هزینه‌های همیشگی ورزشکار محبوب حکومت؛ این بار خار پاشنه پا

04/05/1399 03:53 ب.ظ

ایران‌وایر مطلع شده است که احسان_حدادی برای سفر به آلمان و عمل جراحی خار پاشنه پا، درخواست اولیه مبلغ ۲۵۰ هزار یورو داشته است. عملی که در ایران هزینه‌اش به‌صورت میانگین بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان برآورد می‌شود. گزارش younesipour👇 اخبار_ایران گزارش_ورزشی

اما او برای رسیدن به این موفقیت، شرایطی ویژه‌تر از تک تک اعضای کاروان ورزشی ایران داشت. شرایطی که از ارتباطات ویژه او با برخی از «آقازاده‌های ورزشی» به دست می‌آمد.

رابطه صمیمانه دو احسان از سال ۱۳۷۸ آغاز شد؛ وقتی حدادی نوجوان بود و در طرح استعدادیابی فدراسیون علی کفاشیان، کشف شد.

همان اسپانسر، مبلغ قرارداد «كيم بوخنسف»، مربی روس‌تبار را تقبل کرد تا احسان حدادی دور از سایر ملی‌پوش‌های ایران و جداگانه تمرین کند؛ البته باز هم نه در ایران. کشورهایی مانند آفریقای جنوبی، آلمان یا امارات میزبان تمرینات احسان حدادی بود.

تایید کرد و گفت احسان حدادی از دو سال قبل از المپیک ۲۰۱۶ ریو، ماهیانه ۱۰ هزار دلار به‌صورت اختصاصی و جداگانه از تمام ورزشکاران المپیکی ایران به‌صورت مستقیم از کمیته المپیک دریافت می‌کرد تا در آلمان برای رقابت‌ها آماده شود. نتیجه آن ۲۴۰ هزار دلار هم در المپیک ریو، «هیچ» بود. headtopics.com

محکوم می‌شود شاکی گفته بود: «احسان به من زنگ زد و گفت به خانه‌ام بیا باید صحبت کنیم. من رفتم و دیدم جز من، احسان و دوست احسان کسی نیست. او به من آبمیوه داد. بعد از نوشیدن آبمیوه بی‌هوش شدم و او به من تجاوز کرد.»

ادامه مطلب:
iranwire »

هنرمندانی که وارد عرصه سیاست شدند؛ از رونالد ریگان تا آرنولد شوارتزنگرهنرمندانی که وارد عرصه سیاست شدند؛ از رونالد ریگان تا آرنولد شوارتزنگر وقتی کانیه وست، خواننده رپ آمریکایی ۴۳ ساله، اعلام کرد که می خواهد نامزد ریاست جمهوری شود، این خبر سر و صدای زیادی به پا کرد.

بیانیه ماهان: جنگنده آمریکایی به خلبان ایرانی هشدار کاهش ارتفاع داده بودشرکت هواپیمایی ماهان در بیانیه‌ای می‌گوید که پروازهای این شرکت در طول بیش از یک دهه اخیر در این مسیر پروازی فعال بوده و همواره مقررات هوانوردی را رعایت کرده است.

مرگ سریالی روحانیون برجسته در سوریه ادامه داردمرگ سریالی روحانیون برجسته در یسوریه ادامه دارد 🔹در پی مرگ دست‌کم ۶ روحانی برجسته سوری ظرف مدت سه روز و انتشار شایعاتی در مورد علت این مرگ‌ومیر، وزارت اوقاف سوریه به توضیح این مساله پرداخت.

مسافرانی که از کشورهای پرخطر وارد آلمان می‌شوند در فرودگاه تست کرونا می‌دهنددولت آلمان می‌گوید که این اقدام را برای جلوگیری از شیوع موج دوم ویروس کرونا در این کشور در دستور کار قرار داده است.

اوراق مسکن گرانتر شداوراق مسکن گران‌تر شد قیمت اوراق مسکن از ابتدای سال تاکنون نوسان زیادی را تجربه کرده است؛ به طوریکه تقریبا هر دو هفته یک بار شاهد افزایش یا کاهش قیمت این اوراق هستیم. در این راستا آخرین قیمت‌ها از گران‌تر شدن این اوراق نسبت به حدود دو هفته قبل حکایت دارد

لیگ برتر فوتبال| پوکر قهرمانی پرسپولیس روی سکوی نفتی/ طلسم و رکوردها با هم شکستند + جدول- اخبار ورزشی - اخبار تسنیم - Tasnimقهرمانی_پرسپولیس روی سکوی نفتی پرسپولیس با شکست نفت مسجدسلیمان توانست برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران چهار بار متوالی قهرمانی لیگ برتر شود

آغاز ماجرا به این بخش از مصاحبه «کیکاووس سعیدی» دبیر کمیته ملی المپیک برمی‌گشت. او در مصاحبه با «رادیو تهران» گفت: «ما مطمئن هستیم که شخص "احسان حدادی" هم تمایلی ندارد در این شرایط اقتصادی، بی‌دلیل ارز را از کشور خارج کند. ولی دغدغه‌اش این است که هرچه سریع‌تر به شرایط تمرین برگردد. ما می‌دانیم امروز در کشور هم شرایط درمان احسان فراهم است و هیات اجرایی (کمیته ملی المپیک) برای پرداخت هزینه خارج از کشور او به نتیجه نرسیده است.»

