هزینه‌های زندگی چقدر بیشتر شد؟

در مهرماه روند روبه رشد تورم متوقف شد، اما در همین شرایط خانوارهای ایرانی به طور میانگین بیش از ۲۸ درصد برای خرید کالا و خدمات خود نسبت به مهرماه سال گذشته هزینه کردند.

25/10/2019 11:33:00 ق.ظ

هزینه‌های زندگی چقدر بیشتر شد؟ در مهرماه روند روبه رشد تورم متوقف شد، اما در همین شرایط خانوارهای ایرانی به طور میانگین بیش از ۲۸ درصد برای خرید کالا و خدمات خود نسبت به مهرماه سال گذشته هزینه کردند.

در مهرماه روند روبه رشد تورم متوقف شد، اما در همین شرایط خانوارهای ایرانی به طور میانگین بیش از ۲۸ درصد برای خرید کالا و خدمات خود نسبت به مهرماه سال گذشته هزینه کردند.

تورم نقطه به نقطه که بیانگر تغییر وضعیت شاخص کالا و خدمات نسبت به ماه مشابه سال قبل است، در مهرماه به ۲۸.۳ درصد رسید که نشان می‌دهد خانوارها به طور میانگین ۲۸.۳ درصد بیشتر از مهرماه سال ۱۳۹۷ برای خرید مجموعه‌ای از کالا و خدمات یکسان هزینه کرده‌اند.البته تورم نقطه به نقطه از چند ماه قبل روند کاهشی در پیش گرفته و افزایش هزینه‌ها نسبت به سال گذشته کاهشی بود که البته این به معنای ارزان شدن نیست و تنها از سرعت رشد کمتر شده است.

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم انتقاد شدید اسرائیل از حضور نماینده اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف رئیسی | DW | 03.08.2021 اسرائیل: اروپا با اعزام دیپلمات به مراسم تحلیف رئیسی به تجاوزگری مشروعیت می‌دهد

اما در بین کالا و خدمات مصرفی مردم خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها نسبت به مهرماه سال گذشته ۳۳.۶ درصد افزایش قیمت داشته‌ است و در سایر بخش‌ها همچنان گوشت قرمز، ماکیان و ماهی‌ها دارای بیشترین تورم هستند، در حال حاضر برای خرید گوشت قرمز و مجموعه این گروه نسبت به مهرماه سال گذشته، ۵۴ درصد هزینه‌ها افزایش دارد.

چای، قهوه و کاکوئو گروه دیگر کالا و خدمات هستند که ۵۵.۶ درصد تورم نقطه به نقطه برای آن گزارش شده است.از سوی دیگر مبلمان و لوازم خانگی نیز که در سال ۱۳۹۷ افزایش قیمت قابل توجهی داشت و در بین آمارهای تورمی نیز همواره در رده‌های بالا قرار می‌گرفت، در مهرماه امسال تورم ۴۲ درصدی برای آن گزارش شده است که نشان می‌دهد نسبت به سال گذشته تا این حد هزینه‌ها در این بخش افزایش دارد. headtopics.com

اما در بین کالاها و خدمات برخی در مقایسه با مهرماه سال گذشته افزایش کمتری دارند، از جمله سبزیجات و میوه‌ها که با حدود ۱۵ تا ۱۶ درصد، کمترین افزایش هزینه را داشتند.در این بین گروه دخانیات تورم منفی داشته و نشان می‌دهد هزینه تامین دخانیات نسبت به مهرماه سال گذشته ۰.۷ کمتر شده است.

ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

کرونا در ایران؛ شمار ابتلا و بستری روزانه به بالاترین سطح از زمان آغاز همه‌گیری رسید

شمار ابتلا و بستری روزانه در ایران به بالاترین سطح از زمان آغاز همه‌گیری ویروس کرونا در این کشور و شمار قربانیان روزانه این بیماری نیز به بالاترین سطح از ۲۸ آوریل(۸ اردیبهشت) رسید.

و در عوض در مشاغل دولتی با حذف اضافه کاریها و کارانه حقوق کارمندانشو ۳۰٪ کاهش داد. 😂😂😂 ادمین داری این خبر و توییت میکنی خودت خنده ات نمیگیره؟؟ ۲۸ درصد...😂😂😂😂😂😂😂

محکومیت ۱۶ تن به اعدام در بنگلادش در پرونده آزار جنسی و قتل دختر جوانمدیر یک مدرسه مذهبی در بنگلادش و ۱۵ تن دیگر به دلیل برنامه ریزی و شرکت در قتل یک دختر نوجوان به اعدام محکوم شده‌اند.

روحیه جهادی در همه صحنه‌ها موفقیت به همراه داردفرمانده نیروی انتظامی کشور معتقد است ورزشکاری که در شادی گل خود، به مسئولان تبعیت از ولی فقیه را گوشزد می‌کند، راه شهدا را رفته است. فرهنگ کثیف 'شهادت' رو آخوندا زنده کردن تا خوب خرتون کنن. ماله کشان هم که مشقول ماله کشی. 🤣 ج.ا. و آخوند به فاضلاب تاریخ تعلق داره. کمتر ناز کنین. 🤣🤣 به امید شهادت همه مسئولین و ورزشکار مورد نظر ورهبرمعظم جمهوری اسلامی شهید اگر اهل تظاهر و ریا کاری بود، مدیر می شد نه شهید!

زندگی در شهر تل‌ابیض به روال عادی بازگشت

سخنگوی سپاه: اعضای «شبکه زم» در داخل شناسایی شدند، نیاز چندانی به اعترافات او نیستماموران وزرات_اطلاعات برای جلوگیری از انتشار بوی گند خشتک گهی عاغا و حفظ آبروی نداشته نظام با توسل به شکنجه و تهدید و ارعاب مشغول گرفتن اعترافات_اجباری از بیگناهان و آزادیخواهان برای گردن گرفتن مسئولیت قتل ها و ترورها و بمب گذاریهایی که توسط خود رژیم صورت گرفته است میباشند

اوکتای: در زمینه شاخص سهولت کسب و کار بانک جهانی به 33 ارتقا یافتیمفواد اوکتای، معاون رئیس‌جمهور ترکیه: در زمینه شاخص سهولت کسب و کار بانک جهانی از رده 43 به 33 در میان 190 کشور ارتقا یافتیم

خبرنگار فلسطینی آناتولی در زندان‌های اسرائیل به قرار وثیقه آزاد شدمصطفی الخروف، خبرنگار فلسطینی آناتولی پس از 9 ماه اسارت در زندان‌های اسرائیل به قرار وثیقه آزاد شد به قرار وثیقه یعنی چی قسم