هشدار آمریکا به کشورهایی که تحریم‌ها علیه روسیه را جدی نگرفته‌اند

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه در بیانیه‌ای به کشورهایی مانند چین و همچنین نهادهایی که تحریم‌ها علیه روسیه را جدی نگرفته‌آند، هشدار داد.

چند فروند سوخوی ۳۴ روسیه در یک رژه هوایی در سالگرد پیروزی متفقین در جنگ دوم جهانی در پنجم مه ۲۰۲۱ماهواره‌ای از پایگاه هوایی وورونِژ مالشِوو منتشر شد که نشان‌دهنده حضور ۲۲ فروند بمب‌افکن ضربتی سوخو-۳۴ و ۱۰ فروند جنگنده همه‌منظوره سوخو-۳۰اِس اِم در این پایگاه بود.این پایگاه هوایی محل استقرار هنگ ۴۷ام مستقل مختلط هوایی از نیروی هوایی روسیه، مجهز به دو اسکادران از بمب‌افکن‌های ضربتی سوخو-۳۴ است.

حال، نیروهای نظامی روسیه بر هدف اولیه خود در این جنگ تمرکز کرده‌اند؛ اشغال کامل استان‌های دونتسک و لوهانسک، و همچنین مناطقی از شرق اوکراین که ایجاد کوریدوری جدید جهت ارتباط این دو منطقه با شبه‌جزیره کریمه را ممکن کند. به تدریج با پیشروی نیروهای زمینی روسیه و اشغال مناطقی در شمال کی‌یف و خارکیف، عملیات جنگنده‌های نیروی هوایی این کشور از روز دهم اسفند ماه یعنی هفته دوم تهاجم ممکن شد. متعاقباً جنگنده‌های تهاجمی سوخو-۲۵ و بمب‌افکن‌های ضربتی سوخو-۳۴ به صحنه نبرد در شمال اوکراین وارد شدند و جهت بمباران اماکن دولتی، اهداف نظامی و حتی زیرساخت‌های شهری چون مخازن سوخت مورد استفاده قرار گرفتند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هشدار چهار نهاد بین‌المللی درباره به خطر افتادن امنیت غذایی | DW | 13.04.2022چهار نهاد بین‌المللی از همه کشورها می‌خواهند برای تامین امنیت غذایی تدبیرهای هماهنگ شده‌ای در دستور کار قرار دهند. این نهادها از کشورهای جهان خواسته‌اند، از ممنوع کردن صادرات مواد غذایی و کود شیمیایی خودداری کنند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دستور آمریکا برای خروج برخی نیروهای کنسولگری آمریکا از شانگهای؛ چین محدودیت‌ها را کاهش می‌دهدوزارت امور خارجه آمریکا به نیروهای غیرضروری خود در کنسولگری این کشور در شانگهای دستور داده است از چین خارج شوند؛ اقدامی که با نارضایتی پکن همراه شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نصرالله: در کنار قهرمانی مردم فلسطین ایستاده‌ایم/ آمریکا به دنبال تعطیلی انتخابات لبنان استسخنرانی دبیرکل حزب الله لبنان درباره آخرین تحولات سیاسی این کشور و منطقه آغاز شد. خرس الله مگه می تونه وایسه؟ کجا؟ سرت به سقف تونل صدهزار فرسخ زیر زمینی که توش مثل کرم قایم شدی نمیخوره تاپوترینه مفتخور؟! قبل از این رهبران حزب الله رو تقریبا هرسال میزد اسراییل این خیلی عجیبه که این گامیشو تا حالا نزدن نکنه ادمشونه یا پوتین سفارششو‌کرده
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

لاوروف: هدف عملیات روسیه در اوکراین پایان دادن به هژمونی آمریکا استسرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در ادامه انتقادات مسکو از سیاست ایالات متحده و اتحادیه اروپا در ارتباط با پرونده اوکراین، اعلام کرد که هدف از عملیات نظامی زارت 👍
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا تردید دارد که گماشتن «قصاب سوریه» کمکی به پیشروی روسیه در اوکراین کندانتصاب این فرمانده ۶۰ ساله که یکی از باتجربه‌ترین افسران روسیه است و سابقه زیادی در خشونت علیه غیرنظامیان سوریه دارد موجی از پیش‌بینی‌ها در میان مقامات آمریکایی به‌‌راه انداخته است. وقتی در سوریه به قصاب سوریه معروف شده بود چرا آمریکا ابراز نگرانی نمی کرد؟!! 100 تا فرمانده مثل ایشون نمیتونه جلوی شکست خفت بار ارتش پوشالی پوتین رو بگیره ... ورق برگشت... فقط همین
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هشدار نسبت به سلیقه‌ای عمل کردن در آموزش و پرورش در پی نبودِ نقشه راه جدید/ با معلمِ بی‌انگیزه و دارای توان ناکافی هیچ تحولی امکان‌پذیر نیستدر گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد: هشدار نسبت به سلیقه‌ای عمل کردن در آموزش و پرورش در پی نبودِ نقشه راه جدید/ با معلمِ بی‌انگیزه و دارای توان ناکافی هیچ تحولی امکان‌پذیر نیست
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »