هشدار انجمن ایمونولوژی و آلرژی ایران درباره عواقب تاخیر در خرید واکسن - BBC News فارسی

13/10/1399 10:46 ب.ظ

هشدار انجمن ایمونولوژی و آلرژی ایران درباره عواقب تاخیر در خرید واکسن

انجمن ایمونولوژی و آلرژی ایران با انتشار بیانیه‌ای با تاکید بر ضرورت خرید فوری واکسن کرونا اعلام کرد هرگونه تاخیر در خرید واکسن موجب بروز خسارات جبران ناپذیر می‌شود. در این بیانیه از مسئولان خواسته شده تا اطلاع رسانی درباره خرید واکسن خارجی و تولید واکسن داخلی 'شفاف' و از سوی 'مرجعی واحد' صورت بگیرد تا از 'سخن‌پراکنی و تناقض‌گویی ' جلوگیری به عمل آید. انجمن ایمونولوژی ایران تاکید کرد که "تولید واکسن موضوعی فنی و تخصصی است" و "از مجریان طرح‌های مطالعاتی واکسن انتظار می‌رود از اظهارنظرهای خارج از تخصص خود در رسانه‌ها خودداری کنند این انجمن همچنین تایید کرد که "حسب اعلام منابع...

انجمن ایمونولوژی ایران تاکید کرد که "تولید واکسن موضوعی فنی و تخصصی است" و "از مجریان طرح‌های مطالعاتی واکسن انتظار می‌رود از اظهارنظرهای خارج از تخصص خود در رسانه‌ها خودداری کنند این انجمن همچنین تایید کرد که "حسب اعلام منابع رسمی ایران علاوه‌ بر اولین واکسن معرفی شده در زمینه کرونا، چند واکسن ایرانی دیگر نیز در آستانه ورود به کارآزمایی بالینی هستند".

کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت ایران دیروز گفت تامین واکسن برای مردم از چهار طریق دنبال می‌شود: خرید مستقیم از یک کشور خارجی تولیدکننده، خرید از سبد کوواکس سازمان بهداشت جهانی، تولید مشترک با یک شرکت خارجی و در نهایت تولید واکسن ساخت ایران.

دولت ایران تولید واکسن داخلی را یکی از اولویت‌های خود عنوان کرده است اما بسیاری در روزهای اخیر با انتقاد از سیاست دولت، خواهان خرید هرچه سریع‌تر واکسن‌های معتبر خارجی شدند. زمان آغاز واکسیناسیون در ایران اعلام نشده و مقام‌های ایران در هفته‌های گذشته سخنان متفاوت و متناقضی درباره خرید واکسن مطرح کرده‌اند. headtopics.

ادامه مطلب:
bbcpersian »