هشتمین دور مذاکرات وین از دوشنبه ششم دی‌ماه آغاز می‌شود

02/10/1400 03:14:00 ب.ظ

اتحادیه اروپا و همچنین نماینده روسیه تایید کردند که هشتمین دور مذاکرات احیای برجام از روز دوشنبه ۲۷ دسامبر (ششم دی‌ماه) در وین از سرگرفته می‌شود

اتحادیه اروپا و همچنین نماینده روسیه تایید کردند که هشتمین دور مذاکرات احیای برجام از روز دوشنبه ۲۷ دسامبر (ششم دی‌ماه) در وین از سرگرفته می‌شود. او با تاکید بر اهمیت «تسریع در موضوعات اصلی و به پیش رفتن»، نوشت همکاری نزدیک با آمریکا ادامه دارد.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات وین، با اشاره به اینکه این مذاکرات از روز دوشنبه از سرگرفته می‌شود در توییتی نوشت: به طور معمول چندان رایج نیست که به کارهای جدی در فاصله کریسمس تا سال نو میلادی پرداخته شود و مشخص شدن این تاریخ «نشانه‌ای است از آنکه همه مذاکره‌کنندگان خواستار عدم تلف شدن زمان هستند و هدفشان سریع‌ترین حالت احیای برجام است.»

سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا نیز با اعلام روز دوشنبه به عنوان زمان برگزاری کمیسیون مشترک برجام، در بیانیه‌ای نوشت: «شرکت‌کنندگان به بحث درباره چشم‌انداز بازگشت احتمالی ایالات متحده به برجام و همچنین چگونگی کسب اطمینان از اجرای کامل و موثر توافق از سوی همه طرف‌ها ادامه خواهند داد.»

در این بیانیه اشاره‌ای به آمریکا یا حضور نمایندگان آمریکا در وین نشده است؛ با این حال انریکه مورا در توییت خود با تاکید بر اهمیت «تسریع در موضوعات اصلی» به «همکاری نزدیک با آمریکا» نیز اشاره کرده است.

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »
Loading news...
Failed to load news.

مشاهده دوباره یوز آسیایی در خراسان‌شمالی/ امیدها برای تداوم نسل یوزها زنده شد- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

بلینکن: خروج از برجام یکی از بدترین تصمیم‌های دهه اخیر آمریکا بودوزیر امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری ضمن انتقاد از تصمیم دولت قبلی این کشور برای خروج از توافق هسته ای، مواضع واشنگتن را در زمینه تداوم مذاکرات احیای توافق هسته ای در وین تشریح کرد. هرگز چنین غلطی را دیگر تکرار نخواهند کرد برو بابا چرت نگو، محبوبیت بایدن شده زیر ۴۰٪. آمریکایی ها یکپارچه ترامپ را صدا میزنند.کونتان پاره ست اینبار!

بررسی زوایای نامه دلایل رد صلاحیت علی لاریجانی/ ای‌کاش قبل از هر نهادی مذاکرات شورای نگهبان علنی می‌شد/ آحاد جامعه نمی‌داند چه جهت‌گیری می‌تواند مطلوب آقایان باشدیک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شورای نگهبان هر بار در یک وضعیت و موضعی قرار می‌گیرد که با دفعات گذشته متفاوت است و نمی‌شود یک روال و یا منطق ثابتی را بر رفتارش حکم‌فرما کرد برای همین آحاد جامعه نمی‌داند چه جهت‌گیری می‌تواند مطلوب آقایان باشد.

خطر از بین رفتن سه چهارم ذخایر نفتی ایران | DW | 21.12.2021مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران می‌گوید با تکنولوژی موجود در ایران کمتر از ۳۰ درصد ذخایر نفت کشور قابل استخراج است؛ موضوعی که به معنی از بین رفتن صدها میلیارد بشکه ذخایر نفت در دل خاک است. از بین نمیره. جاش امن است. همون استخراج نشه تو این حکومت بهتره . میماند برای آیندگان (اگر نیازی به نفت بود تا اون موقع)

تضمین حفاظت از سپرده‌های لیری شهروندان ترکیه در برابر نوسانات ارزی

اعتصاب غذای ۲۴ ساعته زنان جهان در حمایت از نازنین زاغریدر حقیقت کارزاری برای فشار به انگلیس برای باج دهی به ملایان

ثبت اولین مورد مرگ ناشی از «اومیکرون» در آمریکامقامات ایالت تگزاس آمریکا از ثبت اولین مرگ ناشی از سویه اومیکرون کرونا خبر داد. - خبرگزاری آناتولی