هشدار درباره موج «عمل‌های زیبایی» در کشور / دلالی جراحی‌های زیبایی در فضای مجازی

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

نایب رییس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با اشاره به آنچه که راه افتادن موجی از اعمال زیبایی در کشور خواند، درعین حال بر لزوم ورود پلیس فتا، پزشکی قانونی، نظام پزشکی و ... جهت شناسایی و معرفی صفحات و کلینیک‌های تقلبی زیبایی تاکید کرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، دکتر سید نجات حسینی - عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان اظهار کرد: حدود ۶۰۰۰ پیج شامل پزشکان با صلاحیت و فاقد صلاحیت کافی و یا افراد غیر پزشک (مداخله‌گران) وجود دارد که به انجام تبلیغات برای انجام اعمال جراحی‌های زیبایی می‌پردازند . واحد کنترل نظارت نظام پزشکی به ۱۲۰۰ مورد از سایت‌های پزشکان تذکرات آیین‌نامه‌ای داده است. اما متاسفانه اکثر سایت‌های مَجازی غیر پزشک هستند (مداخله‌گران ) که دلالی اعمال زیبایی را انجام می‌دهند و اینها را باید پلیس فتا مدیریت کند.

حسینی بیان کرد: با وجود تمایل به انجام عمل‌های زیبایی یکی دیگر از مشکلات، ورود افراد غیر فوق متخصص به انجام عمل‌های زیبایی مانند لیفت ابرو و لیپوساکشن و غیره است که حتی در برخی موارد می‌تواند جان بیمار را به خطر اندازد. این فوق تخصص جراحی پلاستیک عنوان کرد: توصیه ما این است که افراد قبل از انجام عمل‌های زیبایی حتما با مراجعه به منابع معتبر مانند سایت نظام پزشکی و غیره از فوق تخصص پلاستیک بودن پزشک مطمئن شوند و ارگان‌هایی مانند پزشک قانونی، نظام پزشکی و غیره که توانایی شناسایی افراد غیر فوق تخصص و دلال‌ها را که با جان مردم سروکار دارند، به این قضیه ورود کرده و آنها را در سایت‌هایشان به عنوان پیج‌ها و کلینیک‌های تقلبی معرفی کنند تا سلامت جامعه دچار مشکل نشود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.