هر کسی صلاحیت نشستن بر کرسی تعلیم و تربیت فرزندان ما را ندارد/ به دنبال تربیت اسلامی و معنوی هستم

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 79 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 35%
  • Publisher: 53%

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش: هر کسی صلاحیت نشستن بر کرسی تعلیم و تربیت فرزندان ما را ندارد/ به دنبال تربیت اسلامی و معنوی هستم

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش خبرنگار ایلنا، «حسین باغگلی» وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی که امروز عصر در صحن مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: برخود لازم می دانم از اعتماد آقای رییس‌جمهور تشکر کنم و انتخاب ایشان نشان داد که به صورت جدی دنبال تحول هستند مسیری که آموزش و پرورش ما را نجات می‌دهد، یک مسیر تحولی است که نیازمند جرات‌مندی است که آقای رییس‌جمهور آن را نشان دادند.

او با اشاره به شرایط پیچیده در آموزش و پرورش گفت: اگر قرار است این شرایط را حل کنیم باید این پیچیدگی را حل کنیم. تکرار تجربه‌‌های گذشته بازتولید اقدامات گذشته است. بنابراین باید اقدام جدید داشته باشیم. بخش دولتی این آمادگی را دارد که پای کار بیاید و به آموزش و پرورش کمک کند. من به عنوان فردی انتخاب شده‌ام که جراتمندی مطالبه‌گری از بخش‌های مختلف را دارم.

وی اضافه کرد: ما در آموزش و پرورش دوگانه‌هایی داریم که با هم در تعارض هستند که باید در مقابل آنها جرات مندانه بایستیم و بگوییم که قرار است طرف کدام بخش را بگیریم. یکی از این تعارض‌ها این است که یک عده آموزش و پرورش را یک اداره و یا بنگاهی می‌بینند که با عدد و رقم و بخشنامه اداره می‌شود. اما گروه دیگر نظرشان این است که ما باید آموزش و پرورش را با نگاه تربیتی جلو ببریم که من هم جزو این گروه هستم.

باغگلی درباره مافیای کنکور بیان کرد: امروز صرفاً با مافیای کنکور مواجه نیستیم البته مافیای کنکور هم وجود دارد اما مشکل ما تنبلی، کار نکردن و صرفاگزارش دادن است. امروز ما با نوع مدیریتی که انجام دادیم انگیزه و خلاقیت را از معلمان گرفته‌ایم و اجازه آزادی عمل به آن‌ها نداده‌ایم. بنابراین باید انگیزه موجود برای این مهم رخ بدهد.

وزیر پشنهادی آموزش و پرورش گفت: ما امروز افرادی در کشور داریم که راه می‌افتند تا سند ۲۰۳۰ را اجرا کنند. انشالله به یاری خدا و با اعتماد شما به بنده، یکی از قول‌های اساسی ام این است که سند تحول خودمان را به گونه خوب اجرا کنیم و با کمک معلمان در دهان کسانی بزنیم که فکر می‌کنند سند تحول ما کاربردی ندارد و پس باید دنبال 2030 باشیم.

باغگلی گفت: ما ساختار جامعی نداریم که نبض کیفیت آموزش را بگیرد و سنجش و کیفیت خدمات آموزش و تربیت را اندازه‌گیری کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دوز سوم واکسن فایزر ایمنی در برابر کرونا را به‌ شدت تقویت می‌کندداده‌های اولیهٔ یک پژوهش میدانی در اسرائیل نشان می‌دهد که تزریق دوز سوم یا «یادآور» واکسن فایزر می‌تواند ایمنی افراد بالای شصت سال را به میزان معتنابهی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

عفو بین‌الملل:‌ طالبان ۹ مرد هزاره را به صورت دسته جمعی کشتسازمان عفو بین‌الملل شبه نظامیان طالبان را متهم کرد بین روزهای چهار تا شش ژوئیه، ۹ مرد از اقلیت هزاره را شدیدا شکنجه کرده و کشته‌اند. هی کیی ای کار کده گو خورده طالبانی مزدور به جوانی مارا در یک هفته. شهید کردن بخاطر کی در حکومتی غنی فراری بودن از این به بعد فقط گشتارهای طالبان را میشمارید فاشیستی نگاه خواهید کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

عفو بین‌الملل: طالبان چندین تن از اقلیت‌های هزاره را در ولایت غزنی کشتندعفو بین الملل امروز اعلام کرد اعضای طالبان پس از تسلط بر ولایت غزنی 9 غیرنظامی «هزاره» را وحشیانه کشته‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

عفو بین الملل، طالبان را به ارتکاب 'جنایات نژادی' متهم کردعفو بین الملل، گروه طالبان را به ارتکاب جنایت‌های نژادی متهم کرد و خواهان تحقیقات بین المللی در این باره شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مجلس فردا بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی را آغاز می کندسخنگوی هیات رئیسه مجلس از آغاز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم در جلسه علنی فردا (۳۰ مرداد) مجلس خبر داد. چقدر هزینه این مجلسه خدا عالمه؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

باب دیلن ادعای سواستفاده جنسی از یک دختر ۱۲ ساله در سال ۱۹۶۵ را رد کردباب_دیلن ادعای سواستفاده جنسی از یک دختر ۱۲ ساله در سال ۱۹۶۵ را رد کرد ادعا شده که این ستاره موسیقی راک «از موقعیت خود به عنوان یک هنرمند موسیقی برای تهیه الکل و مواد مخدر برای شاکی استفاده کرده است و‌ او را مورد سواستفاده‌های جنسی متعدد قرار داده است» هر چی آدم با آبرو رو بی آبرو می کنند تا رسوایی دموکرات ها در تقلب آشکار نشود. ارتش رو هم بفاک داده اند و حالا خامنه‌ای براحتی انگشت زدن در کیک بمب اتمی خود را می سازد🤣🤣🤣 رستاخیز_ملی_با_پهلوی یک آدم سالم در آمریکا وجود ندارد... سقوط آنریکا از داخل است به زودی این جسد متئفن و پوسیده از هم خواهد پاشید... روز جشن جهانی 🥳🥳🥳 قیافه ی ناراحتی داره ولی
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »