هشدار جدی اتحادیه اروپا به روسیه: سرکوب‌ها ادامه پیدا کند تحریم می‌کنیم

06/11/1399 07:45 ب.ظ

جوزپ بورل ابتدای ماه فوریه پیامی صریح و روشن از جانب اتحادیه اروپا را به مسکو خواهد برد و در نشست وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا که قرار است ۲۲ فوریه انجام شود گزارش جامعی از وضعیت حاکم بر روسیه ارائه خواهد کرد.

جوزپ بورل ابتدای ماه فوریه پیامی صریح و روشن از جانب اتحادیه اروپا را به مسکو خواهد برد و در نشست وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا که قرار است ۲۲ فوریه انجام شود گزارش جامعی از وضعیت حاکم بر روسیه ارائه خواهد کرد. به گفته این دیپلمات اروپایی،‌ وزارت خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز دوشنبه در جریان نشسستی وضع تحریم‌ها بر ضد مسکو را مطرح کردند و به بحث گذاشتند اما در نهایت به این نتیجه رسیدند که هنوز برای توسل جستن به این گزینه خیلی زود است.

منابع دیپلماتیک در بروکسل همچین یادآور شدند که اعمال تحریم‌ ابزاری محتمل در دست اتحادیه اروپا است اما باید منتظر ماند و دید طی روزهای آینده در مسکو چه اتفاقی می‌افتد. از سوی دیگر وزیر خارجه لیتوانی نیز صبح دوشنبه با اشاره به سرکوب مخالفان در روسیه گفت: اتحادیه اروپا باید با ارسال پیامی قاطع و روشن به دولتمردان این کشور گوشزد کند که چنین اعمالی قابل قبول نیست.

گابریلوس لانسبرگیس در ادامه تاکید کرد: «ما (اتحادیه اروپا) یک نظام اعمال تحریم‌های مرتبط با حقوق بشر داریم و فکر می‌کنم که باید از آن استفاده کنیم.» جوزپ بورل، مسئول دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا روز شنبه آنچه وی «دستگیری‌های گسترده» و «استفاده نامناسب از زور» در جریان تظاهرات برای آزادی الکسی ناوالنی در شهرهای روسیه خواند را به شدت محکوم کرد. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

ابراز نگرانی جدی اتحادیه اروپا از اقدامات اخیر ایرانپیتر استانو سخنگوی وزارت خارجه اتحادیه اروپا، نگرانی این اتحادیه را از اقدامات اخیر ایران ابراز داشت خوب چرا نکران به تهدات خودتان عمل کنید آیا تا این تاریخ به تهدات عمل کردین پس خفه شین اوسگول$$$$$$

هشدار مسکو به اتحادیه اروپا درباره تشدید تحریم‌ها علیه روسیه | DW | 22.02.2021ولادیمیر چیزوف، سفیر روسیه در اتحادیه اروپا درباره پیامدهای ناشی از تشدید تحریم‌ها علیه آن کشور هشدار داد. محاکمه آلکسی ناوالنی، منتقد پوتین منجر به افزایش تنش سیاسی در مناسبات اتحادیه اروپا با روسیه شده است.

ترکیه به یونان، اسرائیل و اتحادیه اروپا هشدار دادترکیه به یونان، اسرائیل و اتحادیه‌اروپا هشدار داد

اتحادیه آزاد کارگران ایران: جان مهران رئوف در خطر جدی است

جو بایدن: ایران در مذاکرات وین جدی است اما نمی‌دانیم چقدر جدیدر سومین سالگرد خروج آمریکا از برجام، رئيس جمهوری ایالات متحده می‌گوید ایران در مذاکرات وین جدی است ولی اینکه آنها حاضرند چه کارهایی انجام دهند مسئله دیگری است. 😯 اگر میخوای بدونی چقدر جدی باید بگم هیچی‌ چرا که حاضر قدرت هسته ای خودمون فدای دروغای شما بکنیم با این حرفهای بایدن، بایدن، بیخردی خود و تشگیلات حاکم در آمریکا را اعتراف میکند!... همین بیخردی سردمداران آمریکا باعث رویکرد به گلیسا و مشکل اصلی در آمریکا و جهان شده.

یک دیپلمات دیگر که نامی از وی برده نشده نیز به فرانس پرس می‌گوید: اتحادیه اروپا خوهان آزادی الکسی ناوالنی و نیز آندسته از هواداران او است که روز شنبه در جریان تجمعات اعتراضی در سراسر روسیه دستگیر شدند.

به گفته این دیپلمات اروپایی،‌ وزارت خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز دوشنبه در جریان نشسستی وضع تحریم‌ها بر ضد مسکو را مطرح کردند و به بحث گذاشتند اما در نهایت به این نتیجه رسیدند که هنوز برای توسل جستن به این گزینه خیلی زود است.

منابع دیپلماتیک در بروکسل همچین یادآور شدند که اعمال تحریم‌ ابزاری محتمل در دست اتحادیه اروپا است اما باید منتظر ماند و دید طی روزهای آینده در مسکو چه اتفاقی می‌افتد.

از سوی دیگر وزیر خارجه لیتوانی نیز صبح دوشنبه با اشاره به سرکوب مخالفان در روسیه گفت: اتحادیه اروپا باید با ارسال پیامی قاطع و روشن به دولتمردان این کشور گوشزد کند که چنین اعمالی قابل قبول نیست.

گابریلوس لانسبرگیس در ادامه تاکید کرد: «ما (اتحادیه اروپا) یک نظام اعمال تحریم‌های مرتبط با حقوق بشر داریم و فکر می‌کنم که باید از آن استفاده کنیم.»

جوزپ بورل، مسئول دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا روز شنبه آنچه وی «دستگیری‌های گسترده» و «استفاده نامناسب از زور» در جریان تظاهرات برای آزادی الکسی ناوالنی در شهرهای روسیه خواند را به شدت محکوم کرد.

هایکو ماس،‌ وزیر امور خارجه آلمان نیز که کشورش میزبان آقای ناوالنی پس از مسمومیت در روسیه بود در سخنانی تاکید کرد که اصول حاکمیت قانون باید در روسیه به اجرا گذاشته شود.

آقای ماس همچنین گفت: ما می‌خواهیم افرادی که به صورت مسالمت‌آمیز تظاهرات کردند و هیچ دلیل برای دستگیری و بازداشت آنها وجود ندارد فورا آزاد شوند.