احسان حدادی، تنها مدال‌آور تاریخ رشته دوومیدانی ایران در رقابت‌های المپیک است. او در رقابت‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن به مقام نایب‌قهرمانی و مدال نقره در رشته پرتاب دیسک دست یافت.

اما او برای رسیدن به این موفقیت، شرایطی ویژه‌تر از تک تک اعضای کاروان ورزشی ایران داشت. شرایطی که از ارتباطات ویژه او با برخی از «آقازاده‌های ورزشی» به دست می‌آمد.

نزدیک‌ترین آقازاده به احسان حدادی، پسری است به نام «احسان» فرزند «علی کفاشیان» رییس سابق فدراسیون‌های فوتبال و دوومیدانی ایران.

رابطه صمیمانه دو احسان از سال ۱۳۷۸ آغاز شد؛ وقتی حدادی نوجوان بود و در طرح استعدادیابی فدراسیون علی کفاشیان، کشف شد.

سال ۱۳۹۰ وقتی حدادی برای حضور در المپیک لندن آماده می‌شد و با رییس فدراسیون وقت، یعنی «محمدرضا کاظمی آشتیانی» به مشکل برخورد، احسان کفاشیان اسپانسری پیدا کرد و برای احسان حدادی کنفرانس خبری ترتیب داد تا علیه رییس فدراسیون وقت سخنرانی کند.

همان اسپانسر، مبلغ قرارداد «كيم بوخنسف»، مربی روس‌تبار را تقبل کرد تا احسان حدادی دور از سایر ملی‌پوش‌های ایران و جداگانه تمرین کند؛ البته باز هم نه در ایران. کشورهایی مانند آفریقای جنوبی، آلمان یا امارات میزبان تمرینات احسان حدادی بود.

پیش از المپیک لندن، احسان حدادی به مدیران وزارت ورزش و جوانان گفته بود که در صورت تامین هزینه‌های ۶ ماه تمرینش در آفریقای جنوبی و «آزاد گذاشتن او در امور شخصی» برای ایران مدال خواهد آورد. بعدها خودش همین موضوع را

تایید کرد و گفت

: «به‌هرحال ما تمرین روح هم لازم داریم.»

احسان حدادی از دو سال قبل از المپیک ۲۰۱۶ ریو، ماهیانه ۱۰ هزار دلار به‌صورت اختصاصی و جداگانه از تمام ورزشکاران المپیکی ایران به‌صورت مستقیم از کمیته المپیک دریافت می‌کرد تا در آلمان برای رقابت‌ها آماده شود. نتیجه آن ۲۴۰ هزار دلار هم در المپیک ریو، «هیچ» بود.

البته «تمرینات روحی» احسان حدادی نتایج خطرناکی هم در پی داشت؛ مثلا شهریور سال ۱۳۹۵ به دلیل آنچه «آزار و اذیت خانمی ۳۰ ساله» خوانده شد، به ۱۰۰ ضربه شلاق

محکوم می‌شود

.

شاکی گفته بود: «احسان به من زنگ زد و گفت به خانه‌ام بیا باید صحبت کنیم. من رفتم و دیدم جز من، احسان و دوست احسان کسی نیست. او به من آبمیوه داد. بعد از نوشیدن آبمیوه بی‌هوش شدم و او به من تجاوز کرد.»

«صمد خرمشاهی»، وکیل شاکی پرونده احسان حدادی همان زمان خبر داده بود که این ورزشکار از کشور گریخته و اگر به ایران بازنگردد، وثیقه او به اجرا گذاشته خواهد شد.

ولی چندی بعد کمیته ملی المپیک خبر داد که با پیگیری «نهادهای ذی‌ربط» پرونده احسان حدادی مختومه شده است. حراست وقت وزارت ورزش در رایزنی با «اطلاعات سپاه» مشکل تجاوز احسان حدادی را حل کرد.

برای حل شدن پرونده قضایی پرتا‌بگر ایران و البته تامین هزینه‌های خاص او در سفرهای برون‌مرزی، توقعاتی هم وجود داشت.

مثلا روز ۲۷آبان۱۳۹۸ وقتی مردم ایران در اعتراضات سراسری کف خیابان‌ها بودند و با تیر مستقیم کشته یا مجروح می‌شدند، احسان حدادی همراه با استاندار و شهردار زنجان در راهپیمایی حکومتی

شرکت کرد و گفت

: «هیچ‌کدام از کشورهای دیگر دلشان برای ما نسوخته. باید خودمان حواسمان به کشورمان باشد.»

