هر خط قرمزی بر سر افزایش مستمری به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را می‌شکنیم/ افزایش ۲۱ درصدی حداقل مستمری پوچ است/ هیچ توافقی را به رسمیت نمی‌شناسیم

07/03/1399 08:06 ق.ظ

کریمی: هر خط قرمزی بر سر افزایش مستمری به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را می‌شکنیم/ افزایش ۲۱ درصدی حداقل مستمری پوچ است/ هیچ توافقی را به رسمیت نمی‌شناسیم

«عیدعلی کریمی» در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه جامعه بازنشستگان با هر توافقی برای افزایش ۲۱ درصدی حداقل مستمری و تعیین حداقل مستمری و مستمری سایر سطوح به یک میزان، مخالفت می‌کند، گفت: «از اعضای کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی می‌خواهیم که خیلی صریح خواستار افزایش حداقل مستمری به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان شوند و در مورد عواقب افزایش ۲۱ درصدی حداقل مستمری و مستمری سایر سطوح به وزیر رفاه هشدار بدهند.

وی با بیان اینکه مذاکره بر سر «درصد» برای تعیین حداقل مستمری کار بیهوده‌ای است، گفت: «اعدادی مانند ۲۱ درصد، برای رد گم کنی است و نباید زیربار پذیرش آن رفت؛ بلکه باید بی‌کم وکاست خواستار تعیین حداقل مستمری به میزان ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان شد؛ یعنی عددی که دولت در تبصره ۱۲ قانون بودجه به عنوان حداقل حقوق بازنشستگان‌ صندوق‌ها درنظر گرفته است.»

کریمی با بیان اینکه بر سر افزایش مستمری تا این میزان با هیچکس تعارف نداریم و هر خط قرمزی بر سر راه افزایش مستمری به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را می‌شکنیم، گفت: «مو‌به‌مو، تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۹۹ باید در قبال مستمری‌بگیران تامین اجتماعی رعایت شود. در غیر این صورت در روز ۲۵ تیر (روز تامین اجتماعی) صدای رسای خود را به گوش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و وزیر کار می‌رسانیم.

ادامه مطلب:
ilnanews »

«مصونیت مضاعف»؛ افزایش امیدواری‌ها در فرانسه به پایان همه‌گیری کرونافرضیه وجود «مصونیت مضاعف» در برابر ویروس جدید کرونا پیش از این از سوی دانشمندان آمریکایی در مقاله‌ای در نشریه علمی «سل» مطرح شده بود.

برآورد میزان فقر ناشی از کرونا در جهان / افزایش نیم میلیاردی جمعیت فقرابیماری‌های واگیر به‌ویژه در زمانی که با همه‌گیری مواجه می‌شوند، واجد پیامدهای گسترده اقتصادی- اجتماعی غیرقابل انکاری هستند که گاه اهمیتی فراتر از چالش‌های درمانی آن دارند. همه‌گیری کروناویروس جدید نیز از این قاعده مستثنی نیست. مطالعات علمی انجام شده از سوی سازمان‌های معتبر بین‌المللی حاکی از فقر گسترده در پی همه‌گیری ویروس کرونا است.

افزایش دو هزار تخت بیمارستانی در سال ۹۹ در استان تهران / میانگین فوت شدگان کرونا در استان تهران از میانگین کشوری پایین تر استایلنا: استاندار تهران در جمع مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس دهم گفت : میانگین فوت شدگان کرونا در استان تهران از میانگین کشوری پایین تر است.

یک مقام قضایی با تشریح جزئیات قتل دختر تالشی: پرونده به‌طور ویژه رسیدگی می‌شود«پدر دختر با مهربانی که از خود نشان می‌دهد، اعتماد بازپرس را جلب می‌کند و به همین دلیل بازپرس از تحویل وی به خانواده اطمینان خاطر داشته است» آستارا یعنی بهشت روى زمین آخه چجور شیطان توانسته در آنجا رخنه کنه ؟ ! بار إلها . . صرفا فكر زدن در اين حادثه آدم را بدجور دلخراش ميكنه حالا چه رسد به وقوع آن Family Conference دوستی ودورهمی خانوادگی همیشگی میتونه تاثیر مثبت وجلوگیری از همچی فاجهايى بشه خلاصه روحش شاد ⚘ اینا وقتی میگن به طور ویژه رسیدگی میشود یعنی به طور ویژه ماست مالی میکنن

کرونا در آمریکا؛ استخرپارتی در میسوری بدون فاصله‌گذاری اجتماعیانتشار تصاویر این استخرپارتی این نگرانی را به وجود آورده است که شیوع بیماری «کووید ۱۹» در ایالات متحده به دلیل عدم رعایت توصیه‌های بهداشتی و اصول فاصله‌گذاری اجتماعی ادامه پیدا کند. مبارک باشه .باید رعایت کنن!!!!!

