هشدار کمیساریای عالی سازمان ملل دربارۀ بحران انسانی قریب‌الوقوع در افغانستان

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هشدار کمیساریای عالی سازمان ملل دربارۀ بحران انسانی قریب‌الوقوع در افغانستان جزئیات بیشتر🔽

بابر بلوچ، سخنگوی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان روز چهارشنبه در جریان یک نشست خبری در ژنو، درباره یک بحران انسانی قریب‌الوقوع در افغانستان در پی افزایش درگیری‌ها و آوارگی شمار بیشتری از غیرنظامیان هشدار داد.

خانواده‌هایی که در هفته‌های اخیر مجبور به ترک خانه‌هایشان شده‌اند، وخامت وضعیت امنیتی را دلیل اصلی فرار خود اعلام می‌کنند. بسیاری از آنها گزارش داده‌اند که علاوه بر درگیری‌های مداوم، خشونت‌های اعمال شده از سوی گروههای مسلح غیردولتی و استقرار بمب‌های دست ساز در مناطق مسکونی و جاده‌های اصلی، همچنین قطع خدمات اجتماعی و از دست دادن درآمد به دلیل افزایش ناامنی از دیگر دلایل آنها برای ترک خانه و پذیرش رنج آوارگی بوده است.

به گفتۀ سخنگوی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، کسانی که مجبور به فرار شده‌اند شدیدا به کمک‌های اساسی برای زندگی نیازمندند. او در گزارش روز چهارشنبه خود اعلام کرد که علی‌رغم چالش‌هایی که برای دسترسی به گروه‌های آسیب پذیر وجود دارد، این نهاد به همراه شرکایش سعی به رساندن کمکهای اضطراری همچون آب و غذا و کمکهای بهداشتی و سرپناه برای اسکان به افغان‌های تازه آواره داشته‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هشدار روسیه به آمریکا درباره استقرار نظامی در نزدیکی افغانستان در آسیای میانهلاوروف با طرح این پرسش که وقتی ناتو با ۱۰۰ هزار سرباز در افغانستان «کاری از پیش نبرد»، چه نتیجه‌ای از حضور ناچیز سربازان آمریکایی در خارج از افغانستان حاصل می‌شود، افزود: «به احتمال زیاد، آنها می‌خواهند خیلی راحت حضور نظامی خود را در آسیای میانه تضمین کنند.» باید درمقابل این سرکشی های امریکا قدرت دیگر جهانی باشد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هشدار سازمان ملل درباره پیامدهای بی‌ثباتی سیاسی در افغانستان | DW | 13.07.2021کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان نسبت به افزایش درگیری‌ها و بی‌ثباتی در افغانستان هشدار داده است. از احتمال وقوع یک جنگ داخلی تازه در افغانستان سخن می‌رود. سه و نیم میلیون نفر از مردم این کشور آواره شده‌اند. پاکستان ریشه فساد و خشونت در افغانستانه. قابل توجه آقای بایدن و دست اندرکاران کاخ سفید... مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی نه‌_به‌_جمهوری‌_اسلامی No2IR اعتصابات_سراسری اعتراضات_سراسری خامنه‌ای_کفتار کمپین_۱۴۰۰ یکی از اهداف امریکا مهاجرت وبیجا ساختن مردم غریب وبیچاره کشورهای فقیر است تا به نام کمک به مهاجرین پول جمع کنند وکسر بودجه خود را جبران کنند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

36 کشته و 70 مجروح در پی آتش‌سوزی در بیمارستانی در شهر ناصریه عراقدر اثر وقوع آتش‌سوزی در بخش کرونای بیمارستان امام حسین در شهر ناصریه عراق 36 تن کشته و 70 نفر دیگر مجروح شدند.منابع رسانه‌ای عراقی شامگاه دوشنبه 12 ژوئیه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

رانندگان تاکسی در انتظار واکسن/ فوت ماهیانه ۵۰ تاکسیران در هر پیک کرونا در تهرانفوت ماهیانه ۵۰ تاکسیران در هر پیک کرونا در تهران مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران اعلام کرد که در پیک کرونا شاهد فوت ۵۰ راننده تاکسی در یک ماه بودیم و علی‌رغم دستور رئیس جمهور هنوز اقدامی در راستای واکسیناسیون راننده تاکسی‌ها صورت نگرفته است. drjahanpur اگر این پفیوز ناراحات نمیشه انتقاد کنیم که چرا واکسن نمیزنی بهشون؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پایان مأموریت میلر در افغانستان؛ فرمانده سنتکام هدایت نیروهای آمریکایی را به عهده گرفتمیلر از سال ۲۰۱۸ میلادی به این سمت نظامی منصوب شده بود. در آن زمان شمار نیروهای ناتو در افغانستان به ۱۶ هزار و نیروهای آمریکایی به ۱۴ هزار نفر می‌رسید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ماموریت نیروهای نظامی آمریکایی در افغانستان به فرمانده سنتکام واگذار شدماموریت نیروهای نظامی آمریکایی در افغانستان به ژنرال مک‌کنزی فرمانده سنتکام واگذار شد ژنرال مک‌کنزی روز دوشنبه ۲۱ تیر افزود نیروهای آمریکایی که از این پس در افغانستان باقی می‌مانند ماموریت حفاظت از سفارت و فرودگاه کابل را برعهده خواهند داشت
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »