هشدار آلمان: ترکیه در موضوعات حقوق بشر سیگنال‌های اشتباه می‌فرستد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 59%

هشدار آلمان: ترکیه در موضوعات حقوق بشر سیگنال‌های اشتباه می‌فرستد جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان روز دوشنبه هشدار داد که ترکیه با خروج از کنوانسیون منع خشونت علیه زنان (موسوم به کنوانسیون استانبول) همچنین اقدام برای انحلال حزب دموکراتیک خلق‌ها که طرفدار کردها است، پیام‌های اشتباهی را به اتحادیه اروپا می‌فرستد.

سال گذشته پس از تشدید اختلافات یونان و ترکیه که در چند دهه اخیر شکل گرفته، اتحادیه اروپا آنکارا را تهدید به تحریم کرد. انتقاد آمریکا از ترکیه در حالی مطرح می‌شود که آیندۀ روابط آنکارا‌-واشنگتن چندان روشن نیست. بایدن و اردوغان از زمان روی کار آمدن رئیس جمهور جدید ایالات متحده در ژانویه ۲۰۲۱ میلادی، هنوز با هم تلفنی صحبت نکرده‌اند.جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز اواخر روز شنبه به این تصمیم ترکیه واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است: «کنوانسیون استانبول که در اصل برای ارتقاء حقوق زنان بود، توسط گروهی از افراد که سعی در عادی سازی همجنسگرایی داشتند ربوده شده است؛ چیزی که با ارزش‌های اجتماعی و خانوادگی ترکیه ناسازگار است.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

آلمان ها از زیر یوغ آمریکا نمیخوایید بیایید بیرون؟

حالا هی به ترکیه بگم اینا آدم نمیشن... کیه گوش بده ؟ اولا اول خود شما به کنوانسیون عمل کنید بعد به دیگران دیکته کنید.. شما عمدا افرادی رو برای آزار زنان منصوب می کنید.در ازای ایمپنلت دندان 😂🤣حالم از ریاکاری هاتون به هم میخوره !

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.