آمار قربانیان کرونا در آمریکا به مرز 100 هزار نفر رسیدشمار قربانیان کرونا در آمریکا با مرگ 650 مبتلا طی شبانه‌روز اخیر به 99 هزار و 356 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

«عیدعلی کریمی» در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه جامعه بازنشستگان با هر توافقی برای افزایش ۲۱ درصدی حداقل مستمری و تعیین حداقل مستمری و مستمری سایر سطوح به یک میزان، مخالفت می‌کند، گفت: «از اعضای کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی می‌خواهیم که خیلی صریح خواستار افزایش حداقل مستمری به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان شوند و در مورد عواقب افزایش ۲۱ درصدی حداقل مستمری و مستمری سایر سطوح به وزیر رفاه هشدار بدهند.»

وی با بیان اینکه مذاکره بر سر «درصد» برای تعیین حداقل مستمری کار بیهوده‌ای است، گفت: «اعدادی مانند ۲۱ درصد، برای رد گم کنی است و نباید زیربار پذیرش آن رفت؛ بلکه باید بی‌کم وکاست خواستار تعیین حداقل مستمری به میزان ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان شد؛ یعنی عددی که دولت در تبصره ۱۲ قانون بودجه به عنوان حداقل حقوق بازنشستگان‌ صندوق‌ها درنظر گرفته است.»

کریمی با بیان اینکه بر سر افزایش مستمری تا این میزان با هیچکس تعارف نداریم و هر خط قرمزی بر سر راه افزایش مستمری به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را می‌شکنیم، گفت: «مو‌به‌مو، تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۹۹ باید در قبال مستمری‌بگیران تامین اجتماعی رعایت شود. در غیر این صورت در روز ۲۵ تیر (روز تامین اجتماعی) صدای رسای خود را به گوش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و وزیر کار می‌رسانیم.»

نائب رئیس کانون کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر تامین اجتماعی در تعیین مستمری حداقل بگیران که ۷۰ درصد از جمعیت بازنشستگان سازمان را تشکیل می‌دهند باید به تورم ۴۱ درصدی انتهای سال ۹۸ و تورم ابتدای سال ۹۹ توجه شود، گفت: «افزایش ۲۱ درصدی حداقل مستمری پوچ در پوچ و به معنای بریدن سفره بازنشستگان است.»

وی افزود: «در شرایطی سازمان از ارسال پیشنهاد افزایش ۲۱ درصدی حداقل مستمری به هیات دولت خبر می‌دهد که دو ماه وقت بازنشستگان را تلف کرد. اگر سازمان قصد داشت همان ۲۱ درصد افزایش حداقل دستمزد را ابلاغ کند؛ چرا این همه وقت تلف کرد؟! دو ماه مستمری بازنشستگان بر زمین ماند که سرآخر سازمان افزایش ۲۱ درصدی را ابلاغ کند!»

کریمی افزود: «بازنشستگان از زمانی که مصوبه افزایش ۲۱ درصدی مستمری ابلاغ شد، به آن هجوم بردند؛ چراکه روزی را می‌دیدند که بر سر افزایش ۲۱ درصدی توافقی صورت گیرد؛ توافقی که محکوم به شکست و اعتراض است. بنابراین سازمان تامین اجتماعی باید ملاحظات را کنار بگذارد و روشن کند که بر چه مبنایی افزایش ۲۱ درصدی را به دولت ابلاغ کرده است.»

وی افزود: «تا قبل از از ارسال افزایش ۲۱ درصدی قرار نبود که هیچ توافقی بر سر این عدد صورت گیرد، بلکه قرار بود که حداقل مستمری به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسد و هیچ صحبتی بر سر درصد نشود اما حالا درصد ملاک قرار گرفته است!»