العربية

العربية

هشدار پیرامون خطر شیوع ایبولا در پی فرار یک مبتلا به این بیماری از بیمارستانی در کنگو

هشدار بهداشت جهانی پیرامون خطر شیوع ایبولا در پی فرار یک مبتلا به این بیماری در کنگو #العربية

21/04/2020 11:14:00 ق.ظ

هشدار بهداشت جهانی پیرامون خطر شیوع ایبولا در پی فرار یک مبتلا به این بیماری در کنگو العربية

بعد از این که در هفته گذشته 6 نفر مبتلا به ویروس ایبولا شدند، سازمان جهانی بهداشت، روز سه شنبه21

جمهوری دموکراتیک کنگو تنها دو روز مانده به اعلام پایان یافتن دومین اپیدمی ایبولا در جهان، موارد تازه ای از ابتلاء به این ویروس مرگبار را در 10 آوریل، شناسایی کرد.از آن زمان، مسئولان بهداشتی، به دنبال مهار شیوع ویروس بودند، اما جمعه گذشته، یک راننده تاکسی 28 ساله که تست ابتلاء به ویروس او مثبت و برای در بیمارستان تحت درمان بود، از این بیمارستان فرار کرد که این وضعیت، به صورت تهدیدی جدی قلمداد می شود که می تواند شمار مبتلایان را افزایش دهد.

اعتراض حساب کاربری کاخ سفید به توییتر درباره خامنه‌ای وزارت خارجه: سرکوب آمریکایی‎های ستمدیده و محدویت رسانه‌ها به‌سرعت متوقف شود- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim دونالد ترامپ به روابط آمریکا با سازمان جهانی بهداشت پایان داد

بوبکر دیالو، معاون امور رویدادها در روند واکنش نسبت به ایبولا در سازمان جهانی بهداشت گفت: «ما همه گزینه‌ها را برای یافتن این فرد مبتلا به کار خواهیم بست. پیش بینی ما این است که با موارد ابتلاء تازه ناشی این فرد مواجه شویم».بیماری غیر حقیقی اما جان 2200 نفر را گرفت

قابل توجه است که چندین دهه مناقشات داخلی و ضعف حاکمیت باعث تضعیف اعتماد مردم به مسئولان کنگو شده تا جایی که برغم این واقعیت که ویروس ایبولا از اوت سال ، 2018 بیش از 2200 نفر را به کام مرگ فرستاده، اما بررسی های اجرا شده بیانگر این است که بسیاری از مردم بر این باورند که با یک بیماری واقعی طرف نیستند.

دیالو افزود: «ما هنوز هیچ گونه اطلاعات ریز و تفاصیل امر را در اختیار نداریم ولی همه در موضوع یافتن این فرد مبتلا با مسئولان و جامعه مدنی همکاری کرده‌اند. ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

شناسایی۱۲۹۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشوررییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: از بعد از ظهر روز گذشته تا امروز تعداد ۹۱ نفر بر اثر کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند.

چند نفر در جهان در قرنطینه به سر می برند؟با توجه به داده‌های موجود حدود 4.5 میلیارد نفر در 110 کشور جهان به دلیل شیوع کرونا و نبود راهکار دیگری جهت مبارزه با این ویروس مجبور به خانه‌نشینی شده‌اند. حدود 4.5 میلیارد نفر در 110 کشور جهان به دلیل شیوع کرونا و نبود راهکار دیگری جهت مبارزه با این ویروس مجبور به خانه‌نشینی شده‌اند.

آمار رسمی کرونا در ایران؛ 5 هزار و 118 فوتی، 82 هزار و 211 مبتلاسخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد تا کنون 82 هزار و 211 نفر به ویروس کرونا آلوده شده اند که از این تعداد 57 هزار و 23 نفر بهبود یافته اند. - خبرگزاری آناتولی

کرونا در بیت المقدس؛ مراسم رستاخیز مسیح در کلیسای خالی مقبره مقدسشیوع ویروس کرونا هزاران مسیحی ارتودکس را از زیارت کلیسای مقبره مقدس در روز پاک یا همان رستاخیر مسیح، که امسال روز یکشنبه ۳۱ فروردین (۱۹ آوریل) برگزار می‌شود، بازداشته است. بدین ترتیب، تنها گروه کوچکی از کشیشان ارتودکس موفق شدند مراسم آتش مقدس را در کلیسای مقبره مقدس برپا کنند. کسانیکه از هیچ چیز خبر ندارند کارهای نیاکان خود را تعقیب میکنن و کتاب شان هم ... حالا انجام ندن چی میشه عجب .......

چرا دیوان محاسبات در خصوص نحوه هزینه بودجه در دیگر بخش‌ها و نهادها سکوت می‌کند؟دفتر رئیس‌جمهور بار دیگر گزارش تفریغ بودجه ۹۷ از سوی دیوان محاسبات کشور را ناقص و انتشار آن را یکسویه خواند و تاکید کرد: گزارش رئیس دیوان محاسبات غیردقیق بوده و این ادعا که گزارش مذکور برای رئیس‌جمهور ارسال شده و ایشان هیچ واکنشی هنگام دریافت گزارش نشان نداده‌اند، نادرست است.

پیش‌بینی بارش باران در بیشتر مناطق کشور/ کاهش ۵ تا ۷ درجه‌ای دما در برخی مناطقپیش‌بینی بارش باران در بیشتر مناطق کشور مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به این که بارش‌ها در کشور تا روزهای پایانی هفته ادامه دارد گفت: دمای هوا طی روزهای جمعه و شنبه (۵ و ۶ اردیبهشت) در برخی مناطق بین ۵ تا ۷ درجه کاهش می‌یابد.