هشدار نماینده آمریکا به ایران و متحدانش در هفته‌های پایانی دولت ترامپ

01/09/1399 08:40 ق.ظ

نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران هشدار داده هرگونه اقدام تهران و متحدانش علیه آمریکا با واکنش بسیار شدیدی مواجه خواهد شد.

ه ویژه ایالات متحده در امور ایران هشدار داده هرگونه اقدام تهران و متحدانش علیه آمریکا با واکنش بسیار شدیدی مواجه خواهد شد.

آبرامز در واکنش به گزارش اخیر نیویورک تایمز در مورد اقدام ماموران اطلاعاتی اسرائیل در کشتن یکی از رهبران القاعده در تهران گفت: منفعت تهران در همکاری با القاعده است. نماینده ویژه آمریکا با اشاره به اینکه ایالات متحده به دنبال درگیری با هیچ کشوری نیست، هشدار داد هر حمله‌ای علیه آمریکایی‌ها با «واکنش بسیار قدرتمند آمریکا» مواجه خواهد شد.

ادامه مطلب:
IranIntl »

سیخ نزن تا سیخ نزنم آرزو بدل موندیم... یه بار هم کار عملی بکنند!! این در سخنرانی و منبر رفتن آخوندها سابقه طولانی دارند!!! ضرب‌المثل عامیانه می فرماید: با چس او ( آب ) گرم نمیشه!! ببم جان به این می گویند سخنرانی از موضع ضعف بوشوک داره دنبال استخون میگرده

سفیر آمریکا در سازمان ملل: در مقابل تهدیدات رژیم ایران، آمریکا همراه اسرائیل خواهد ایستادسفیر آمریکا در سازمان_ملل: در مقابل تهدیدات رژیم_ایران، آمریکا همراه اسرائیل خواهد ایستاد آمریکا می‌گوید اسرائیل حق دفاع از خود در مقابل تهدید‌های خارجی از جمله گروه های مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران را دارد. تا قبل این قرار بود غربیها حمله کنند و ما🇮🇷 دفاع کنیم قربونت برم خدا ابر قدرتها از این به بعد دفاع میکنند سفیر امریکا در سازمان ملل -با آن قیافه احمقانه اش!-غلط کرد!😇 اسرائیل رژیمی جعلی و نامشروع است فلسطین فقط متعلّق به فلسطین است

سفارت آمریکا در میانمار به شهروندان آمریکایی در آن کشور هشدار داد در خانه بمانندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

آمار کرونا در هند به ۲۰ میلیون رسید؛ کارشناسان: هفته‌های بدتری در پیش استکارشناسان از سوی دیگر با استناد به کندی روند مهار کرونا و سرعت گسترش بیماری در هند، در مورد تشدید این وضعیت بحرانی در روزهای آینده هشدار داده و می‌گویند که هیچ چشم‌اندازی برای پایان این وضعیت وجود ندارد.

سایه سنگین کرونا بر فعالیت فروشگاه‌های پاریس در هفته‌های پایانی سالفروشگاه‌ها و خرده فروشی‌ها در پاریس بخش مهمی از سود سالانه خود را اغلب در هفته‌های پایانی سال کسب می‌کنند اما انتظار می‌رود که کسب و کار آنها امسال مانند سال‌های گذشته پررونق نباشد.

توافق آمریکا-بریتانیا برای تشکیل گروه ضربت مشترک در روزهای پایانی دولت ترامپبوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا ماه نوامبر حوزه عملیاتی گروه نظامی مشترک کشورش با ایالات متحده را دریای مدیترانه، اقیانوس هند و شرق آسیا اعلام کرده بود.

ه ویژه ایالات متحده در امور ایران هشدار داده هرگونه اقدام تهران و متحدانش علیه آمریکا با واکنش بسیار شدیدی مواجه خواهد شد.

الیوت آبرامز، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در گفت‌وگو با العربیه هشدار داد: «در صورتی‌که فعالیت‌های نظامی و تروریستی ایران و نیروهای نیابتی‌اش به کشته شدن آمریکایی‌ها منجر شود، از این کار خود پشیمان خواهند شد.»

آبرامز در واکنش به گزارش اخیر نیویورک تایمز در مورد اقدام ماموران اطلاعاتی اسرائیل در کشتن یکی از رهبران القاعده در تهران گفت: منفعت تهران در همکاری با القاعده است.

او افزود: «به نظر می‌آید ایران می‌خواهد اطمینان حاصل کند که القاعده از بین نمی‌رود، زیرا برخی از افرادی که مورد حمله القاعده قرار می‌گیرند، همان افرادی هستند که ایران دوست دارد هدف حمله قرار بگیرند.»

نماینده ویژه آمریکا با اشاره به اینکه ایالات متحده به دنبال درگیری با هیچ کشوری نیست، هشدار داد هر حمله‌ای علیه آمریکایی‌ها با «واکنش بسیار قدرتمند آمریکا» مواجه خواهد شد.

آبرامز همچنین تاکید کرد سیاست فشار حداکثری دولت ترامپ علیه جمهوری اسلامی در دو ماه آینده نیز ادامه خواهد یافت.

از سوی دیگر آسوشیتدپرس روز جمعه به نقل از مقام‌های عراقی گزارش داد که اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، در نشستی که هفته جاری با گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت ایران و سیاستمداران شیعه عراقی در بغداد برگزار کرد به متحدان جمهوری اسلامی در سراسر منطقه گفت از اقدامات تنش‌برانگیز علیه آمریکا پرهیز کنند تا به دونالد ترامپ در آخرین هفته‌های دولتش بهانه‌ای برای حمله ندهند.

بنابر این گزارش، قاآنی در عین حال تاکید کرده درصورت انجام حمله از سوی آمریکا، پاسخ ایران «متناسب با نوع حمله» خواهد بود.

حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان، نیز در سخنرانی تلویزیونی اخیر خود به متحدان خود تاکید کرده بود که در هفته‌های آخر ریاست‌جمهوری ترامپ «کاملا هوشیار» باشند.

به گزارش آسوشیتدپرس، حمله‌های راکتی روز سه‌شنبه به نزدیکی سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد، که تنها چند ساعت پس از اظهارات قاآنی صورت گرفت، می تواند نشان‌دهنده اختلاف در سطوح مختلف فرماندهی در میان نیروهای مورد حمایت ایران باشد.

گروه اصحاب کهف، که گفته می‌شود به کتائب حزب‌الله عراق وابسته است، مسئولیت این حمله را به عهده گرفت. با این حال، کتائب حزب الله که یکی از قدرتمندترین گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در منطقه است، هر گونه نقشی در این حمله رد کرده و تاکید کرده به آتش بسی که از ماه اکتبر برقرار شده پایبند است.

تداوم سیاست فشار حداکثری دولت دونالد ترامپ علیه جمهوری اسلامی توانایی تهران را در حمایت از شبه‌نظامیان مورد حمایت خود در منطقه کاهش داده و این احتمال وجود دارد که با روی کار آمدن دولت جو بایدن، آمریکا به توافق هسته‌ای بازگشته و تا حدی از این فشارها کاسته شود.

با این حال، کریس کونز، عضو سنای آمریکا و نامزد احتمالی جو بایدن برای تصدی پست وزارت خارجه، روز جمعه در گفت‌وگویی با رویترز گفت تنها در صورتی از بازگشت به توافق هسته‌ای ایران حمایت خواهد کرد که چنین توافقی زمینه محدود کردن برنامه موشکی ایران و حمایت تهران از نیرو‌های نیابتی‌اش در منطقه را فراهم کند.