هزينه كلان ايران براى برنامه هسته‌اى؛ ارزيابى منابع مختلف

21/12/1399 09:40:00 ب.ظ

هزينه كلان ايران براى برنامه هسته‌اى؛ ارزيابى منابع مختلف العربية

در حالی که علی اکبر صالحی دستیار رئیس‌جمهوری ایران و رئیس سازمان انرژی اتمی، پنج‌شنبه 11 مارس تأکید علی اکبر صلحی صالحی: پروژه هسته‌ای برای ما 7 میلیارد دلار هزینه داشته است «ایرنا» به نقل از صالحی نوشت: «کل بودجه سازمان انرژی اتمی ایران طی 30 سال گذشته بین 6.5 تا 7 میلیارد دلار بود یعنی حدود 250 میلیون دلار در سال.

» او افزود: «نیروگاه هسته‌ای بوشهر اکنون 5 میلیارد دلار ارزش دارد و سالانه 700 میلیون دلار ارزش افزوده تولید می‌کند، در حالی که بودجه سازمان در حال حاضر حدود 20 میلیون دلار است.»

اپوزیسیون ایران تا پیش از امضای برجام بر این باور بود که فعالیت‌های هسته‌ای ایران ادامه دارد، به ویژه فعالیت‌های مخفی که منجر به تحریم‌های بین‌المللی قبل از امضای برجام شد و صدها میلیارد دلار زیان را به اقتصاد ایران وارد ساخت.

محمد سعیدی دستیار پیشین رئیس اسبق سازمان انرژی اتمی ایران، در زمستان سال 2014 ادعا کرد که فعالیت‌های هسته‌ای، تنها 2 میلیارد دلار هزینه داشته است. احمدی نژاد در یک مرکز هسته‌ای (آرشیو) تاکید احمدی‌نژاد بر 30 میلیارد دلار هزینه هسته‌ای headtopics.com

هزینه‌ کلان ج‌ا برای ساخت بمب اتم.

امنیت ایران همیشه هزینه داشته است. رستاخیز_ملی_با_پهلوی

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

طرح کلان اقتصادی بایدن و مخالفت رهبر جمهوری‌خواهان سنا | DW | 01.04.2021بایدن می‌خواهد با ترمیم زیرساخت‌های کشورش میلیون‌ها شغل ایجاد کند و از چین پیشی بگیرد. دموکرات‌ها برای اجرای این طرح به جمهوری‌خواهان نیاز دارند، اما میچ مک‌کانل، رهبر اقلیت جمهوری‌خواه سنا آن را رد کرد. چرا موقعی که دونالد ترامپ در حال احیا اقتصاد آمریکا و مقابله با نفوذ اقتصادی چین بود ،دموکرات ها و چپ ها و گلو بالیست ها در رسانه ها و در مجلس یکسره بر او میتاختند. گلوبالیسم_جهانخوار ملی_گرایی دونالد_ترامپ بازی_چپ_جهانی معتقدم، در شرایط فعلی جهان، اکثر دولت‌ها قادر به ترمیم زیر ساخت‌های اقتصادی کشورشان نیستند. چرا؟ ج. عقل گریزی. من حدود 9 ماه است که مغزم قدرت تله پاتی پیدا کرده، حافظه، تجزیه و تحلیل، استدلال و در کلّ کارآیی مغزم به شدّت کاهش یافته. چرای آن را به عقل عمومی ملت‌ها واگذار می‌کنم.

برنامه اتحادیه اروپا برای خرید کلان واکسن بیون‌تک/فایزر | DW | 08.05.2021اتحادیه اروپا قرار داد خرید ۹۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا شرکت‌های آلمانی و آمریکایی بیون‌تک و فایزر را نهایی کرد. این اتحادیه همچنین حق خرید همین تعداد واکسن را برای خود محفوظ نگه داشته است.

الوان: سیاست گذاری کلان در راستای کاهش تورم اولویت ما است و تا زمان کاهش دائمی تورم با قاطعیت ادامه خواهد یافتوزیر خزانه‌داری و امور مالی ترکیه: سیاست گذاری کلان در راستای کاهش تورم اولویت ما است و تا زمان کاهش دائمی تورم با قاطعیت ادامه خواهد یافت الوان: به منظور پشتیبانی از ثبات قیمت به اجرای سیاست‌های پولی و اقدامات احتیاطی ادامه خواهیم داد الوان: برنامه‌های مندرج در بسته اصلاحات، بنیان‌های ساختاری را بیش از پیش تقویت و مقاومت ما در برابر شوکهای احتمالی را افزایش می‌دهد

برنامه اتحادیه اروپا برای خرید کلان واکسن بیون‌تک/فایزر | DW | 08.05.2021اتحادیه اروپا قرار داد خرید ۹۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا شرکت‌های آلمانی و آمریکایی بیون‌تک و فایزر را نهایی کرد. این اتحادیه همچنین حق خرید همین تعداد واکسن را برای خود محفوظ نگه داشته است.