هشدار نتانیاهو به ایران: اجازه استقرار نظامی در مرزهای شمالی اسرائیل را نمی‌دهیم

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، هشدار داده است که به ایران اجازه 'استقرار نظامی در مرزهای شمالی' اسرائیل را نخواهد داد. آقای نتانیاهو با اشاره به تنش‌های اخیر در پی کشتن یکی از اعضای حزب‌الله لبنان در حمله موشکی اسرائیل به خاک سوریه، گفت ' لبنان و سوریه مسئول هر حمله‌ای هستند که از خاک آن‌ها علیه اسرائیل اجرا شود.'

رهبران حزب‌الله همواره درباره هدف گرفتن اعضای خود به اسرائیل و انتفام‌جویی در صورت چنین حملاتی هشدار داد‌ه‌اند.

ارتش اسرائیل در توییتی اعلام کرد که تقویت نیروها در شمال بر اساس"ارزیابی وضعیت" در این منطقه صورت گرفته است.بنیامین نتانیاهو هم امروز یکشنبه ۲۶ ژوئیه از برگزاری"جلسه‌های مداوم برای ارزیابی اوضاع با وزیر امنیت و فرمانده کل ستاد ارتش" خبر داد و گفت ارتش اسرائیل"برای واکنش در مقابل هر تهدیدی آماده است."

جنبش حزب‌الله لبنان از سوی حکومت ایران حمایت می‌شود و در مناطقی از سوریه هم به عنوان هم‌پیمان ایران و حامی حکومت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، حضور دارد. اسرائیل بارها در ماه‌های اخیر به مواضع گروه‌های مورد حمایت ایران در سوریه حمله کرده است، هر چند که در بیشتر موارد و بر اساس سیاستی سنتی ارتش اسرائیل درباره مسئولیت خود در این حملات سکوت کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اسرائیل در پاسخ به پرتاب خمپاره به مواضع ارتش سوریه حمله کرد«بالگردهای رزمی (...) برخی سامانه‌های اطلاعاتی مستقر در پایگاه‌های نیروهای مسلح سوریه را نیز هدف قرار داده‌اند.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اسرائیل به اهدافی در خاک سوریه حمله کردارتش اسرائیل می‌گوید هلیکوپترهای آنها اهدافی را در پاسخ به پرتاب خمپاره از سوریه در این کشور هدف قرار داده‌اند. روز گذشته از خاک سوریه به بلندی‌های اشغالی جولان چندین خمپاره پرتاب شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اف‌بی‌آی به شرکت‌های آمریکایی در مورد خطرات امنیتی استفاده از نرم‌افزارهای مالیاتی چین هشدار داد🔺اف‌بی‌آی به شرکت‌های آمریکایی در مورد خطرات امنیتی استفاده از نرم‌افزارهای مالیاتی چین هشدار داد ⚡️پس از آن که یک بدافزار جاسازی شده در نرم‌افزارهای اجباری مالیاتی چینی شناسایی شد، پلیس فدرال آمریکا به شرکت‌های آمریکایی طرف تجارت با چین هشدار داد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

یورش نظامیان اسرائیل به معترضان فلسطینی در کرانه باختری
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 7104 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

فرد نفوذی طالبان در پاسگاهی در افغانستان 4 همکار خود را به قتل رساندیک فرد نفوذی گروه طالبان در پاسگاه منطقه چنارک ولایت ارزگان افغانستان، 4 نفر از همکاران خود را به ضرب گلوله کشت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »