هدف نهضت آزادی ایران از مذاکره با آمریکا چه بود؟

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

محمد توسلی، دبیرکل نهضت آزادی در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین پاسخ داد:هدف نهضت_آزادی ایران از مذاکره با آمریکا چه بود؟ مهندس بازرگان و دوستان ما به دنبال قدرت نبودند/نهضت آزادی در مذاکرات با سولیوان و استمپل به هیچ وجه به دنبال قدرت نبود

محمد توسلی، دبیرکل نهضت آزادی ایران، در گفت‌وگوی ویدئویی با «اعتمادآنلاین» درباره مذاکرات با سالیوان و استمپل گفت: آن نگاهی که ما داشتیم این است که شما باید حمایت‌تان را از دولت رژیم شاه بردارید تا ملت ایران بر سرنوشت خودش حاکم باشد. کُنده استبداد باید کنده شود تا جامعه ما آزاد باشد. در یک جامعه آزاد، جامعه ما بتواند با انتخابات آزاد بر سرنوشتش حاکم باشد و هر کسی را که مردم انتخاب کردند [روی کار بیاید].

چنین چیزی وجود داشته است؟*یعنی راجع به آینده هیچ صحبتی نکردید؟به هیچ وجه. اصلاً به هیچ وجه نه بازرگان دنبال این کار بوده و نه کسانی که در جنبش اجتماعی ایران دنبال قدرت بودند. از نگاه بازرگان و دوستان ما هیچ‌کسی دنبال قدرت نبوده است.*یعنی نهضت آزادی در مقطعی که داشت با آقای سالیوان و آقای استمپل مذاکره می‌کرد، هیچ نگاهی به آینده و قدرت نداشت؟به هیچ وجه. آن نگاهی که ما داشتیم این است که شما باید حمایت‌تان را از دولت رژیم شاه بردارید تا ملت ایران بر سرنوشت خودش حاکم باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 9. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

خبرساز شدن عکس دختری با کلاشنیکوف 'که با طالبان جنگید'عکس یک دختر جوان از غور در افغانستان که به گفته مقام‌های محلی بعد از کشته شدن پدر و مادرش توسط طالبان دست به اسلحه برد و با طالبان جنگید، خبرساز شد. شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی با همرسانی عکس این دختر از او را 'قهرمان' خوانده‌اند
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

با عمیق‌تر شدن بحران، پرزیدنت ترامپ و رهبران جمهوریخواه درباره کمک‌های مرتبط با کرونا گفت‌و‌گو می‌کنند🔺با عمیق‌تر شدن بحران، پرزیدنت ترامپ و رهبران جمهوریخواه درباره کمک‌های مرتبط با کرونا گفت‌و‌گو می‌کنند ⚡️جمهوریخواهان ارشد در کنگره روز دوشنبه در ملاقاتی با پرزیدنت دونالد ترامپ درباره بسته کمک بعدی برای مقابله با کووید۱۹ گفتگو می‌کنند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پس از توافق ۲۵ ساله با چین همکاری ۲۰ ساله با روسیه هم تمدید می‌شود؟توافقنامه جامع همکاری بیست ساله ایران و روسیه مارس سال ۲۰۰۱ در جریان سفر محمد خاتمی، رئیس جمهوری وقت ایران به مسکو با امضا رسید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

توضیح زنگنه درباره تفاهمنامه ۲۵ ساله با چین/ هیچ شرکت خارجی با ما قرارداد امضا نمی‌کند/امریکا منعی برای حضور در میادین نفتی و گازی ایران ندارد/ قرارداد با هندی‌ها منتفی استوزیر نفت اظهار داشت: اولا قرارداد با چین مطرح نیست یک موافقتنامه کلی است. آنچه مربوط به نفت است با قاطعیت می‌گویم نه چینی‌ها از ما امتیازی خواسته‌اند و نه ما امتیازی داده‌ایم. همکاری درازمدت در توسعه میادین نفتی و گازی، پالایشی، پتروشیمی و خطوط لوله خواهد بود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

پرنده‌ای که ۱۶۰ کیلومتر را بدون بال زدن می‌پیمایدنتایج یک تحقیق که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد گونه‌ای از کرکس به نام « رُخ‌کرکس آند» می‌تواند بدون حرکت دادن بال‌های خود ساعت‌ها در هوا پرواز کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اعلام فهرست جدید کشورهایی که ورود مسافران آن‌ها به اتحادیه اروپا مجاز استاتحادیه اروپا تازه‌ترین فهرست کشورهایی را منتشر کرده است که از نظر این نهاد ورود شهروندان آنان به داخل مرزهای شنگن بلامانع است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »