هشت جایگزین سیستم سوییفت برای دور زدن تحریم بانکی

26/10/1400 07:39:00 ب.ظ

فصلنامه راهبرد اقتصادی، از «سیستم مالی چین و روسیه، پیمان‌های پولی دوجانبه و رمزارزها، سوآپ ارزی، صرافی‌ها، مبادله تهاتری و حواله» به عنوان مهم‌ترین جایگزین‌های سوییفت نام برده است. اطلاع_رسانی گزارش beehnam 👇

سوییفت چیست و چرا اهمیت دارد؟ کنار گذاشته شدن بانک‌ها از سیستم سوییفت هزینه‌های بانک‌ها را بالا...

سوییفت چیست و چرا اهمیت دارد؟ کنار گذاشته شدن بانک‌ها از سیستم سوییفت هزینه‌های بانک‌ها را بالا می‌برد و مانعی در انجام معاملات خارجی آن‌ها است. در سال‌های آغاز تحریم‌های دولت «اوباما» علیه جمهوری اسلامی، قطع دسترسی بانک‌های نظام به سوییفت نسبت به سایر تحریم‌ها اهمیت و تاثیرگذاری بیشتری داشت و به همین دلیل در طول مذاکرات هسته‌ای، مذاکره‌کنندگان جمهوری اسلامی به رفع تحریم سوییفت تاکیدی جدی داشته و دارند.

با این وجود در داخل ایران برنامه‌ها، مطالعات و بررسی‌های قابل توجهی به منظور کنار گذاشتن سوییفت از مراودات تجاری جمهوری اسلامی در جریان است که به اعتراف برخی مقام‌های مسئول بخشی از این راه‌کار‌ها در پاره‌ای از این مبادلات تجاری به کار گرفته شده است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ - BBC Persian

لحظه به لحظه با خبرهای ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ از ایران، افغانستان، جهان، علم و دانش، ورزش، دنیای هنر، سرگرمی و ... ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

حزب‌الله و جنبش امل به تحریم کابینه لبنان پایان دادندنجیب میقاتی، نخست‌وزیر لبنان، از تصمیم این دو گروه برای پایان دادن به تحریم کابینه خود استقبال کرده است. مادرتونوگاییدم رادیو فردایی های حرومزاده خارکسته دروغگو کص ننتون 🍆🍆🍆🍆🍆🍆هومن فرشید نیوشا زن تونو خربگاد بیتا کیرخامنه بره توت🍆🍆🍆

کاهش ۱۰ درصدی نرخ دلار در ۴۲ روز؛ بازار ارز به استقبال توافق هسته‌ای می‌رود؟برخی فعالان بازار ارز امیدوارند که با حصول توافق در جریان مذاکرات هسته‌ای، همزمان با آزادسازی ۷ میلیارد دلار دارایی بلوکه شده ایران در کره‌جنوبی، تحریم فروش نفت ایران نیز لغو شود.

آغاز افزایش سقف انتقال وجه در سامانه‌های بانکیآغاز افزایش سقف انتقال وجه در سامانه‌های بانکی از امروز کف مبلغ پرداخت ساتنا از ۱۵ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان و سقف مبلغ پایا از ۵۰ میلیون تومان به ۱۰۰ میلیون تومان به ازای هر دستور پرداخت افزایش خواهد یافت.

فدکس ھواپیماهای باربری را مجهز بە سیستم دفاع موشکی خواهد کرد | DW | 15.01.2022شرکت خدمات پستی آمریکایی 'فدکس' می‌خواهد برای هواپیماهای باری خود سیستم‌های دفاع لیزری خریداری کند، تا از شلیک موشک در امان بمانند. اکنون 'اداره هوانوردی فدرال' آمریکا باید در این مورد تصمیم بگیرد.

آمریکا یک شهروند ایرانی آمریکایی را به اتهام دور زدن تحریم‌ها دستگیر کرد | DW | 15.01.2022آمریکا از دستگیری کامبیز عطارکاشانی، شهروند ایرانی-آمریکایی به اتهام توطئه برای صادرات غیر قانونی کالا و فناوری آمریکایی به بانک مرکزی ایران خبر داد. متهم از طریق دو شرکت اماراتی این کالاها را به ایران صادر می‌کرد.

روسیه برای جایگاه ایران در عرصه تحولات منطقه اهمیت قائل است/ غربی‌ها هیچ‌گاه برای ارتباط با جمهوری اسلامی از خودشان اراده نشان ندادندرئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مجلس دهم گفت: ایالات متحده دشمن قسم خورده جمهوری اسلامی ایران است و اروپایی‌ها هم از آن تبعیت می‌کنند و آن‌ها هیچگاه اراده‌ای برای تقویت همکاری‌ها از خودشان نشان نداده‌اند؛ جمهوری اسلامی هم که نمی‌تواند منتظر غربی‌ها بماند.