هشدار یک متخصص اسپانیایی: بیماری کووید۱۹ خطر خون‌لختگی را افزایش می‌دهد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

انجمن بین‌المللی ترومبوز (خون‌لختگی) و هموستاز (خون‌ایستی) از اواخر همین ماه توصیه کرده که بیماران مبتلا به کوویدِ بستری در بیمارستان‌ها با داروهای هپارین‌ ضد انعقاد خون تحت درمان قرار گیرند.

تیم پزشکی و تحقیقاتی تحت ریاست دکتر سوریا هم‌ اکنون در حال کار روی پرو‌ژه‌ای با هدف تهیه یک الگوریتم ژنتیکی و بالینی جهت شناسایی آندسته از بیماران کووید هستند که بیش از دیگران در معرض خطر ترومبوز قرار دارند.

این متخصص اسپانیایی در خصوص تردیدها‌ و نگرانی‌های موجود نسبت به خطر افزایش خون‌لختگی بواسطه استفاده از واکسن آسترازنکا معتقد است که باید به توصیه‌های آژانس دارویی اروپا مبنی بر «ایمن و موثر بودن» این واکسن اعتماد کرد.وی در عین حال تاکید دارد که بایست اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری در خصوص این واکسن در اختیار افراد واکسینه شده قرار داده شود.

دکتر سوریا می‌گوید که باید نسبت به موارد گزارش شده هوشیار بود و مراقبت بیشتری انجام داد. به اعتقاد این متخصص اسپانیایی قبل از هر چیز لازم است علائم مرتبط با عوارض احتمالی استفاده از واکسن آسترازنکا به خوبی برای افراد واکسینه شده تشریح شود تا این افراد بتوانند به سرعت این علائم را در صورت بروز شناسایی کنند و خود را به نزدیک ترین مرکز درمانی برسانند.

گفتنی است که انجمن بین‌المللی ترمبوز و هموستاز نیز به سهم خود اعلام کرده که از ادامه واکسیناسیون افراد بزرگسال واجد شرایط با محصول دارویی شرکت آسترازنکا حمایت می‌کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هشدار چین به بریتانیا: در این مسیر غلط بیش از این پیش نرویدپکن می‌گوید چهار نهاد و ۹ فرد بریتانیایی را به دلیل انتشار اطلاعات غلط و گمراه کننده در خصوص وضعیت منطقه سین کیانگ چین تحریم کرده و این گروه حق ورود به خاک چین و انجام معاملات با موسسات و افراد چینی را نخواهند داشت. چین مسوول مرگ میلیونهاادم وخسارتهای اقتصادی دنیا بخاطر شیوع عمدی کرونا درجهانه دنیا باید خطر تاریکی ووحشتو باوجود زیادخواهی چین وروسیه بدونه تنها راه مقابله با این دوکشور کمونیستیه .مرگ برچین
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گروهی از سناتورهای آمریکایی درباره بازگشت به فرجام هشدار دادند | DW | 26.03.2021بیش از ۴۰ سناتور آمریکایی در نامه‌ای به بایدن نسبت به بازگشت به برجام هشدار دادند. آنها خواهان 'ترکیبی از فشارهای سیاسی و اقتصادی' بر ایران شده‌اند تا جمهوری اسلامی از ادامه برنامه‌ی هسته‌ای خود دست بردارد. ۴۰ تاشونم گوه خوردن 😂🤣 👍موفق باشید +++کاربران گرامی: در تیتر واژه 'برجام' درست است. ضمن عرض پوزش تصحیح کردیم+++
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

هشدار سخنگوی وزارت بهداشت نسبت به کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در رستوران‌هاسخنگوی وزارت بهداشت گفت: براساس گزارشات واصله همزمان با افزایش سفرها در کشور شاهد کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی رستوران‌ها و مراکز تولید طبخ مواد غذایی به‌ویژه در شهرهای مسافرپذیر هستیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هشدار سازمان جهانی بهداشت نسبت به زیان‌های ناشی از واکسن‌های تقلبی کروناسازمان جهانی بهداشت نگرانی خود را از احتمال اقدام گروه‌های خلاف‌کار به سوء استفاده از تقاضای برآورده
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

هشدار نهادهای اطلاعاتی آمریکا درباره پیامد خروج از افغانستان | DW | 27.03.2021نهادهای اطلاعاتی ایالات متحده درباره پیامد خروج نظامیان آمریکا از افغانستان به دولت جو بایدن هشدار داده‌اند. آنها برآورد می‌کنند با خروج نیروهای آمریکایی پیش از توافق صلح، طالبان بر بخش بزرگی از افغانستان مسلط می‌شود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »