هزینه‌های سر سام آور اجاره بهای مسکن، کمر کارگران را شکست/ 30 میلیون ودیعه با یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ،اجاره ماهیانه یک واحد آپارتمان در حاشیه خوی

09/11/1400 01:23 ب.ظ

ایلنا از آذربایجان غربی گزارش می‌دهد؛ هزینه‌های سر سام آور اجاره بهای مسکن، کمر کارگران را شکست/ 30 میلیون ودیعه با یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ،اجاره ماهیانه یک واحد آپارتمان در حاشیه خوی

با افزایش قیمت‌های سرسام آور مسکن ، رویای خانه دار شدن برای کارگران آذربایجان غربی به کابوس تبدیل شده است. در حال حاضر یک کارگر حدود ۴ میلیون درآمد دارد که اگر همه آن را پس انداز کند سالیانه ۴۸ میلیون تومان و ۱۰ سال آن می‌شود ۴۸۰ میلیون تومان؛که در این صورت هم باید بیش از ۲۰ سال صبر کند تا شاید بتواند یک آپارتمان کوچک در ارومیه خریداری کند.

افزایش قیمت مسکن تنها در مرکز استان اتفاق نیفتاده و در دیگر شهرهای استان نیز افزایش پیدا کرده است به طوری که در شهرستان خوی یک واحد ۶۰ متری در حاشیه این شهر با ودیعه ۳۰ میلیون تومان و اجاره یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

هزینه‌های سر سام آور اجاره بهای مسکن کمر کارگران را شکست دبیر اجرایی خانه کارگر خوی با اشاره به مشکلات پیش روی کارگران در زمینه مسکن گفت: هزینه‌های سرسام آور اجاره بها مسکن کمر کارگران را شکسته است. محمد رادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا،افزود: با مروری بر آمار در می‌یابیم که حدود ۸۰ درصد جامعه کارگری در مساکن اجاره ای ساکن هستند و قریب به ۸۰ درصد از حقوق و دستمزد آنان نیز صرف هزینه‌های اجاره‌بهای مسکن می‌شود. headtopics.com

تبدیل_وضعیت_بی_قید_و_شرط_کارکنان_قرارداد_مدت_موقت_وزارت_نفت_پس_از_۱۰_سال_بلاتکلیفی

ادامه مطلب:
ilnanews »

مشترکان اینترنت ثابت به ۱۰.۸ میلیون رسیدندمشترکان خانگی و تجاری ارتباطات پهن‌باند ثابت که از فناوری‌های اینترنت پرسرعت، شامل ADSL، VDSL، FTTX و TD-LTE استفاده می‌کنند، تا پایان سه ماهه سوم سال ۱۴۰۰، به ۱۰ میلیون و ۸۹۵ هزار مشترک رسیده‌اند.

سال گذشته بیش از 30 میلیون گردشگر به ترکیه سفر کردندوزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه از بازدید بیش از 30 میلیون توریست در سال گذشته از کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

دستگیری یک پژوهشگر روس به ظن 'جاسوسی' از دانشگاهی در آلمان | DW | 27.01.2022دادستانی آلمان علیه یک همکار سابق دپارتمان علمی دانشگاه آوگسبورگ را به ظن 'جاسوسی' برای روسیه اقامه دعوی کرده است. او متهم است که اطلاعات مربوط به تکنولوژی فضانوردی را در اختیار سرویس‌های جاسوسی روسیه می‌گذاشته است.

«اجاره‌نشین‌ها»؛ تصویر یک جامعه در آینه‌ای چندوجهیدرباره فیلم «اجاره‌نشین‌ها» و حاشیه‌های فرامتنی پیرامونش با منیژه نیاز سلیمی، از بازیگران آن گفت‌وگو کرده‌ایم. او که در «اجاره‌نشین‌ها» در نقش خانم توسلی بازی کرده، ساکن کاناداست.

یک گام تا جهانی جهانی قطر؛ ایران و عراق در نیمه نخست بدون گل مساوی شدندتیم ملی فوتبال ایران در هفتمین دیدار خود از سری رقابت‌های مقدماتی جام جهانی قطر در گروه نخست قاره آسیا و اقیانوسیه عصر پنجشنبه در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف تیم ملی عراق رفت.

وکیل علی یونسی: موکلم با یک قاچاقچی در سلول بند ۲۰۹ است | DW | 27.01.2022مصطفی نیلی، وکیل علی یونسی، دانشجوی نخبه زندانی به امتداد نیوز گفت موکلش به همراه یک قاچاقچی مواد مخدر و یک متهم به فساد مالی در یک سلول نگهداری می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، این روزها، دغدغه تامین مسکن یکی از چالش‌های بزرگ کارگران شده است. افزایش بی‌رویه قیمت مسکن سبب شده که کارگران و افراد کم درآمد در رویای خانه‌دار شدن غرق شوند.

در حال حاضر یک کارگر حدود ۴ میلیون درآمد دارد که اگر همه آن را پس انداز کند سالیانه ۴۸ میلیون تومان و ۱۰ سال آن می‌شود ۴۸۰ میلیون تومان؛که در این صورت هم باید بیش از ۲۰ سال صبر کند تا شاید بتواند یک آپارتمان کوچک در ارومیه خریداری کند.

افزایش قیمت مسکن تنها در مرکز استان اتفاق نیفتاده و در دیگر شهرهای استان نیز افزایش پیدا کرده است به طوری که در شهرستان خوی یک واحد ۶۰ متری در حاشیه این شهر با ودیعه ۳۰ میلیون تومان و اجاره یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

هزینه‌های سر سام آور اجاره بهای مسکن کمر کارگران را شکست

دبیر اجرایی خانه کارگر خوی با اشاره به مشکلات پیش روی کارگران در زمینه مسکن گفت: هزینه‌های سرسام آور اجاره بها مسکن کمر کارگران را شکسته است.

محمد رادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا،افزود: با مروری بر آمار در می‌یابیم که حدود ۸۰ درصد جامعه کارگری در مساکن اجاره ای ساکن هستند و قریب به ۸۰ درصد از حقوق و دستمزد آنان نیز صرف هزینه‌های اجاره‌بهای مسکن می‌شود.

رادی، با اشاره به افزایش هزینه های سرسام آور اجاره بهای مسکن افزود: امروز در شهرستان خوی اجاره بهای یک واحد آپارتمان حدود ۹۰ متری در منطقه متوسط و معمولی به میزان ۴۰ میلیون تومان به عنوان رهن و پول پیش و حدود ۲ میلیون تومان اجاره بها است.

وی ادامه داد: با توجه به دستورالعمل حقوق و دستمزد سال ۱۴۰۰ کارگران که ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تعیین شده است در چنین شرایطی این مبلغ مضاف بر اجاره‌بهای منزل تنها می‌تواند حدود ۷ روز از هزینه‌های مصرفی خانوار ۴ نفره را تامین کند و با این اوصاف کارگران هزینه‌های سنگین ۲۳ روزه باقی مانده از ماه را از کجا باید تهیه کنند؟

تأمین ۲۳۵ هزار قطعه زمین در طرح مسکن ملی آذربایجان غربی

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با اشاره به تأمین ۲۳۵ هزار قطعه زمین در طرح ملی مسکن گفت: در اجرای طرح مسکن ملی غالباً مشکلات آنها بررسی و احساس شده و از بروز مجدد آنها جلوگیری خواهد شد.

محسن حمزه لو,با اشاره به ثبت‌نام ۷۳ هزار نفر در آذربایجان غربی در طرح ملی مسکن افزود: سهم استان ۱۸۰ هزار واحد بوده که در ارومیه این میزان شامل ۶۰ هزار واحد است که برای طرح نهضت ملی مسکن ۷۳ هزار نفر در استان ثبت نام کرده‌اند.

وی افزود: تا این لحظه بر اساس تفاهم نامه موجود ۶ هزار واحد برای مددجویان کمیته امداد در نظر گرفته شده اما برای افزایش تعداد واحدهای محدودیتی وجود ندارد و در صورت لزوم امکان افزایش آن مقدور است.

حمزه لو افزود: اصل مهمی که در تأمین زمین باید رعایت شود در نظر گرفتن زمین‌های با کیفیت به لحاظ دارا بودن خدمات زیربنایی است تا بار دیگر شاهد مشکلات ایجاد شده در مساکن مهر در اجرای این طرح نباشیم.

به گزارش ایلنا،با توجه به اینکه تعهدات دولت در حوزه مسکن مهر در آذربایجان غربی به اتمام رسیده است اما تخلفات و خلف وعده برخی از تعاونی‌ها را با مشکلات زیادی روبرو کرده به طوری که تعداد ۱۵۰۰ واحد مربوط به مساکن مهر تعاونی ساز در استان به حال خود رها شده و هیچ یک از مسئولان استانی در قبال هدر رفت این حجم از سرمایه مردم پاسخگو نبوده اند.