هشتگ روایت_زنانه؛ 'دختر که درس بخواند چشمش باز می‌شود‌ و از دست خواهد رفت' - BBC News فارسی

28/05/1399 11:55:00 ق.ظ

هشتگ روایت_زنانه؛ 'دختر که درس بخواند، چشمش باز می‌شود‌ و از دست خواهد رفت'

‎در چشم‌هایش هنوز رویاهای کودکانه برق می‌زود. رویاهایی که طرح برنامه‌هایی بزرگ را برای آینده می‌ریخت. شور و شوق کودکانه در چشمانش موج می‌زد و در دلش این پرسش می‌گذشت که وقتی بزرگ شود، چه کسی خواهد شد؟ ‎دخترک نمادی از مهربانی و اخلاق بود. گاهی به خود و فامیل با نام و منصب خود می‌بالید. چیزی زیادی کم نداشت و از حال خود راضی بود. بی‌خبر از آن‌که سرنوشت، چیزی دیگری برای او تدارک دیده بود.

‎دختر کم کم رو به بلوغ رسید و جوان شد، زنانگی در اندامش ظاهر شد و هم‌زمان متوجه شد که همه چیز عوض می‌شوند. تغییر رفتار اطرافیان مایه سردرگمی‌اش شده بود. برایش تداعی شد که دیگر بزرگ شده. دیگر از نوازش‌های سابق خبری نیست. به او گفته می‌شد که در خودش تغییر بیاورد؛ رفتارهای بزرگترها را یاد بگیرد، باید باور کند که حالا جوان شده و دیگر کودک نیست. دیگر ممکن نیست هرچه دلش بخواهد برایش فراهم شود. حالا باید اصول و رفتارهای زنانه را یاد بگیرد. باید به قواعدی پایبند شود و به خواست‌ها سر تسلیم فرود آورد. باید صدای خنده‌هایش را پایین ‌آورد. امر و نهی‌های هر روز خانواده زیادتر شد، تعیین تکلیف‌ها چهارسویش را کم کم محاصره می‌کردند.

‎ممانعت‌های آموزشگاه رفتن از مشکلاتی بود که به رنج‌ها و گریستن‌های شبانه‌اش افزود. در یازده ساله‌گی، هنگامی که باید غرق دنیای کودکانه‌اش می‌بود، بار سنگین زن بودن را احساس کرد. زمانی که صنف (کلاس) هفتم مکتب بود، برای نخستین بار خانواده در پاسخ به خواست‌های یادگیری او "نه" گفت.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

عرضه های دولتی متنوع و سودآور در بورس به طور منظم ادامه خواهد یافتروحانی: *عرضه‌های دولتی متنوع و سودآور در بورس به طور منظم ادامه خواهد یافت *نباید در این موضوع هیچ کندی و تعللی صورت بگیرد *ثبات و آرامش در اقتصاد و نبود ابهام و نگرانی نسبت به آینده اقتصاد کشور اصلی‌ترین سیاست دولت است

اتحادیه اروپا احتمالا رکورددار توقیف کوکائین در سال ۲۰۲۰ میلادی خواهد شدتنها در نیمه اول سال ۲۰۲۰ میلادی، میزان تخلفات مرتبط با کوکائین در شهر برلین ۶۴.۵ درصد بیشتر از دوره مشابه در یکسال پیش از آن بوده است.

رونق و جهش اقتصادی با مشارکت مردم در اقتصاد محقق خواهد شد🔻دکتر روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی: 🔹رونق و جهش اقتصادی با مشارکت مردم در اقتصاد محقق خواهد شد 🔹 ایجاد ثبات و آرامش در اقتصاد و اطمینان نسبت به آینده اصلی ترین سیاست دولت است 🔹عرضه های دولتی متنوع و سودآور در بورس به طور منظم ادامه خواهد یافت

واکسن چینی کرونا «تا پایان امسال» در دسترس عموم خواهد بودمدیرعامل شرکت داروسازی دولتی «‌سینوفارم» در چین گفته است که واکسن کرونای ساخت این شرکت تا پایان سال جاری میلادی به صورت تجاری در دسترس عموم خواهد بود واکسن_چینی_کرونا جزئیات بیشتر🔽

چهره‌های فیلم و موسیقی که در جوانی ستاره شدند | DW | 16.08.2020جاستین بیبر در ۱۷ سالگی پیشرفت‌های هنری خود را آغاز کرد. او اکنون ۲۶ ساله است و بتی برای نوجوانان. چگونه می‌توان در دنیای هنر در سنین پائین شهرت جهانی یافت. گالری عکس شماری از هنرمندان موفق، جوان و پرآوازه.

پرونده بزرگ آزارجنسی کودکان در آلمان؛ والدینی که کودکان خود را معاوضه می‌کردند - BBC News فارسیمحاکمه یک سرآشپز در نزدیکی شهر کلن آلمان که متهم به آزار جنسی دختر خود و فیلم‌برداری و پخش آن در فضای مجازی است، آغاز شده است. این بخشی از یک پرونده بزرگ سوء‌استفاده جنسی از کودکان است که گفته شده بزرگترین پس از جنگ جهانی دوم است. پلیس آلمان می‌گوید یک شبکه بزرگ از بچه‌دوستان را شناسایی کرده که در شبکه‌های مجازی به سوء استفاده جنسی از کودکان می‌پرداختند.