هزینه کمک‌های بنزینی چقدر است؟

01/09/1398 03:42 ب.ظ

هزینه کمک‌های بنزینی چقدر است؟ اگرچه تاکنون اعلام رسمی درباره منابع لازم برای اجرای طرح کمک حمایتی دولت نشده است اما به نظر می‌رسد در هر ماه حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان بابت آن هزینه شود که از محل افزایش قیمت بنزین است.

اگرچه تاکنون اعلام رسمی درباره منابع لازم برای اجرای طرح کمک حمایتی دولت نشده است اما به نظر می‌رسد در هر ماه حدود ۱۹۰۰ میلیارد تومان بابت آن هزینه شود که از محل افزایش قیمت بنزین است. در این راستا دولت برنامه خود را بر پرداخت نقدی قرار داد تا در هر ماه برای گروه‌های هدف به تناسب تعداد افراد خانواده به حساب سرپرست خانوار واریز انجام شود.

همچنین اعلام شد که پرداختی‌ها بین حدود ۶۰ میلیون نفر و در گروه‌های هدف انجام می‌شود که در روزهای اخیر دو مرحله پرداختی انجام شده و فردا شب(شنبه) مرحله سوم در ماه جاری واریز می شود. با این‌که اعلام شده احتمالا حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان از محل اختلاف قیمت بنزین ایجاد می‌شود ولی مشخص نیست که این رقم برای چند ماه برآورد شده و از سوی دیگر در هر ماه چقدر بین گروه‌های هدف توزیع خواهد شد.

این در حالی است که رقم پرداختی به خانوارها نیز یکسان نیست؛ به طوری که برای خانوارهای تک نفره ۵۵، دو نفره ۱۰۳، سه نفره ۱۳۸، چهار نفره ۱۷۲ و پنج نفره و بیش‌تر ۲۰۵ هزار تومان تعیین شده است. در این حالت اگر از مبالغ پرداختی میانگین گرفته و یا به طور متوسط برای خانوارها واریزی ۱۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شود، در هر ماه برای ۶۰ میلیون نفر وبه عبارتی ۱۹ میلیون خانوار حدود ۱۹۰۰ میلیارد تومان منابع لازم است که البته این رقم می تواند بیش از این باشد.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

یعنی تو این ۶ روز که با قطعی اینترنت حدود ۳۰۰۰ میلیارد به خودتون ضرر زدین، به اندازه ی‌ نصف یارانه‌های یکماه به ۶۰ میلیون خانواره عقب افتادین؟ میانگین هوش نظام چقده ایسنا جان، تو‌میدونی؟

قدیانی: گرانی بنزین برای تأمین هزینه «سیاست‌های تنش‌زا و جاه‌طلبانه» خامنه‌ای استقدیانی: گرانی بنزین برای تأمین هزینه «سیاست‌های تنش‌زا و جاه‌طلبانه» خامنه‌ای است ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی، در نامه ای سرگشاده نوشت که خامنه‌ای «طبق عادت دیرینه خود هرگز جرات پذیرش مسئولیت تصمیم های خود را ندارد.»

هزینه قطع اینترنت در ایران چقدر است؟در حالی قطعی شبکه جهانی اینترنت در ایران در چهارمین روز متوالی ادامه دارد که، فارغ از محدود شدن ارتباطات عمومی، اداره بسیاری از کسب و کارهای مالی و تجاری خرد و کلان با مشکل مواجه شده است. قطعی اینترنت چقدر برای اقتصاد کشور هزینه دارد؟ شما توده ای و خائنین به ایران همه در ورونیوز جمع شده اید همتون بیشرف هستید و خون ایرانیان نادیده میگیرید۰ رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران: قطع اینترنت 1.5 میلیارد دلار به اقتصاد ضرر زد به فرموده حفظ نظام از اوجب واجبات است، حالا این وسط عده ای هم متضرر بشن و کشته حضرات رو خیالی نیست

نحوه تامین یارانه ۵۰ هزارتومانی؛ درآمد دولت از گرانی بنزین چقدر است؟دولت ایران مدعی است که افزایش ۳ برابری قیمت بنزین آزاد و بالا بردن ۵۰ درصدی بهای بنزین سهمیه‌ای با هدف بهبود سطح معیشت مردم انجام شده و یک ریال از درآمد حاصل از این محل صرف امور دیگر از جمله پوشش کسری بودجه دولت نمی‌شود. این ادعا تا چه حد صحت دارد و یارانه وعده داده شده دولت از چه محلی تامین می‌شود؟

