هرج و مرج، دستاورد حضور بولتون در کاخ سفید

20/06/1398 02:29 ب.ظ

واشنگتن پست بررسی کرد؛ هرج و مرج، دستاورد حضور بولتون در کاخ سفید

واشنگتن پست در تحلیلی هرج و مرج را دستاورد حضور بولتون در کاخ سفید دانست و نوشت: بولتون در این مدت بارها در تصمیم‌گیری‌های ترامپ دخالت کرد و باعث شد که او تصمیمات اشتباهی بگیرد. در واقع حضور جان بولتون تاکنون در کاخ سفید چیزی جز هرج و مرج و اخلال در عملکرد کاخ سفید به همراه نداشته است. بولتون خواهان اقدام نظامی علیه دشمنان آمریکا و مخالف هرگونه مذاکره با ایران و یا کره‌شمالی بود.

ترامپ در مورد برکناری بولتون گفت: من مانند بسیاری از افراد در دولت با بسیاری از طرح‌ها و پیشنهادهای بولتون مخالف بودم. در واقع این تنها باری است که ترامپ حقیقت را در مورد تصمیمی که گرفته بیان می‌کند. مواضع جنگ‌طلبانه بولتون سال‌هاست که مشخص است؛ حتی در دولت‌های پیش هم این مواضع مشهود بود. اما ترامپ به این ویژگی‌های او اعتنایی نکرد و او را به عنوان مشاور امنیت ملی خود برگزید. به نظر می‌رسید که ترامپ از دیدن بولتون در صفحه تلویزیون لذت می‌برد؛ انتخابی که برای دولت ترامپ چیزی جز هرج و مرج به همراه نداشت و باعث شد دولت ترامپ هیچ‌گونه دستاورد مهمی در این مدت نداشته باشد.

بولتون در این مدت بارها در تصمیم‌گیری‌های ترامپ دخالت کرد و باعث شد که او تصمیمات اشتباهی بگیرد. همین هفته گذشته بود که ترامپ تصمیم گرفت تحت تاثیر بولتون توافق با طالبان را قبل از امضا شدن لغو کند. این در حالی بود که آمریکا بیش از یک سال برای چنین توافقی تلاش کرده و مذاکره انجام داده بود. headtopics.com

ادامه مطلب:
ilnanews »

نماینده ایران در سازمان ملل: تغییر بولتون داخلی است، با وجود تحریم‌ها مذاکره منتفی استمجید_تخت‌روانچی، نماینده ایران در سازمان ملل متحد، «تغییر بولتون را مساله داخلی آمریکا» عنوان کرد و گفت: «تا زمان وجود تحریم‌ها، مذاکره منتفی است.» او درباره احتمال دیدار روحانی و ترامپ، گفت: «زمانی می‌توان در این‌باره سخن گفت که تحریم‌ها را بردارند.»

نماینده ایران در سازمان ملل: علیرغم تغییر بولتون با آمریکا مذاکره نمی‌کنیمنماینده دائم ایران در دفتر سازمان ملل در نیویورک گفته است که با وجود تغییر جان بولتون، ایران با ایالات متحده مذاکره نخواهد کرد. پس از برکناری مشاور امنیت ملی آمریکا از سمت خود گمانه زنی هایی درباره احتمال دیدار حسن روحانی و دونالد ترامپ در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل مطرح شده بود.

اخراج بولتون؛ آینده رفتار آمریکا در قبال ایران، افغانستان و کره شمالیخبر اخراج آقای بولتون پیش از این باعث شده که بهای نفت آمریکا بیش از ۱ درصد کاهش یابد و سرمایه‌گذاران پیش‌بینی کرده‌اند که حذف او از کاخ سفید، احتمالا باعث خواهد شد که تحریم‌های آمریکا علیه ایران کاهش یافته و احتمال حمله نظامی به این کشور نیز کم شود.

کابل: انفجار در نزدیکی سفارت آمریکا در سالگرد ۱۱ سپتامبر | DW | 11.09.2019در هجدهمین سالگرد حملات یازده سپتامبر انفجاری در نزدیکی سفارت آمریکا در افغانستان، کابل را به لرزه درآورد. کارکنان سفارت آمریکا آسیبی ندید‌ه‌اند. هنوز جزئیات بیشتری در مورد این انفجار منتشر نشده است.

دولت موافق حضور زنان در ورزشگاه‌ است/ در تمام دیدارهای ملی زنان حضور خواهند داشتسخنگوی دولت با اشاره به حادثه خودسوزی یک دختر جوان گفت: دولت موافق حضور زنان در ورزشگاه‌ است. فعلا برای دیدارهای ملی برنامه‌ریزی شده که در تمام دیدارهای ملی زنان حضور داشته باشند.

مرگ ۳۱ زائر شیعه در جریان مراسم روز عاشورا در کربلابه گفته مقام های عراقی دست کم ۳۱ نفر در جریان مراسم روز عاشورا در شهر کربلا زیر فشار و افتادن حاضران جان خود را از دست داده اند.