هدف‌گیری دشمن فرضی در مانور نظامی مشترک ترکیه و آذربایجان

15/05/1399 03:53:00 ب.ظ

هدف‌گیری دشمن فرضی در مانور #نظامی #مشترک #ترکیه و #آذربایجان

نظامی, مشترک

هدف‌گیری دشمن فرضی در مانور نظامی مشترک ترکیه و آذربایجان

نیروهای مسلح ترکیه و آذربایجان در چارچوب تمرین نظامی مشترک ٬ اهداف فرضی دشمن را منهدم کردند. - خبرگزاری آناتولی

05.08.2020باکو/خبرگزاری آناتولینیروهای هوایی و زمینی ترکیه و آذربایجان در چارچوب رزمایش مشترک نظامی خود دشمن فرضی را از طریق تانک‌ها و خودروهای زرهی هدف قرار دادند.براساس بیانیه وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، تانک ها و وسایل نقلیه زرهی اهداف دشمن فرضی را در شرایط سخت زمینی منهدم کردند.

درچارچوب این رزمایش، شلیک به سمت مواضع و وسایل نقلیه دشمن فرضی صورت گرفت و طبق برنامه برخی از نقاط استراتژیک از دشمن پاکسازی شد.در این بیانیه تاکید شد که نیروهای مسلح ترکیه و آذربایجان سطح بالایی از آمادگی و حرفه‌گری را نشان داده و وظایف خود را به صورت هماهنگ با موفقیت انجام دادند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

تسلیم شدن در برابر دشمن خواست ملت ما نیست/قوی تر از دیروز هستیمروحانی: در میدان جنگ هستیم اما کسی در بیرون ایستاده و طعنه می‌زند که زخمی بر بدن ما نشسته او درک نمی‌کند که سرباز ما درحال جنگ با دشمن است و در جنگ،زخم و رنج وجود دارد نباید تحریف دشمن در داخل دنبال شود تا زمانی که انتخابات است، جمهوری اسلامی هم می‌ماند

القای ناکارآمدی دولت، محور اصلی جنگ روانی دشمن استرئیس جمهور با تأکید بر لزوم انسجام، هماهنگی وهمکاری میان همه مسوولان و کارگزاران نظام برای مقابله مؤثر با عملیات جنگ روانی، تحریم و تحریف دشمنان، اظهارداشت: ملت بزرگ ایران، همواره پشتیبان مسوولان نظام و کشور بوده و مطمئنا موفقیت‌ها و پیشرفت‌های عظیم کشور مرهون پشتوانه مردمی و هوشیاری، پایداری و استقامت ملت در برابر توطئه و فشار دشمنان است.

اینفوگرافی| وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران- 14 مرداد 1399روز 14 مرداد 1399 استان‌های مازندران، تهران، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان‌ رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

وزیر بهداشت و رییس کمیسیون آموزش؛ قطعی شدن برگزاری کنکور سراسری با نظارت بسیجسعید نمکی وزیر بهداشت و علیرضا منادی سفیدان رییس کمیسیون آموزش مجلس اعلام کردند که برگزاری کنکور سراسری با اجرای سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی و نظارت نیروهای بسیج در پایان مرداد ماه قطعی شده است.

شمار مبتلایان به کرونا در ترکیه به 234 هزار و 934 نفر رسیدشمار مبتلایان به کرونا در ترکیه به 234 هزار و 934 نفر رسید

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 217 هزار و 497 نفر افزایش یافتشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 217 هزار و 497 نفر افزایش یافت

