هرانا: احکام سنگین برای متهمان اعتراضات آبان در بهبهان | DW | 23.10.2020

02/08/1399 11:52 ق.ظ

خبرگزاری هرانا گزارش داده است که دادگاه کیفری بهبهان ۳۶ نفر از شرکت‌کنندگان در اعتراضات سراسری آبان ۹۸ را روی هم به ۱۰۹ سال زندان و ۲۵۹۰ ضربه شلاق محکوم کرده است.

شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری ۲ شهرستان بهبهان ۳۶ نفر از متهمان اعتراضات آبان ۹۸ را روی هم به ۱۰۹ سال حبس تعزیری و سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومان جزای نقدی محکوم کرده است.

به گفته هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، احکام دادگاه بهبهان به ریاست رسول اسدپور، روز پنجشنبه اول آبان به محکومان ابلاغ شده است. دادگاه کیفری اتهامات این افراد را در دادنامه بدین شرح ذکر کرده است: مشارکت در اخلال نظم عمومی، درگیری، تجمع غیرقانونی، تمرد نسبت به مأموران حین انجام وظیفه، مشارکت در تحریق اموال عمومی، تخریب بانک‌ها و پمپ‌بنزین‌های شهرستان بهبهان و مشارکت در تخریب اموال عمومی.

دادگاه مدعی است که درباره"نقش هریک از متهمین در جریان اعتراضات" بر پایه گزارش‌های پلیس و اداره اطلاعات تحقیق نموده و به"اقاریر اکثر متهمین در اعتراضات" استناد کرده است.بیشتر متهمان پرونده به یک تا پنج سال حبس تعزیری و تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده‌اند.

متهم ردیف ۲۷ به نام رقیه طاهرزاده موسویان به اتهام"توهین به مأموران دولت در حین انجام وظیفه" به پرداخت سه میلیون و ۳۰۰ هزار توان جزای نقدی محکوم شده است. در بخشی از دادنامه آمده است: «متهمین ردیف اول تا بیست و پنجم و متهمین ردیف ۲۷ و ۲۸ را... به لحاظ این که دخالت مؤثری در جریان اغتشاشات نداشتند و از لیدرهای اصلی محسوب نمی‌شوند و اکثریت قریب به اتفاق آنها فاقد سابقه مؤثر کیفری می‌باشند و نقشی در تخریب و احراق اموال عمومی نداشته‌اند، فلذا مجازات حبس و جزای نقدی و شلاق آنها را به مدت ۵ سال تعلیق ساده می‌نماید». headtopics.com

نزدیکی به سالگرد اعتراض به معیشت و زندگی فلاکت وار در ایران ، تحت لوای حکومت ملایی مستبد و مستعمره با گوشزد از طریق رسانه همیشه وابسته

🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

ادامه مطلب:
dw_persian »

تظاهرات در بوگوتای کلمبیا در اعتراض به خشونت‌های قاچاقچیان مواد مخدرکلمبیا بزرگترین تولیدکننده کوکائين در جهان است و ایالات متحده اصلی‌ترین مقصد این ماده مخدر پرطرفدار به شمار می‌رود.

همه‌گیری کرونا؛ تظاهرات پرستاران آرژانتینی در اعتراض به وضعیت شغلیهزاران پرستار آرژانتینی در اعتراض به وضعیت شغلی خود در خیابان‌های بوینس آیرس، پایتخت، دست به تظاهرات زدند.

۱۰۹ سال زندان برای ۳۶ متهم اعتراضات آبان‌ماه بهبهان - BBC News فارسیخبرگزاری هرانا گزارش کرده‌ است که دادگاه کیفری شهرستان بهبهان به ۳۶ نفر از شهروندانی که در جریان اعتراضات سراسری آبان‌ماه سال گذشته دستگیر شده بودند، مجموعا ۱۰۹ سال زندان داده و آنان را به ۲ هزار و ۵۹۰ ضربه شلاق نیز محکوم کرده است.

آخرین خبرهای جمعه دوم آبان ۱۳۹۹ | DW | 23.10.2020اسماعیلیون، سخنگوی انجمن خانواده‌های جان‌باختگان پرواز ۷۵۲ اوکراین در فیس‌بوک نوشت: «به توصیه وکیلم در چند هفته‌ اخیر با پلیس تورنتو و فدرال در تماس هستم و قرار است تحقیقات جامعی در مورد تمام پیغام‌های نفرت‌انگیز، اتومبیل‌های مشکوک، تماس‌های عجیب و تهدیدات به مرگ انجام شود.» inazkam گوه نخور اسکول سند رو کن اگر راست میگی marcogilber از واژه پروژه بجای حادثه استفاده میکردید بهتر بود

اوکراین: حداکثر مجازات متهمان سقوط پرواز ۷۵۲ سه سال حبس خواهد بود - BBC News فارسیدادستانی اوکراین می گوید دریافته حداکثر مجازاتی که برای متهمان پرونده ساقط کردن هواپیمای مسافربری این کشور در تهران در نظر گرفته خواهد شد سه سال زندان است. مسئله مهم اینه کدام یک از زندان ها؟! زندانی که امثال نسرین ستوده داخلشن یا حسین هدایتی ؟ چرا؟ حبس در کجا؟ در زندان‌های ایران، آنها بلافاصله آزاد خواهند شد.

«تلاش ایران برای ایجاد اغتشاش و سردرگمی در انتخابات آمریکا» | DW | 22.10.2020​​​​​​​ایران و روسیه از سوی آمریکا به دخالت در انتخابات این کشور متهم شده‌اند. دستبرد سایبری به داده‌های انتخاباتی رای‌دهندگان آمریکایی و انتشار اخبار جعلی به منظور ایجاد سردرگمی از اجزای این دخالت عنوان شده است. تبل جنگو بزنیم یا زوده بیخود جمهوری اسلامی رو بزرگ نکنید هر کی مستعان ۱۱۰ رو ببینه میفهمه حدواندازه اینا چقدره هرچی هست زیر سر روسیه وچینه دخالت ایران و روسیه در انتخابات آمریکا تایید شد.👇