هدف اردوغان از حمله به کردهای سوریه چیست؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 59%

هدف اردوغان از حمله به کردهای سوریه چیست؟ این گزارش را بخوانید 🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در این باره گمانه‌زنی‌های بسیاری وجود دارد و یکی از قوی‌ترین احتمالات در این باره، مشکلات بوجود آمده برای آقای اردوغان در داخل ترکیه است.

پاسخ «نه» رای دهندگان به نمایندگان حزب عدالت و توسعه (AKP) در سراسر این کشور از جمله در مناطق کردنشین ترکیه، نوعی مجازات دولت به دلیل ناموفق بودن آن در پایان دادن به بحران اقتصادی و نابرابری‌های اجتماعی بود. باهوز اردال، عضو کمیته اجرایی پ‌ک‌ک در یک مصاحبه رادیویی اعلام کرد: «دولت ترکیه دچار بحران عمیقی است که باعث می‌شود [حزب حاکم] به‌تدریج از قدرت دور شود. در چنین حالتی اردوغان به دنبال هر فرصتی است تا بتواند رویاهای عثمانی خود را عملی کند... بویژه آنکه در آخرین انتخابات ثابت شد حزبی که کردها حامی آن هستند، قدرت زیادی گرفته است.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

معلومه مانند ارامنه نسل کشی

سیاست، یعنی دو ابله به تمام معنا برای مرگ و زندگی صدها هزار نفر تصمیم می‌گیرند و سازمان ملل و اتحادیه اروپا مثل جلاد منتظر قتل عام هستند که بیانیه ی در محکوم کردن آن بدهند و تمام. واقعا چرا باید بی‌تفاوت باشیم چرا باید در مقابل ظلم سکوت کنیم ما مسئول خون کودکان روژاوا هستیم.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نگرانی آمریکا از یورش قریب‌الوقوع ترکیه به مواضع کُردها در شمال سوریهکاخ سفید دوشنبه 7 اکتبر 2019 از یورش قریب‌الوقوع نظامی ترکیه به شمال سوریه به مواضع کردها خبر داده و تركيه ي غاصب سرنوشت سعودي را دارد ترامپ باید با این توافق خجالت بکشد از مردهایی که داعش را نابود کردند، اگر نیروی آنها نبود الان داعش در تمام آمریکا و اروپا در حال کشتن غربیها بود، فقط نگرانه!!؟؟نمیره از نگرانی ......
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ترامپ از سفر اردوغان در 13 نوامبر به آمریکا خبر دادترامپ از سفر اردوغان در 13 نوامبر به آمریکا خبر داد ترامپ: برخی فراموش می کنند که ترکیه شریک بزرگ تجاری آمریکاست. ترکیه بدنه فولادی جنگنده اف 35 ها را می سازد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تردد بیش از ۱۰۳هزار زائر اربعین از مرزهای ۳گانه در ۲۴ ساعت گذشتهفرمانده مرزبانی ناجا: طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۰۳ هزار زائر اربعین از مرزهای سه گانه تردد داشته‌اند که این میزان نسبت به سال گذشته بیش از ۲.۵ برابر شده است امیدوارم که همون جا بمونن و بر نگردن به ایران. هر چه زباله کمتر، بهتر. 💩💩💩
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کمتر از ۵ درصد از مردم یک روستای لردگان مبتلا به ویروس HIV هستندشهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: بنا بر گزارش وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با انجام آزمایش از یک هزار و ۳۰۰ نفر از جمعیت روستای لردگان ، کمتر از ۵ درصد مردم این روستا مبتلا به ویروس HIV هستند و تحت مشاوره و درمان قرار گرفته‌اند. رئیسی، معاون بهداشت وزیر بهداشت: تا الان در چنار_محمودی لردگان کمتر از ۷۰ نفر مبتلا به HIV شناسایی شده‌اند و حداکثر تا فردا کل آمار مبتلایان مشخص میشود، پیشبینی ما اینست حداکثر ۵% روستا (یعنی زیر ۹۰ نفر) مبتلا باشند. خوب این آمار که نیاز به غائله ندارد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| سبد معاش در ایران از ۸ میلیون تومان گذشتکاش فقط مردم از محصولات دخانی میکشیدند اما از حکومت فاشیستی ایران میکشند این خودش بدترین سم هست که میکشند اینم بگو ک تنها کالایی ک از طرف امریکا مشمول تحریم نیست همین دخانیات است. ای ب گور باباتون وطن فروشای(ایرانی)صدای دولت تروریستی امریکا.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نرخ بیکاری در ایران به پایین‌ترین حد در ۵ سال گذشته رسیدمرکز آمار ایران اعلام کرد که نرخ بیکاری با ۱.۸ واحد درصد کاهش از ۱۲.۳ درصد در تابستان سال ۱۳۹۷ به ۱۰.۵ درصد در تابستان ۱۳۹۸رسیده، نرخی که در ۵ سال گذشته بی‌سابقه بوده است. تعداد زیادی از بیکاران خودکشی کردن جمعیتشون کم شده مگر آمار دستگاه آخوند دلقک - دزد رو فقط دیوانگان و باج بگیران این دستگاه مفت خور بی سر باور کنند حجت الاسلام یورونیوز شما نقوذی‌های ولایی فقط واسه اربابت خائنه‌ای بمال و کارت نباشه.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »