هشدار نتانیاهو به ایران: اجازه استقرار نظامی در مرزهای شمالی اسرائیل را نمی‌دهیم

26/07/2020 03:46:00 ب.ظ

هشدار نتانیاهو به ایران: اجازه استقرار نظامی در مرزهای شمالی اسرائیل را نمی‌دهیم

هشدار نتانیاهو به ایران: اجازه استقرار نظامی در مرزهای شمالی اسرائیل را نمی‌دهیم

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، هشدار داده است که به ایران اجازه 'استقرار نظامی در مرزهای شمالی' اسرائیل را نخواهد داد. آقای نتانیاهو با اشاره به تنش‌های اخیر در پی کشتن یکی از اعضای حزب‌الله لبنان در حمله موشکی اسرائیل به خاک سوریه، گفت ' لبنان و سوریه مسئول هر حمله‌ای هستند که از خاک آن‌ها علیه اسرائیل اجرا شود.'

رهبران حزب‌الله همواره درباره هدف گرفتن اعضای خود به اسرائیل و انتفام‌جویی در صورت چنین حملاتی هشدار داد‌ه‌اند.سه روز بعد از این حمله ارتش از تقویت نیروهای خود در مرزهای شمالی خبر داد و گفت که در صورت نیاز اقدامات دیگری هم انجام خواهد داد.ارتش اسرائیل در توییتی اعلام کرد که تقویت نیروها در شمال بر اساس"ارزیابی وضعیت" در این منطقه صورت گرفته است.

@israelipm_farsiبنیامین نتانیاهو هم امروز یکشنبه ۲۶ ژوئیه (۵ مرداد) از برگزاری"جلسه‌های مداوم برای ارزیابی اوضاع با وزیر امنیت و فرمانده کل ستاد ارتش" خبر داد و گفت ارتش اسرائیل"برای واکنش در مقابل هر تهدیدی آماده است."آقای نتانیاهو گفت:"اجازه نمی‌دهیم که به امنیت ما خدشه وارد کنند یا مردم ما را تهدید کنند. هیچ‌ ضربه‌ای علیه نیروهایمان را تحمل نخواهیم کرد."

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

اسرائیل در پاسخ به پرتاب خمپاره به مواضع ارتش سوریه حمله کرد«بالگردهای رزمی (...) برخی سامانه‌های اطلاعاتی مستقر در پایگاه‌های نیروهای مسلح سوریه را نیز هدف قرار داده‌اند.»

اسرائیل به اهدافی در خاک سوریه حمله کردارتش اسرائیل می‌گوید هلیکوپترهای آنها اهدافی را در پاسخ به پرتاب خمپاره از سوریه در این کشور هدف قرار داده‌اند. روز گذشته از خاک سوریه به بلندی‌های اشغالی جولان چندین خمپاره پرتاب شد.

اف‌بی‌آی به شرکت‌های آمریکایی در مورد خطرات امنیتی استفاده از نرم‌افزارهای مالیاتی چین هشدار داد🔺اف‌بی‌آی به شرکت‌های آمریکایی در مورد خطرات امنیتی استفاده از نرم‌افزارهای مالیاتی چین هشدار داد ⚡️پس از آن که یک بدافزار جاسازی شده در نرم‌افزارهای اجباری مالیاتی چینی شناسایی شد، پلیس فدرال آمریکا به شرکت‌های آمریکایی طرف تجارت با چین هشدار داد.

یورش نظامیان اسرائیل به معترضان فلسطینی در کرانه باختری

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 7104 نفر رسید

فرد نفوذی طالبان در پاسگاهی در افغانستان 4 همکار خود را به قتل رساندیک فرد نفوذی گروه طالبان در پاسگاه منطقه چنارک ولایت ارزگان افغانستان، 4 نفر از همکاران خود را به ضرب گلوله کشت. - خبرگزاری آناتولی

واکنش وزیر خارجه اسرائیل به انفجار نطنز: کارهایی می‌کنیم که بهتر است ناگفته بماند رهبران حزب‌الله همواره درباره هدف گرفتن اعضای خود به اسرائیل و انتفام‌جویی در صورت چنین حملاتی هشدار داد‌ه‌اند.به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید رسانه‌های سوریه نیز وقوع این حملات را تأیید کرده‌اند.چند کشته و زخمی در 'حملات هوایی اسرائیل' به سوریه تنش‌ها این هفته پس از حمله‌ روز دوشنبه به مواضعی در نزدیکی دمشق که به اسرائیل نسبت داده شد، افزایش یافته است.عکس از آرشیو چند هفته پس از آن که شرکت‌های امنیت سایبری یک بدافزار جاسازی شده را در نرم‌افزارهای اجباری مالیاتی چینی شناسایی کردند، پلیس فدرال آمریکا، اف بی آی، به شرکت‌های آمریکایی طرف تجارت با چین هشدار داد.

سه روز بعد از این حمله ارتش از تقویت نیروهای خود در مرزهای شمالی خبر داد و گفت که در صورت نیاز اقدامات دیگری هم انجام خواهد داد. ارتش اسرائیل در توییتی اعلام کرد که تقویت نیروها در شمال بر اساس"ارزیابی وضعیت" در این منطقه صورت گرفته است. اسرائیل روز گذشته از بروز یک انفجار در آن سوی حصار امنیتی جولان در خاک سوریه خبر داده و گفته بود که بر اثر این انفجار یک خودرو و یک ساختمان غیرنظامی در سمت اسرائیل آسیب دیده‌اند. @israelipm_farsi بنیامین نتانیاهو هم امروز یکشنبه ۲۶ ژوئیه (۵ مرداد) از برگزاری"جلسه‌های مداوم برای ارزیابی اوضاع با وزیر امنیت و فرمانده کل ستاد ارتش" خبر داد و گفت ارتش اسرائیل"برای واکنش در مقابل هر تهدیدی آماده است. اسرائیل در سال‌های اخیر صدها بار نیروهای ایرانی و متحدانش از جمله حزب الله لبنان را در سوریه هدف قرار داده است." آقای نتانیاهو گفت:"اجازه نمی‌دهیم که به امنیت ما خدشه وارد کنند یا مردم ما را تهدید کنند. دوشنبه هفته گذشته نیز بر اثر یک حمله منسوب به ارتش اسرائیل یک موضع نظامی در نزدیکی دمشق، پایتخت سوریه آسیب دید. هیچ‌ ضربه‌ای علیه نیروهایمان را تحمل نخواهیم کرد.

" جنبش حزب‌الله لبنان از سوی حکومت ایران حمایت می‌شود و در مناطقی از سوریه هم به عنوان هم‌پیمان ایران و حامی حکومت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، حضور دارد. ارتش اسرائیل در سال‌های اخیر صدها بار به مواضع نظامی ایران یا نیروهای تحت حمایت ایران به ویژه حزب‌الله لبنان در خاک سوریه حمله کرده است. اسرائیل ایران را مسئول تحرکات حزب‌الله و دیگر گروه‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی می‌داند. علاوه بر این اسرائیل همواره هشدار داده است که به ایران اجازه نخواهد داد با برقراری پایگاه نظامی در سوریه، اسرائیل را تهدید کند. هم‌رسانی این مطلب:. اسرائیل بارها در ماه‌های اخیر به مواضع گروه‌های مورد حمایت ایران در سوریه حمله کرده است، هر چند که در بیشتر موارد و بر اساس سیاستی سنتی ارتش اسرائیل درباره مسئولیت خود در این حملات سکوت کرده است. حملات روز جمعه ۲۴ ژوئیه به منطقه قنیطره در خاک سوریه و در نزدیک مرز اسرائیل، از جمله حملاتی بود که ارتش اسرائیل آن را تایید کرد.

اسرائیل گفت که در پاسخ به پرتاب خمپاره از سوریه به بلندی‌های جولان، با هلی‌کوپترهای خود قرارگاه دیدبانی نیروهای سوریه را هدف گرفته است. بلندی‌های جولان بخشی از خاک سوریه است که بعد از جنگ شش روزه اسرائیل و اعراب در سال ۱۹۶۷ به اشغال اسرائیل درآمد. موضوعات مرتبط .