نیروهای مسلح ترکیه و آذربایجان در چارچوب تمرین نظامی مشترک٬ اهداف فرضی دشمن را منهدم کردند.به گزارش ایسنا ، حجت الاسلام والمسلمین روحانی در جلسه امروز هیات دولت با تبریک ولادت امام علی النقی (ع) و سیر زندگی امامین عسگریین و زندگی آنان در پادگان، اظهار کرد: روز عید غدیر خم  عید و لایت، سیاست ،حکومت و مردمسالاری است که پیامبر (ص)در جمع حاجیان مسأله ولایت را بیان کردند و خواستند اهمیت ولایت را به مردم بیان کنند.به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه‌شنبه در یکصد و پنجاه و هفتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در زمینه اهداف شوم کوتاه مدت و بلند مدت دشمنان دیرینه ملت ایران برای جلوگیری از پیشرفت اقتصادی کشور، گفت: بر این مبنا دو جریان تحریف و تحریم همزمان به دنبال محقق کردن این هدف از طریق توقف حرکت اقتصادی کشور و سیاه نمایی نسبت به دستاوردها و یأس نسبت به آینده هستند..

05.08. وی در ادامه با اشاره به اینکه ۱۱۴سال از مشروطه گذشته است و ایران پیشگام مردم‌سالاری و تأسیس پارلمان در منطقه اس، گفت: ملت ما در این مدت روزهای بسیار سخت و راحت داشتهاند اما تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی،حکومت به ظاهر مشروطه بود اما در عمل کمتر مشروطیت را مشاهده کردیم و انقلاب اسلامی، مشروطیت را کامل کرد.2020 باکو/خبرگزاری آناتولی نیروهای هوایی و زمینی ترکیه و آذربایجان در چارچوب رزمایش مشترک نظامی خود دشمن فرضی را از طریق تانک‌ها و خودروهای زرهی هدف قرار دادند. رئیس جمهور تاکید کرد: دولت در مدت بیش از دوسال و نیم اعمال فشار بی سابقه و جنگ تمام عیار اقتصادی توانسته است با کاهش چشم‌گیر اتکا به درآمد نفت، کشور را مدیریت کرده و علاوه بر تامین مایحتاج ضروری و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم، جریان صادرات غیرنفتی را ادامه داده و از تعطیل شدن تولید و تشدید بیکاری جلوگیری کند. براساس بیانیه وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، تانک ها و وسایل نقلیه زرهی اهداف دشمن فرضی را در شرایط سخت زمینی منهدم کردند.وقتی حکومت توسط مردم انتخاب می شود، معنی ندارد کسی در کاخی برای پایان حکومت در ایران تصمیم بگیرد. درچارچوب این رزمایش، شلیک به سمت مواضع و وسایل نقلیه دشمن فرضی صورت گرفت و طبق برنامه برخی از نقاط استراتژیک از دشمن پاکسازی شد.

در این بیانیه تاکید شد که نیروهای مسلح ترکیه و آذربایجان سطح بالایی از آمادگی و حرفه‌گری را نشان داده و وظایف خود را به صورت هماهنگ با موفقیت انجام دادند.تا زمانی که انتخابات است، جمهوری اسلامی هم می ماند البته می توانند ما را اذیت کنند اما نمی توانند حکومت را از مردم بگیرند. روحانی ادامه داد: مقایسه وضعیت تولید در ایران با سقوط تولید ناخالص داخلی در دیگر کشورها که در اروپا بیش از 10 درصد و در آمریکا بیش از 30 درصد کاهش یافته است، به خوبی نشان می دهد که در این ابتلای جهانی، اقتصاد ایران تاب آوری بالاتری را به نمایش گذاشته است. گفتنی است مانور مشترک نیروهای هوایی ترکیه و آذربایجان تا 10 آگوست در باکو، نخجوان، گنجه، کردامیر و یولاخ برگزار خواهد شد. همچنین رزمایش زمینی دو کشور نیز که از یکم آگوست آغاز شده و در شهرهای باکو و نخجوان در حال برگزاری است امروز( 5 آگوست) به پایان می‌رسد. ما در میدان جنگ هستیم اما کسی در بیرون ایستاده و طعنه می زند که زخمی بر بدن ما نشسته است، او درک نمی کند که سرباز ما در حال جنگ با دشمن است و در جنگ، زخم و رنج وجود دارد. .