هشدار دانشمندان؛ سطح آب دریا‌ها می‌تواند تا ۴۰ سانتی‌متر بالا بیاید

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد در صورتی‌که فکری برای گرمایش زمین و ذوب یخ‌های قطبی نشود، سطح آب‌های جهان تا آخر قرن جاری می‌تواند تا ۴۰ سانتی‌متر بالا بیاید.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دانشمندان از حدود چهل کشور و نهاد بین‌المللی با همکاری کارشناسان سازمان ملل در امور تغییرات اقلیمی در این تحقیق با استفاده از مدل‌سازی کامپیوتری دو سناریو درباره اثر گازهای گلخانه‌ای را بررسی کرده‌اند.

در سناریوی دوم و با کاهش چشمگیر گازهای گلخانه‌ای، گازهای گلخانه‌ای تنها تا ۳ سانتی‌متر باعت بالا آمدن سطح آب گرینلند خواهند شد. از سوی دیگر در سناریوی دوم با در نظر گرفتن عوامل خارجی و تشکیل مجدد یخ‌های قطبی، انتظار می‌رود تا ۸ سانتی‌متر از سطح آب دریاها کاسته شود.آندرس لورمان، محقق در انستیتو تغییرات آب و هوایی PIK و از نویسندگان پژوهش جدید می‌گوید: «عدم اطمینان نباید دلیلی برای تعلل باشد، بلکه بر عکس به معنی تقاضا برای اقدام فوری است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

از تروئیکای اروپایی تا حسن روحانی، آخرین های حفظ برجام تا مکانیسم ماشهتروئیکا در حالی روز چهارشنبه بیانیه‌ای دو پهلو را در خصوص اهمیت برجام و نیز عدم پایبندی تهران به تعهداتش در شورای حکام منتشر کرد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ابتدای ماه جاری میلادی اعلام کرد که ذخیره اورانیوم غنی‌شده ایران به ۱۰ برابر حد مجاز تعیین شده در توافق بین‌المللی سال ۲۰۱۵ رسیده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

از گرانی مرغ و تخم‌مرغ تا گرانی دلار و خودرو/ کارگران باید ۳۲ سال کار کنند تا بتوانند یک آپارتمان ۵۰ متری بخرند!شاید مهم‌تر از تلاش برای ترمیم مزد یا دادن کارت اعتباری به کارگران که بروند و قسطی خرید کنند و وامدار دولت باشند، تصحیح سیاست‌های اقتصادی به خصوص در سطح توزیع کالاها و خدمات است؛ کالاهای اساسی را با ارز دولتی وارد کنند؛ جلوی گرانی دلار، سکه، مسکن و خودرو را بگیرند و لااقل یک قدم کوچک در راستای وعده‌های نوروز امسال بردارند؛ مگر قول نداده بودند که به «تورم هدف» بین ۲۰ تا ۲۴ درصد نزدیک می‌شویم!
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ترامپ: تا دستیابی به واکسن کرونا ۳ یا ۴ هفته فاصله داریمترامپ: تا دستیابی به واکسن کرونا ۳ یا ۴ هفته فاصله داریم رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر گفت، این کشور برای داشتن واکسنی که علیه کرونا ویروس باشد خیلی نزدیک شده و افزود: این واکسن احتمالا ظرف چند هفته آماده می‌شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پمپئو: اروپا تا وقتی برادران افکاری آزاد نشده‌اند ظریف را راه ندهدمایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه ۱۶ سپتانبر (۲۶ شهریور) از کشورهای اروپایی خواست در واکنش به نقض حقوق بشر در ایران از پذیرفتن جواد ظریف خودداری کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

فیفا دو پنجره پرسپولیس را بست؛ یک ماه تا کسر امتیاز و سقوط
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

خانه‌های خالی تا پایان شهریور به سازمان امور مالیاتی معرفی می‌شوندمعاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا پایان شهریور ماه اطلاعات مربوط به خانه های خالی را به سازمان امور مالیاتی ارائه می‌دهیم گفت: تاکنون ۱۳.۴ میلیون واحد شناسنامه دار و ۱.۵ میلیون پیامک به مالکان بیش از یک خانه ارسال شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »