هشدار سه کشور اروپایی و آمریکا به ایران در مورد پیامد شدید و خطرناک تعلیق پروتکل الحاقی

01/12/1399 12:46 ق.ظ

وزرای خارجه فرانسه، آلمان، بریتانیا و آمریکا بر هدف مشترکشان مبنی بر بازگشت کامل ایران به تعهدات برجام تاکید کردند و نسبت به پیامد شدید و خطرناک تعلیق اجرای پروتکل الحاقی هشدار دادند.

وزرای خارجه فرانسه، آلمان، بریتانیا و آمریکا در بیانیه‌ای بر هدف مشترکشان مبنی بر بازگشت کامل ایران به تعهدات برجامی‌اش تاکید کردند و نسبت به پیامد شد ایران چند روز قبل در نامه‌ای به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که پنجم اسفند ماه اجرای پروتکل الحاقی و برخی اقدامات شفاف‌ساز خود را متوقف خواهد کرد و حسن روحانی، رییس‌جمهوری، نیز گفت که از پنجم اسفند از پروتکل الحاقی که داوطلبانه قبول...

ایران چند روز قبل در نامه‌ای به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که پنجم اسفند ماه اجرای پروتکل الحاقی و برخی اقدامات شفاف‌ساز خود را متوقف خواهد کرد و حسن روحانی، رییس‌جمهوری، نیز گفت که از پنجم اسفند از پروتکل الحاقی که داوطلبانه قبول کردیم‌، خارج شویم و نظارت بر اساس پادمان خواهد بود و هیچ مشکلی هم به‌ وجود نمی‌آید.

سه کشور اروپایی و آمریکا در بیانیه روز پنج‌شنبه خود تاکید کردند که باید اطمینان حاصل شود که ایران هرگز به سلاح اتمی دست پیدا نمی‌کند. نشست روز پنج‌شنبه دومینیک راب وزیر خارجه بریتانیا، ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه و هایکو ماس خارجه آلمان به میزبانی فرانسه برگزار شد و آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا نیز به صورت مجازی در آن شرکت داشت.

به دنبال نشست وزرای خارجه آلمان، فرانسه و بریتانیا با آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا، وزارت خارجه بریتانیا اعلام کرد که در این نشست تاکید شدن است که ایران «هرگز نباید به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.

ادامه مطلب:
IranIntl »

از وقتی من یادم میاد اینا هشدار میدن دیگه تمام مردم دنیا به بی عرضگی اروپا پی بردن از وقتی روسیه به تنهایی گوه هم حسابشون نمیکنه الکی میگن بشینن تا بیایم 😏✌🏻🇮🇷 برن گم بشن عوضیای کثیف ما مردم هم اوسکل ج ا هستیم هم اوسکل اینا... عملکرد این ۴ کشور صلیبچی استعمارجهانی خیلی جالبه هم فریب خورده اند بیخردانه برجام تشگیل کردند هم از آن خارج شوند هم ناکار آمدش کردند جنایتکارانه تشگیلات و حکومت جاهلیت اشغالگر ایران را نه، ایرانیان را تحریم کردند تازه به بیخردیشان شرم و حیا هم نمیکنند گستاخی هم میکنند!!!...