هزاران آلمانی خواستار پذیرش پناهجویان ساکن اردوگاه موریا در این کشور شدند

20/06/1399 11:40:00 ق.ظ

10.09.

2020 برلین/ اربیل باشای/ خبرگزاری آناتولی هزاران نفر از اهالی شهر برلین که خواستار پذیرش پناهجویان ساکن اردوگاه موریای یونان در آلمان هستند، به دعوت تشکلات مردم‌نهاد با برپایی راه‌پیمایی در میدان مقابل ایستگاه اصلی قطار تجمع و با عبور از خیابان‌های راینهارت، لوئیزن و اینوالین این شهر به سمت مقر وزارت کشور آلمان راه‌پیمایی کردند.

این معترضان شعارهایی «از موریا به آلمان منتقل کنید، همین الآن»، «جا داریم»، «نه به مرزها» و «به اخراج پایان دهید» را سر داده و پلاکاردهای حاوی مضامینی «موریا خوب نیست»، «اردوگاه‌ها را تخلیه کنید، همین الآن بپذیرید»، «موریا می‌سوزاند هرچه سریع‌تر تخلیه کنید» و «حیف بر اتحادیه اروپا» را حمل کردند.

مردم شهرهای هامبورگ، هانوفر، کلن، فرانکفورت، لایپزیگ و مونیخ نیز برای حمایت از این معترضان تظاهرات برگزار کردند. گرد مولر، وزیر همکاری اقتصادی و توسعه آلمان نیز در گفت‌وگو با رسانه‌های داخلی خواستار تحویل 2000 نفر از ساکنان اردوگاه موریا به آلمان شد. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

سازگاری ملی از منظر سیاست‌گذاری عمومی و نظریه سیاستی | کیومرث اشتریان

جامعه سیاسی سرشار از معاملات و تعاملات انبوه و روزمره شهروندان در بخش عمومی است. به این معاملات، «سیاست‌های عمومی» می‌گوییم؛ چون شامل گستره‌ای وسیع‌تر از مناسبات فردی و غیررسمی می‌شود و با عاملیت قدرت عمومی، فعلیت اجرائی می‌یابد. بخش گسترده‌ای از این سیاست‌های عمومی مبتنی بر نظریه‌های خُرد است که در ادبیات سیاست‌گذاری عمومی «نظریه طرح» (Program Theory) یا نظریه سیاستی نامیده می‌شود. این نظریه‌ها با نظریه‌های بالاتر از خود همچون نظریه عقلانی یا نظریه نهادی و دیگر نظریه‌های عام علوم اجتماعی پیوند دارند. نکته مهم آن است که نظریه‌های سیاستی می‌توانند هم‌زمان به دو یا چند نظریه عام اتصال یا ارجاع داده شوند و این به آن معناست که این نظریه‌ها در نسبت با نظریه‌های کلان، خنثی هستند و می‌توانند عاری از ایدئولوژی خاصی باشند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ورزشکاران سرشناس آلمانی خواستار 'نجات نوید افکاری' شدند | DW | 08.09.2020دو قهرمان کشتی صاحب‌نام آلمان می‌گویند جامعه جهانی ورزش از نوید افکاری حمایت می‌کند و خواهان 'نجات' اوست. افکاری که به اتهام قتل یک بسیجی به اعدام محکوم شده می‌گوید زیر شکنجه از او اعتراف گرفته شده است.

بزرگ‌ترین اردوگاه پناهجویان یونان در آتش سوخت - BBC News فارسیاردوگاه موریا در جزیره لسبوس که بزرگ‌ترین اردوگاه پناهجویان در یونان است در پی آتش‌سوزی کاملا تخریب شده و سیزده هزار ساکنش آواره شده‌اند.

آتش‌سوزی در بزرگترین اردوگاه پناهجویان یونان - BBC News فارسیبزرگترین اردوگاه پناهجویان در جزیره لسبوس یونان آتش گرفت. تا کنون گزارشی از تلفات این آتش‌سوزی منتشر نشده است. مهاجران بلافاصله از این اردوگاه که موریا نام دارد تخلیه شدند. اردوگاه موریا بیش از ۱۳ هزار نفر را در خود جای داده است. این تعداد چهار برابر آمار رسمی است.

آتش‌سوزی اردوگاه موریا؛ تقلای دولت یونان برای اسکان ۱۳ هزار پناهجو - BBC News فارسیدولت یونان در حال تقلا است تا برای هزاران پناهجویی که به سبب آتش‌سوزی از اردوگاه موریا در جزیره لسبوس آواره شدند، سرپناه تازه‌ پیدا کند. موریا بزرگترین اردوگاه پناهجویی یونان بود که روز گذشته در آتش سوخت و تقریبا به طور کامل از بین رفت. مقام‌های رسمی یونان گفته‌اند که اکثر ۱۳ هزار پناهجویی که در این کمپ مستقر بودند، موقتا در چادر یا کشتی‌های نزدیک یک بندر‌ اسکان داده می‌شوند.

ویدئوی آتش‌سوزی وسیع در یونان؛ ۱۳ هزار مهاجر بی‌پناه‌تر شدندآتش‌سوزی وسیع روز چهارشنبه در «موریا» بزرگترین کمپ پناهجویان در جزیره لسبوس یونان، حدود ۱۳ هزار نفر از ساکنان آن را بی‌پناه‌تر کرد.

حریق‌ تازه در اردوگاه پناهجویان؛ اروپا برای یاری بسیج می‌شود | DW | 10.09.2020در اردوگاه پناهجویی موریا در جزیره لسبوس یونان آتش‌سوزی‌های پراکنده رخ داده است و آنچه از زندگی پناهجویان باقی مانده را می‌سوزاند. هزاران ساکن اردوگاه آواره هستند؛ کرونا هم بیرحمانه بر زندگی آنها می‌تازد.