شاهزاده رضا پهلوی خطاب به علی خامنه‌ای:سخنانت بزدلانه استشاهزاده رضا_پهلوی، در پیامی سخنان علی_خامنه‌ای را بزدلانه خواند و خطاب به او نوشت:«ای نابخردِ نابخردان، بدان که فریادِ پهلوی در شهرهای ایران،از کارگر و از دهقان گرفته تا پیر و جوان،نه از روی تعصب، که برای ایران، رفاه ایرانی و سربلندی نام میهن است.» freeiranianprtesters R AlexAriya3 خامنه_ای_دیکتاتور مرگ_بر_دیکتاتور مرگ_بر_خامنه_ای

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: هدف نهایی ما برقراری صلح در خاورمیانه استسخنگوی وزارت خارجه آمریکا: هدف نهایی ما برقراری صلح در خاورمیانه است خانم اورتگاس خاطر نشان کرد که هرگونه توافق صلح مشروعی باید با حضور اسرائیل و فلسطینی‌ها سر میز مذاکره و گفت‌و‌گوی میان آنها حاصل شود.

سفیر آمریکا در امور آزادی مذهبی: ایران همچنان یکی از سرکوبگرترین رژیم‌های جهان استسفیر آزاد ایالات متحده در امور آزادی مذهبی بین‌المللی روز پنجشنبه ۳۰ آبان گفت، جمهوری اسلامی ایران همچنان یکی از سرکوبگرترین رژیم‌های جهان است. به گزارش وبسایت وزارت خارجه آمریکا، ساموئل برانبک در ی

به گزارش ایسنا، بعد از سهمیه‌بندی بنزین و افزایش قیمت از ۱۰۰۰ به ۱۵۰۰ برای نرخ سهمیه و ۳۰۰۰ تومان به صورت آزاد، قرار بر این شد تا منابع ناشی از افزایش قیمت در قالب کمک حمایتی به مردم برگردانده شود.

در این راستا دولت برنامه خود را بر پرداخت نقدی قرار داد تا در هر ماه برای گروه‌های هدف به تناسب تعداد افراد خانواده به حساب سرپرست خانوار واریز انجام شود.

همچنین اعلام شد که پرداختی‌ها بین حدود ۶۰ میلیون نفر و در گروه‌های هدف انجام می‌شود که در روزهای اخیر دو مرحله پرداختی انجام شده و فردا شب(شنبه) مرحله سوم در ماه جاری واریز می شود. با این‌که اعلام شده احتمالا حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان از محل اختلاف قیمت بنزین ایجاد می‌شود ولی مشخص نیست که این رقم برای چند ماه برآورد شده و از سوی دیگر در هر ماه چقدر بین گروه‌های هدف توزیع خواهد شد.

این در حالی است که رقم پرداختی به خانوارها نیز یکسان نیست؛ به طوری که برای خانوارهای تک نفره ۵۵، دو نفره ۱۰۳، سه نفره ۱۳۸، چهار نفره ۱۷۲ و پنج نفره و بیش‌تر ۲۰۵ هزار تومان تعیین شده است.

در این حالت اگر از مبالغ پرداختی میانگین گرفته و یا به طور متوسط برای خانوارها واریزی ۱۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شود، در هر ماه برای ۶۰ میلیون نفر وبه عبارتی ۱۹ میلیون خانوار حدود ۱۹۰۰ میلیارد تومان منابع لازم است که البته این رقم می تواند بیش از این باشد. از سوی دیگر ۳۰ هزار میلیارد تومانی که دولت اعلام کرده از محل بنزین ایجاد می‌شود، اگر زمان آن تا پایان سال باشد، به طور میانگین ماهی ۶۰۰۰ میلیارد تومان را در بر می‌گیرد.

در طرح حمایت معیشتی دولت مددجویان کمیته امداد، بهزیستی، زنان سرپرست خانوار، بازنشستگان، مستمری بگیران، معلمان، روستاییان و عشایر، کارگران، کارمندان و اقشار کم درآمد جامعه هدف را تشکیل می دهند.

این در حالی است که دولت در هر ماه بابت یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی که برای ۷۸ میلیون نفر انجام می‌شود، حدود ۳۵۰۰ میلیارد تومان هزینه می‌کند و اگر در طرح حمایتی ماهانه ۱۹۰۰ میلیارد تومان هزینه شود، بیش ۵ هزار میلیارد تومان خرج پرداخت‌های نقدی می‌شود.