او حالا دوباره قصد سفر به آلمان و البته این بار برای درمان یک مصدومیت را دارد. پس از صحبت‌های دبیر کمیته المپیک مبنی بر عدم لزوم سفر مجدد احسان حدادی به خارج از کشور، این ورزشکار در گفت‌وگو با برنامه «ورزش و مردم»

گفت

: «شخص رییس کمیته ملی المپیک گفت باید پایم را در آلمان عمل کنم.»

او گفت: «به جناب آقای صالحی امیری گفتم استخوانی در پای من است به اسم خار پاشنه، از من سوال کردند چگونه جراحی می‌کنی که گفتم من پیش‌ازاین در آلمان نزد دکتر یانکر جراحی کردم. حتی توضیح دادم وقتی در آلمان جراحی و درمان کردم پایم کاملا بهبود پیدا کرد. خود آقای صالحی امیری گفت شما بهتر است در آلمان جراحی کنید که من هم گفتم هر تصمیمی بگیرید احترام می‌گذارم.»

یکی از نزدیکان احسان حدادی به «ایران‌وایر» می‌گوید: «احسان به رضا صالحی امیری گفته بود که خار پاشنه پایش سه سانتی‌متر است و نمی‌تواند دیگر ورزش کند.»

احسان حدادی تاکید کرده بود که در ایران عمل جراحی خار پاشنه پا انجام نمی‌شود.

ایران‌وایر در گفت‌وگو با یکی از متخصصین «مچ پا» که فوق تخصص خود را از دانشگاه لندن گرفته است دریافت که ایران نه‌تنها یکی از کشورهای پیشرو در زمینه درمان خار پاشنه پا است که ممکن نیست طول این زایده به سه سانتی‌متر برسد.

این متخصص که ترجیح می‌داد نامی از او نوشته نشود به ایران‌وایر گفت: «ما دستگاهی داریم به نام دستگاه "شاک وِیو" که مانند یک ماساژور عمل می‌کند. کسانی که از درد خارپاشنه رنج می‌کشند را ابتدا با این روش درمان می‌کنیم. اگر جواب نداد، سراغ گزینه تزریق دارو در مفصل پا می‌رویم که بیش از ۸۵ درصد مواقع جواب می‌دهد. گزینه آخر اما جراحی است که در اکثر مواقع سرپایی انجام می‌شود. خیلی ساده است و تعجب می‌کنم که می‌گویند ما در ایران چنین جراحی را انجام نمی‌دهیم.»

این فوق تخصص می‌گوید: «طی سال‌های اخیر تقریبا هیچ عمل جراحی نبوده که در ایران انجام نشود. مگر در دو حالت؛ یا تحریم داروها یا نبود ابزار و امکانات جراحی‌های پیچیده. این اما عملی نیست که ما امکاناتش را نداشته باشیم.»

همین‌طور ایران‌وایر مطلع شده است که احسان حدادی برای سفر به آلمان و عمل جراحی خار پاشنه پا، درخواست اولیه مبلغ ۲۵۰ هزار یورو داشته است. عملی که در ایران هزینه‌اش به‌صورت میانگین بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان برآورد می‌شود.

در همین رشته دوومیدانی که احسان حدادی با رانت‌های حکومتی‌اش از ماهیانه ۱۰ هزار دلار تا مربی اختصاصی و تمرین در کمپ‌های آفریقای جنوبی و آلمان را از وزارت ورزش و کمیته المپیک می‌رباید و توقع عمل پاشنه پا در اروپا را هم دارد، دونده دیگری هست به نام «حمیدرضا زورآوند» که برای تامین هزینه‌های تمرین و آماده‌سازی خود،

مسافرکشی

می‌کند.

«امیررضا قمی» اولین ورزشکار المپیکی رشته‌های رزمی و جودوکاری که در دو دوره المپیک حضور داشت و بیش از ۲۰ ملی‌پوش تحویل جودو ایران داد، مقابل مترو شهرری مسافرکشی می‌کند.

«سروش احمدی» ملی‌پوش قهرمان تکواندو ایران در پاسخ به این سوال که چرا باید هر روز با خودرو شخصی‌اش کار کند

: «مسافرکشی می‌کنم، از دیوار مردم که بالا نرفتم.»

«

فرزانه فصیحی

» زن دونده قهرمان ایرانی که دنیا به او لقب «جگوار» داده است، از وام ازدواج تا خودرو همسرش را خرج تامین هزینه‌های تمرین خود کرد.

چند هفته‌ای پیش از آن‌که احسان حدادی در خیابان‌های زنجان، مردم معترض را اغتشاش‌گر بنامد، «محسن کاوه» مدیر تیم‌های ملی کشتی ایران

گفته بود

: «از نمایندگان مجلس عاجزانه درخواست کمک داریم. کشتی‌گیرهای ملی‌پوش ما هزینه کرایه ماشین هم ندارند که به محل تمرین بیایند.»

احسان حدادی اما شکایت خود را نزد رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک ایران برده است. رییس کمیته المپیک هم به او وعده داده که با وجود مخالفت «هیات اجرایی کمیته ملی المپیک» با سفر او، هزینه‌های سفرش به آلمان را تامین کند.»