هشتاد سالگی آل پاچینو،‌ پدرخواندهٔ سینما

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هشتاد سالگی آل پاچینو،‌ پدرخواندهٔ سینما این گزارش را بخوانید 🔽

آل پاچینو،‌ بازیگر تاریخ‌ساز سینمای آمریکا که در دههٔ هفتاد میلادی و با ایفای نقش در آثاری نظیر «پدرخوانده»، «سرپیکو»،‌ و «صورت زخمی» به شهرت رسید شنبه ۲۵ آوریل هشتادمین سالروز تولد خود را جشن می‌گیرد.

او با نام اصلی آلفرد جیمز پاچیو از والدینی ایتالیایی- آمریکایی در ۱۹۴۰ در منهتنِ نیویورک زاده شد. پاچینو از برجسته‌ترین شاگردان آکتورز استودیو و یکی از نمایندگان سبک بازیگریِ مِتُد به‌شمار می‌رود. هنگامی که بر صحنهٔ تئاتر درخشید، برای ایفای نقش مایکل کورلئونه در «پدرخوانده» ساختهٔ جاودانهٔ فرانسیس فورد کاپولا برگزیده شد، و در دو ادامه‌ای که بر این فیلم ساخته شد نیز نقش اصلی را ایفا کرد.بازی‌های او در داستان سرقت براساس ماجرای واقعیِ «بعد‌ از ظهر نحس سگی» ، ملودرام درخشانِ «فرانکی و جانی» و پلیسیِ فوق‌العادهٔ «مخمصه» از دیگر نقش‌آفرینی‌های به‌یادماندنی وی به‌شمار می‌روند.

این ستارهٔ سینما که به تئاتر نیز عشق می‌ورزد، با کارگردانان نامداری نظیر اسپیلبرگ، اولیور استون،‌ برایان دی‌پالما، و مایکل مان همکاری داشته، خود نیز پشت دوربین قرار گرفت تا کارگردانی را با فیلم‌هایی نظیر مستندِ «در پی ریچارد» و «سالومه» نیز تجربه کند. آل پاچینو ۹ بار نامزد دریافت جایزهٔ اسکار شد و سرانجام این جایزه را برای ایفای نقش اصلی در فیلم «عطر خوش زن» دریافت کرد. او دو جایزهٔ تونی و دو جایزهٔ اِمی را نیز در کارنامه دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

mahdi_shadkar اسپلیبرگ ؟؟؟

تولدت مبارک ال :*

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شروط بازگشایی سینماها/ لزوم مستندنگاری از مدافعان سلامتفرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اهمیت صیانت از سلامت افرادی که به سینما مراجعه می‌کنند، بر لزوم تدوین یک شیوه نامه اجرایی، به هنگام، پویا و متناسب با نگاه کاهش خطر در این باره تاکید کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »