هرتزوگ: وزیر خارجه روسیه عذرخواهی کند

14/02/1401 11:39 ب.ظ

رئیس جمهور اسرائیل از وزیر خارجه روسیه خواست بابت اظهاراتش مبنی بر اینکه «بزرگترین ضد یهود، یهودیان هستند» عذرخواهی کند. - خبرگزاری آناتولی

رئیس جمهور اسرائیل از وزیر خارجه روسیه خواست بابت اظهاراتش مبنی بر اینکه «بزرگترین ضد یهود، یهودیان هستند» عذرخواهی کند. - خبرگزاری آناتولی اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهور اسرائیل در گفت‌وگو با روزنامه «هاآرتص» به اظهارات سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه واکنش نشان داد. وی در این رابطه اظهار داشت: در واقع، بارها [اظهارات لاوروف] را خواندم.

در ابتدا نمی‌توانستم درک کنم وزیر خارجه روسیه چه می‌گوید.

هرتزوگ در ادامه گفت که اظهارات لاوروف «خشم و انزجار» را در من برانگیخت. وزیر امور خارجه روسیه هفته بزرگداشت هولوکاست را از بین تمام هفته‌ها برای انتشار دروغ‌های وحشتناکی که بوی یهودی‌ستیزی می‌دهد، انتخاب کرد. انتظار دارم این اظهارات خود را پس گرفته و عذرخواهی کند.

وی همچنین خاطرنشان کرد که به اعتقاد من روابط دوجانبه به دلیل اظهارات لاوروف آسیب نمی‌بیند، اما «احتمال سایه انداختن» روابط وجود دارد. گفتنی است 1 ماه می سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با یک تلویزیون ایتالیایی گفته بود: می‌گویند رئیس جمهور اوکراین یهودی است. از نظر من هیتلر نیز ریشه یهودی داشت. بزرگترین ضد یهود، یهودیان هستند. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

وزیر خارجه ایران: مذاکرات هسته‌ای وین متوقف نشده استحسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران در اظهاراتی ضمن تأکید بر این‌که مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» متوقف نشده است گفت، این مذاکرات در شکلی وزیر خارجه جمهوری اسهالی گوه خورد‌ اینها مسئول بی کفایت جمهوری آخوندی هستن اسم ایران را خراب نکنید

وزیر خارجه سوئد تصمیم جمهوری اسلامی ایران به اعدام احمدرضا جلالی را محکوم کردآن لینده می‌گوید سوئد همراه با اتحادیه اروپا حکم اعدام را محکوم کرده و خواستار آزادی آقای جلالی هستیم.

وزیر جهاد کشاورزی:‌ یارانه افزایش قیمت آرد را مستقیما به مردم پرداخت می‌کنیموزیر جهاد کشاورزی گفت: یارانه‌ای به منظور جبران افزایش قیمت آرد به مردم خواهیم داد که بیش از هزینه‌ای است که به آنها تحمیل شده است. شعار نه شرقی نه غربی شعار بدی هم نبود.عاقبت اعتماد به روسیه اینکه شیرازه حکومت آخوندی در حال در رفتن است و دولت انقلابی که حتی توانایی اداره یک دامداری را ندارد هر روز سوتی در حد مش باقر میدهد.علیز خامنه‌ای زا عقل کلمیداند اما همیشه در تاریخ سوال میپرسند:علت فروپاشی سلسله چه بود؟

وزیر اقتصاد: این وزارتخانه «مدعی‌العموم» کارآفرینان و صادرکنندگان استوزیر اقتصاد: این وزارتخانه «مدعی‌العموم» کارآفرینان و صادرکنندگان است به گزارش خبرگزاری‌ها در ایران، احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی، روز سه‌شنبه ۱۳ اردیبهشت در تبریز «مسئولیت دولت و مجلس» را «انگیزه‌بخشی و امیدآفرینی» دانست. ⬇️ بیشتر بخوانید:

برگزاری آخرین جلسه دادگاه حمید نوری؛ گفتگوی تلفنی وزرای خارجه ایران و سوئد | DW | 04.05.2022نود و دومین و آخرین جلسه دادگاه حمید نوری روز ۴ مه به پایان رسید و قاضی پرونده اعلام کرد حکم دادگاه ۷۰ روز دیگر صادر خواهد شد. وزرای امور خارجه ایران و سوئد تلفنی در مورد این دادگاه گفتگو کردند. این بیشرف قاتل حبس ابد کمترین مجازاتش خواهد بود بقیه قاتلان رژیم آخوندی هم باید به دام عدالت گرفتار شوند

ادامه واکنش منفی در آمریکا و اسرائیل به اظهارات «ضد یهودی» لاوروفدر ادامه واکنش‌ به اظهارات وزیر خارجه روسیه که گفت «بزرگ‌ترین افراد یهودستیز خود ریشه یهودی داشته‌اند»، نخست ‌وزیر اسرائیل از او خواست به «استفاده ابزاری از هولوکاست» پایان دهد. دقيقا مثل مسلمونا! چون اساسا دين يه بيزينس پر سود هست و طبيعتا ابتدا يه مسلمون ميتونه رقيب مسلمون ديگه باشه و همچنين يهودى يا ساير دكانهاى كلاشى خدافروشى

رئیس جمهور اسرائیل از وزیر خارجه روسیه خواست بابت اظهاراتش مبنی بر اینکه «بزرگترین ضد یهود، یهودیان هستند» عذرخواهی کند.قدس/ خبرگزاری آناتولی

اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهور اسرائیل در گفت‌وگو با روزنامه «هاآرتص» به اظهارات سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه واکنش نشان داد.

وی در این رابطه اظهار داشت: در واقع، بارها [اظهارات لاوروف] را خواندم. در ابتدا نمی‌توانستم درک کنم وزیر خارجه روسیه چه می‌گوید.

هرتزوگ در ادامه گفت که اظهارات لاوروف «خشم و انزجار» را در من برانگیخت. وزیر امور خارجه روسیه هفته بزرگداشت هولوکاست را از بین تمام هفته‌ها برای انتشار دروغ‌های وحشتناکی که بوی یهودی‌ستیزی می‌دهد، انتخاب کرد. انتظار دارم این اظهارات خود را پس گرفته و عذرخواهی کند.

وی همچنین خاطرنشان کرد که به اعتقاد من روابط دوجانبه به دلیل اظهارات لاوروف آسیب نمی‌بیند، اما «احتمال سایه انداختن» روابط وجود دارد.

گفتنی است 1 ماه می سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با یک تلویزیون ایتالیایی گفته بود: می‌گویند رئیس جمهور اوکراین یهودی است. از نظر من هیتلر نیز ریشه یهودی داشت. بزرگترین ضد یهود، یهودیان هستند.

یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل این اظهارات لاوروف را محکوم کرده و سفیر مسکو در تل‌آویو را فرا خوانده بود.