هشدار انجمن علمی روا‌ن‌درمانی ایران درباره افزایش اختلالات روانی | DW | 05.09.2021

14/06/1400 09:46 ب.ظ

انجمن علمی روان‌درمانی ایران با ارسال نامه‌ای به وزیر بهداشت با اشاره به افزایش موارد اختلالات روانی در کشور خواستار 'اتخاذ تصمیم‌های لازم و اقدامات ضروری' شده است.

انجمن علمی روان‌درمانی ایران با ارسال نامه‌ای به وزیر بهداشت با اشاره به افزایش موارد اختلالات روانی در کشور خواستار 'اتخاذ تصمیم‌های لازم و اقدامات ضروری' شده است. انجمن علمی روان‌درمانی ایران با ارسال نامه‌ای به وزیر بهداشت با اشاره به افزایش موارد اختلالات روانی در کشور خواستار"اتخاذ تصمیم‌های لازم و اقدامات ضروری" شده است.

انجمن علمی روان‌درمانی ایران طی نامه‌ای به بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت در مورد پیامدهای ناشی از اختلالات روانی هشدار داده است.

این انجمن"رکود اقتصادی و بیکاری فزاینده، کاهش شدید درآمد خانوارها و تشدید نابرابری اقتصادی" را از دلایل افزایش این اختلالات در جامعه ایران برشمرده و خواستار اقدامات ضروری از سوی وزارت بهداشت شده است. در این نامه آمده است، در شرایطی که اقشار تهیدست و محروم در دومین سال پیاپی شیوع کرونا به"انزوا و کاهش ارتباطات اجتماعی روی آورده‌اند، یا با از دست دادن شغل و کاهش درآمد مواجه بوده‌اند، و حمایت‌های اجتماعی پیشین را نیز از دست داده‌اند" روند افزایشی این اختلالات بدیهی است.

در این نامه"مطالبه‌گری برای بهبود شرایط اجتماعی و اقتصادی با توجه به تبعات آن بر سلامت جامعه" از وظایف اصلی وزارت بهداشت خوانده و تأکید شده که این نهاد باید"سلامت روان و جلب مشارکت انجمن‌ها و مجامع علمی مرتبط" را در اولویت خود قرار دهد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

۷ عضو کمپین «ژیانه‌وه کردستان» به همکاری با مخالفان نظام متهم شدند

مخالفان دولت تایلند به دنبال شکست طرح رای عدم اعتماد به نخست‌وزیر تظاهرات کردندطرح رای عدم اعتماد به نخست‌وزیر به دلیل «سوءمدیریت» در بحران همه‌گیری ویروس کرونا و تبعات اقتصادی آن از سوی مخالفان دولت ارائه شده بود.

سوریه برای کمک به واردات انرژی به لبنان اعلام آمادگی کردمنابع آگاه روز جمعه اعلام کردند که بخشی از سوخت مورد نیاز لبنان از سوی ایران تامین شده و قرار است با کامیون از خاک سوریه به این کشور منتقل شود.

احضار کامیار فکور به دادسرای اوین به دلیل حمایت از کارگران و انتشار موسیقی رپان شاالله که خیره ...سر بی گناه تا پای دار میره .ولی سر دار نمیره

آمریکا: برای بازگشایی فرودگاه کابل با ترکیه و قطر همکاری نزدیک داریموزیر امور خارجه آمریکا از همکاری نزدیک با ترکیه و قطر برای بازگشایی هرچه سریعتر فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی در کابل، پایتخت افغانستان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی تورکی نباید در مکر و معرکه گیرهای مشترک صلیبچیهای استعمار جهانی و فرقه فارسیسم اشغالگر ایران، شرکت کند.

بنزین E10، بنزین سازگار با محیط‌زیستبنزین E۱۰، بنزین سازگار با محیط‌زیست دولت‌های اروپایی از جمله بریتانیا قصد دارند بنزین یورو۱۰ را جایگزین بنزین یورو۵ کنند. آنها می‌خواهند E۱۰ را تبدیل به بنزین استاندارد جهانی کنند.