هزاران معترض به قانون منع سقط جنین لهستان به خیابان‌ها آمدند - BBC News فارسی

03/08/1399 03:10:00 ق.ظ

هزاران معترض به قانون منع سقط جنین لهستان به خیابان‌ها آمدند

در پی ممنوعیت تقریبا تمامی اشکال سقط جنین به حکم یک دادگاها در لهستان، هزاران معترض در شهرهای مختلف لهستان به خیابان‌ها آمده‌اند. براساس حکم یک دادگاه در این کشور سقط جنین به جز در موارد تجاوز، زنای محارم و خطر جانی برای مادر...

براساس حکم یک دادگاه در این کشور سقط جنین به جز در موارد تجاوز، زنای محارم و خطر جانی برای مادر ممنوع شده است. لهستان پیش از این همه سختگیرانه‌ترین قوانین مربوط به سقط جنین در اتحادیه اروپا را دارد. شبکه تلویزیونی تی.وی.ان تصاویری از اعتراضات در ورشو، کراکوف، وروتسواو و پوزنان را منتشر کرده است.

منبع تصویر، معترضان در نزدیکی خانه یاروسلاو کازینسکی رهبر حزب قانون و عدالت این کشور جمع شده‌اند. پلیس می‌گوید وقتی معترضان به سوی نیروهای انتظامی سنگ پرتاب کرده‌اند و تلاش کرده‌اند از ستون حفاظتی پلیس پیرامون خانه بگذرند، علیه آنها از از اسپری فلفل و نیروی فیزیکی استفاده کرده‌اند.

رویترز گزارش داده است پلیس راه‌های منتهی به این خانه را بسته و با بلندگو از معترضان خواسته مقررات مربوط به گردهمایی‌های عمومی را رعایت کنند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

روایت سالی که 3 فصل « بهار، تابستان و زمستانی طولانی» داشت | وحیده کریمی

روزهای پایانی سال 1400 با امید به احیای برجام تمام شد. در یک‌قدمی امضای توافق برای رفع تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به میز مذاکرات، روسیه اثری منفی بر برجام گذاشت تا تبعات حمله نظامی‌اش به اوکراین را به حداقل برساند. این‌گونه شد که جنگ روسیه و اوکراین که در‌واقع باید بی‌ربط‌ترین واقعه به ایران 1401 می‌‌بود، از همان لحظات قبل از تحویل سال سایه سنگین خود را بر منافع ملی انداخت و تا روزهای پایانی سال هم ایران یک متضرر برای «هیچ» در این نبرد دور از مرزهای خود شد. از یک سو روسیه و از سوی دیگر تندروهای داخلی چنان ریشه برجام را زدند که در روزهای پایانی اسفند، امیدها برای توافق برای رفع تحریم‌ها به کمترین حد ممکن رسید و احتمال فعال‌شدن مکانیسم ماشه جدی‌تر از همیشه شد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اينا چقد ضد فطرت هستن 😂😂 در هر دوره تاريخ تا زمانى كه منكر به عنوان منكر معروف بود حتى اگر به آن عمل ميكردند خدا نابودشان نميكند اما هر وقت كه منكر به عمل 'عادى' تغيير كنند اون قوم به هلاكت مي افتند درسته که خدا دانای منزه هستش اما به فرشته ها حق میدم زمانی که خدا میخواست انسان رو خلق کنه ناراحت و نگران شدن . فرشته ها ببخشید که ما انسانها گند زدیم به عالم هستی .

تظاهرات در بوگوتای کلمبیا در اعتراض به خشونت‌های قاچاقچیان مواد مخدرکلمبیا بزرگترین تولیدکننده کوکائين در جهان است و ایالات متحده اصلی‌ترین مقصد این ماده مخدر پرطرفدار به شمار می‌رود.

ثبت بیشترین موارد ابتلای روزانه به کرونا در در فرانسه

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 40 هزار و 687 نفر رسید

بخشودگی به خاطر قتل و اجرای شلاق به خاطر هتک حرمت به جسدنه_به_اعدام

یورش پلیس به معترضان در سودان؛ یک کشته و 14 زخمیدر یورش پلیس سودان به معترضان خیابانی در خارطوم پایتخت این کشور 1 نفر کشته و 14 تن دیگر زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی

افزایش ۱۷.۵ درصدی اجاره‌بها در استان فارس نسبت به سال قبل