هدف حوثی‌ها از حمله به اسرائیل؛برای محور مقاومت و فلسطین یا کسب مشروعیت برای مذاکرات صلح با عربستان؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 59%

تحلیلگران می‌گویند شورشیان حوثی یمن با حملات پهپادی و موشکی به اسرائیل، در واقع یک هدف «استراتژیک» را دنبال می‌کنند و نه نظامی.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

حملات این گروه تحت حمایت ایران تا کنون نتوانسته مشکلی برای اسرائیل بوجود بیاورد و آنچه از خاک یمن فقیر و جنگ‌زده به مقصد اسرائیل شلیک شده، عمدتا توسط سیستم پدافند هوایی اسرائیل سرنگون شده است. به همین دلیل کارشناسان بر این باورند حوثی‌هایی که در سال ۲۰۱۴ میلادی صنعا، پایتخت را تصرف کردند و سپس کنترل بر بخش‌های دیگر یمن را به دست گرفتند، اکنون هدف دیگری در ذهن دارند که «به دست آوردن یک مشروعیت منطقه‌ای و داخلی» است.

او می‌گوید: «البته ممکن است که آنها خوش شانس باشند و یکی از این پرتابه‌هایشان به هدف بخورد، اما در این باره احتمال بسیار پایینی وجود دارد.» با این وجود به نظر این تحلیلگر، حوثی‌ها می‌توانند برای دیگر بازیگران فعال در منطقه دردسرساز باشند. بطور مثال، آنها این هفته توانستند یک پهپاد آمریکایی را در سواحل یمن سرنگون کنند که البته ادعا کردند این پهپاد بار دیگر در راستای «حمایت ایالات متحده از اسرائیل» مشغول جاسوسی در منطقه بوده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اسرائیل و حماس تقریبا بر سر آزادی ۵۰ اسیر به توافق رسیده بودندنیویورک تایمز در گزارشی نوشت که مذاکرات غیرمستقیم به میانجی‌گری قطر برای آزادی اسراء پس از حمله زمینی رژیم صهیونیستی به غزه ادامه یافته اما امیدی برای حصول فوری توافق وجود ندارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

فلسطین و اسرائیل برای رسیدن به صلح به رهبران جدید نیاز دارندبه گزارش ایلنا به نقل از نووستی، «هیلاری کلینتون»، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا گفت که فلسطین و اسرائیل برای ایجاد فرصت هایی جهت رسیدن به صلح به رهبری جدید نیاز دارند. کلینتون طی سخنانی در مجمع اقتصادی بلومبرگ در سنگاپور افزود: «ما باید محیطی ایجاد کنیم که در آن فرصتی برای احیای روند صلح وجود داشته باشد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

عباس: راه‌حل بحران غزه، نظامی نیسترئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد، هیچ راهکار امنیتی یا نظامی برای غزه وجود ندارد و این منطقه بخشی جدایی‌ناپذیر از فلسطین است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دو رقیب مسلمان که اسرائیل را به‌رسمیت نمی‌شناسند؛ رئیسی در بحبوحه جنگ غزه مهمان بن‌ سلمان می‌شودعربستان سعودی ابتدای هفته آینده میزبان دو نشست سران برای بررسی جنگ جاری میان اسرائیل و حماس است که بر نگرانی‌ها نسبت به گسترش و تشدید تنش در منطقه افزوده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا، ایران را از ‌نیت خود برای عدم تشدید درگیری در خاور‌میانه مطلع کرده استبه گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌ان، ایالات متحده، ایران را از ‌نیت خود برای عدم تشدید درگیری در خاورمیانه در چارچوب نزاع بین حماس و اسرائیل مطلع کرده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ایران، حماس و اسرائیل محور سومین مناظره نامزدهای جمهوری‌خواه؛ نیکی هیلی: باید به ایران ضربه سختی زدایران، حماس و اسرائیل به محور اصلی سومین مناظره پنج نامزد حزب جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ آمریکا تبدیل شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »