یادآور شد: «من مسئولیت كامل آنچه تابستان امسال انجام دادیم را می پذیرم و این اقدامات کاملا با آنچه پیش‌تر گفته شده بود، تناسب داشت.»

پاریس اواسط ماه جاری میلادی دو کشتی جنگی و دو جنگنده رافال را برای حمایت از یونان در مناقشه دریایی با ترکیه بر سر منابع هیدروکربن راهی شرق مدیترانه کرد.وزیر خارجه آلمان نیز که کشورش روز جمعه میزبان وزرای خارجه اتحادیه اروپا بود به خبرنگاران گفت که روابط برلین و آنکارا به شدت تحت تاثیر اقدامات ترکیه در شرق مدیترانه قرار گرفته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پوتین نسبت به اعزام نیرو به بلاروس هشدار دادرئیس‌جمهوری روسیه تاکید کرد که الکساندر لوکاشنکو، همتای بلاروسی‌اش از او خواسته است تا برای اعزام نیروی پلیس به این کشور آماده شود. روسیه و بلاروس رابطه سیاسی، اقتصادی و نظامی نزدیکی دارند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هشدار مقام‌ها نسبت به خیزش خطرناک امواج در ساحل جنوبی آمریکا - BBC News فارسیمرکز ملی توفان های فوق استوایی آمریکا (ان اچ سی) می گوید انتظار می رود توفند لورا باعث خیزش خطرناک امواج دریا در بخش هایی از خلیج مکزیک، بادهای بسیار شدید و سیل های ناگهانی در نقاطی در جنوب این کشور شود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

موافقت اتحادیه اروپا با تحریم ۲۰ مقام بلند پایه بلاروساز سوی دیگر جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز جمعه در پایان نشست وزرای خارجه کشورهای عضو این اتحادیه به روسیه در باره هرگونه دخالت در امور داخلی بلاروس هشدار داد و از مسکو خواست تا به «انتخاب‌های دمکراتیک» مردم این کشور احترام بگذارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دیدار اوکتای با نماینده اتحادیه اروپا در امور ترکیهمعاون رئیس‌جمهور ترکیه با کریستین برگر، نماینده اتحادیه اروپا در امور ترکیه در آنکارا دیدار و گفتگو کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کمیسر تجارت اروپا به دلیل رعایت نکردن ضوابط بهداشتی مجبور به استعفا شددر این ضیافت هشتاد و دو نفر از جمله بسیاری از چهره‌ها و شخصیت‌های شناخته شده سیاسی به عنوان میهمان حضور داشتند که از میان آنها جدا از فیل هوگان، وزیر کشاروزی ایرلند نیز مجبور به استعفا شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چاووش‌اوغلو: از برادران افغان برای دستیابی به صلح حمایت می‌کنیموزیر امور خارجه ترکیه بر ادامه حمایت آنکارا از مردم افغانستان برای دستیابی به صلح و ثبات تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »