هشدار ارتش ملی لیبی به نیروهای ترکیه: با شما به عنوان شبه‌نظامی خواهیم جنگید

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 51%

هشدار ارتش ملی لیبی به نیروهای ترکیه: با شما به عنوان شبه‌نظامی خواهیم جنگید العربية

ایران اخبار, ایران سرفصلها

نیروهای دولت الوفاق (آشتی) به لیبی اعزام کند را به عنوان قوای مسلح شبه‌نظامی به شمار آورده و برای دفاع از استقلال کشور با آنها خواهد جنگید.

تهدیدهای ارتش ملی لیبی همزمان با آغاز جلسه پارلمان ترکیه در پنجشنبه 2 ژانویه صورت می‌گیرد. این جلسه برای بحث در مورد یادداشت موافقت اردوغان با اعزام نیروهای نظامی به لیبی برای پشتیبانی از دولت آشتی تشکیل شد تا زمینه‌ساز تصویب طرح اعزام نیرو به لیبی باشد.این در حالی است که پارلمان لیبی روز شنبه در بنغازی جلسه فوق‌العاده‌ای را برای بحث پیرامون پیامدهای مداخله ترکیه منعقد خواهد کرد، با این نقطه نظر که مردم این کشور برای دفع حمله ترکیه از ارتش ملی لیبی پشتیبانی خواهند کرد.

در این راستا، خالد المحجوب مدیر بخش ارشاد اخلاقی فرماندهی کل ارتش ملی لیبی، در گفت‌وگو با «العربیه نت» اظهار داشت، ارتش لیبی حضور میدانی دارد و از آمادگی جنگی برای نبرد با نیروهای ترکیه برخوردار است و به نیروهای عداوت‌طلب ترکیه اجازه حضور در خاک لیبی را نخواهد داد. او همچنین اتخاذ اقدامات نظامی احتیاطی در زمینه آمادگی برای رویارویی نظامی احتمالی با نیروهای ترکیه، در صورت موافقت پارلمان و اقدام آنکارا برای اجرای مصوبه مجلس مبنی بر اعزام سربازان خود و پشتیبانی نظامی از نیروهای دولت آشتی را مورد تاکید قرار داد.

نیروهای ارتش لیبی پیشتر اعلام کردند که 20 عنصر گروه‌های مسلح در محور صلاح الدین در جنوب طرابلس کشته شدند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ارتش لیبی ضمن پیشروی در جنوب طرابلس مواضع «الوفاق» را بمباران کردمنابع «العربیه» و «الحدث» چهارشنبه یکم ژانویه 2020 گزارش کردند که ارتش ملی لیبی ضمن پیشروی به سوی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سقوط بالگرد حامل فرمانده کل ارتش تایوان
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

فرمانده ستاد کل ارتش تایوان در سانحه سقوط بالگرد جان باختدولت تایوان اعلام کرده است که پنج نفر از سیزده سرنشین این بالگرد نجات یافته و هشت نفر در پی این حادثه جان باخته‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رئیس ستاد ارتش تایوان در یک سانحه هوایی جان باخت | DW | 02.01.2020رئیس ستاد ارتش تایوان در پی سقوط یک بالگرد ارتش در منطقه‌ای کوهستانی جان باخت. تایوان در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری است. رئیس‌جمهور این کشور تمامی برنامه‌های انتخاباتی خود را لغو کرده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

هفت سرباز ارتش افغانستان در حمله طالبان جان باختند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ارتش عراق: تمامی معترضان عراقی از مقابل سفارت آمریکا خارج شده‌اندگروه‌های شبه‌نظامی که علیه حملات هوایی آمریکا در عراق اعتراض کرده بودند، امروز (چهارشنبه) خروج از محیط سفارت این کشور در بغداد را آغاز کرده‌اند و در اخر با شعار امریکای بی ادب منطقه رو ترک کردن😬🤒😂 گوه خوردن رفتن
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »