هدف اردوغان از حمله به کردهای سوریه چیست؟

08/10/2019 05:17:00 ب.ظ

هدف اردوغان از حمله به کردهای سوریه چیست؟ این گزارش را بخوانید 🔽

ترکیه, کردها

هدف اردوغان از حمله به کردها ی سوریه چیست؟ این گزارش را بخوانید 🔽

علاوه بر تورم و رکود اقتصادی، حزب حاکم ترکیه در انتخابات محلی مهمی که امسال برگزار شد، کنترل بر چهار شهر مهم از جمله استانبول و آنکارا را از دست داد. پاسخ «نه» رای دهندگان به نمایندگان حزب حاکم از جمله در مناطق کردنشین، نوعی مجازات دولت به دلیل ناموفق بودن در حل بحران اقتصادی و نابرابری اجتماعی بود.

علاوه بر تورم و رکود اقتصادی، حزب حاکم ترکیه در انتخابات محلیِ مهمی که امسال برگزار شد، کنترل بر چهار شهر مهم از جمله بر استانبول، قطب اقتصادی ترکیه و آنکارا، پایتخت این کشور را از دست داد.پاسخ «نه» رای دهندگان به نمایندگان حزب عدالت و توسعه (AKP) در سراسر این کشور از جمله در مناطق کردنشین ترکیه، نوعی مجازات دولت به دلیل ناموفق بودن آن در پایان دادن به بحران اقتصادی و نابرابری‌های اجتماعی بود.

پیش از این آخرین بار در جریان انتخابات عمومی سال ۲۰۱۵ میلادی قدرت اردوغان متزلزل شد. در آن زمان نیز آقای اردوغان در واکنش به نتایج این انتخابات، جنگ با حزب کارگران کردستان (PKK) را آغاز کرد. بر این اساس به نظر تحلیلگران، بخش زیادی از تلاش‌ها برای حمله به «روژاوا» تکاپویی برای جلب حمایت ملت ترک و ملزم کردن آنها به صف آرایی حول یک آرمان ملی‌گرایانه است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

معلومه مانند ارامنه نسل کشی سیاست، یعنی دو ابله به تمام معنا برای مرگ و زندگی صدها هزار نفر تصمیم می‌گیرند و سازمان ملل و اتحادیه اروپا مثل جلاد منتظر قتل عام هستند که بیانیه ی در محکوم کردن آن بدهند و تمام. واقعا چرا باید بی‌تفاوت باشیم چرا باید در مقابل ظلم سکوت کنیم ما مسئول خون کودکان روژاوا هستیم.

نگرانی آمریکا از یورش قریب‌الوقوع ترکیه به مواضع کُردها در شمال سوریهکاخ سفید دوشنبه 7 اکتبر 2019 از یورش قریب‌الوقوع نظامی ترکیه به شمال سوریه به مواضع کردها خبر داده و تركيه ي غاصب سرنوشت سعودي را دارد ترامپ باید با این توافق خجالت بکشد از مردهایی که داعش را نابود کردند، اگر نیروی آنها نبود الان داعش در تمام آمریکا و اروپا در حال کشتن غربیها بود، فقط نگرانه!!؟؟نمیره از نگرانی ......

ترامپ از سفر اردوغان در 13 نوامبر به آمریکا خبر دادترامپ از سفر اردوغان در 13 نوامبر به آمریکا خبر داد ترامپ: برخی فراموش می کنند که ترکیه شریک بزرگ تجاری آمریکاست. ترکیه بدنه فولادی جنگنده اف 35 ها را می سازد.

تردد بیش از ۱۰۳هزار زائر اربعین از مرزهای ۳گانه در ۲۴ ساعت گذشتهفرمانده مرزبانی ناجا: طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۰۳ هزار زائر اربعین از مرزهای سه گانه تردد داشته‌اند که این میزان نسبت به سال گذشته بیش از ۲.۵ برابر شده است امیدوارم که همون جا بمونن و بر نگردن به ایران. هر چه زباله کمتر، بهتر. 💩💩💩

کمتر از ۵ درصد از مردم یک روستای لردگان مبتلا به ویروس HIV هستندشهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: بنا بر گزارش وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با انجام آزمایش از یک هزار و ۳۰۰ نفر از جمعیت روستای لردگان ، کمتر از ۵ درصد مردم این روستا مبتلا به ویروس HIV هستند و تحت مشاوره و درمان قرار گرفته‌اند. رئیسی، معاون بهداشت وزیر بهداشت: تا الان در چنار_محمودی لردگان کمتر از ۷۰ نفر مبتلا به HIV شناسایی شده‌اند و حداکثر تا فردا کل آمار مبتلایان مشخص میشود، پیشبینی ما اینست حداکثر ۵% روستا (یعنی زیر ۹۰ نفر) مبتلا باشند. خوب این آمار که نیاز به غائله ندارد.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| سبد معاش در ایران از ۸ میلیون تومان گذشتکاش فقط مردم از محصولات دخانی میکشیدند اما از حکومت فاشیستی ایران میکشند این خودش بدترین سم هست که میکشند اینم بگو ک تنها کالایی ک از طرف امریکا مشمول تحریم نیست همین دخانیات است. ای ب گور باباتون وطن فروشای(ایرانی)صدای دولت تروریستی امریکا.

نرخ بیکاری در ایران به پایین‌ترین حد در ۵ سال گذشته رسیدمرکز آمار ایران اعلام کرد که نرخ بیکاری با ۱.۸ واحد درصد کاهش از ۱۲.۳ درصد در تابستان سال ۱۳۹۷ به ۱۰.۵ درصد در تابستان ۱۳۹۸رسیده، نرخی که در ۵ سال گذشته بی‌سابقه بوده است. تعداد زیادی از بیکاران خودکشی کردن جمعیتشون کم شده مگر آمار دستگاه آخوند دلقک - دزد رو فقط دیوانگان و باج بگیران این دستگاه مفت خور بی سر باور کنند حجت الاسلام یورونیوز شما نقوذی‌های ولایی فقط واسه اربابت خائنه‌ای بمال و کارت نباشه.

در این باره گمانه‌زنی‌های بسیاری وجود دارد و یکی از قوی‌ترین احتمالات در این باره، مشکلات بوجود آمده برای آقای اردوغان در داخل ترکیه است.ابراز نگرانی کرد.08.به گزارش ایسنا، سردار قاسم رضایی در حاشیه مراسم دانش آموختگی فراگیران مرکز آموزش ثامن الائمه (ع) مرزبانی ناجا در جمع خبرنگاران، گفت: امروز مرزبانی نماد نیروهای مسلح است که با روحیه انقلابی و تبعیت از ولایت فقیه با مهارت های لازم در اقصی نقاط مرزی کشور از مرزهای میهن اسلامی دفاع می کنند.

علاوه بر تورم و رکود اقتصادی، حزب حاکم ترکیه در انتخابات محلیِ مهمی که امسال برگزار شد، کنترل بر چهار شهر مهم از جمله بر استانبول، قطب اقتصادی ترکیه و آنکارا، پایتخت این کشور را از دست داد. پاسخ «نه» رای دهندگان به نمایندگان حزب عدالت و توسعه (AKP) در سراسر این کشور از جمله در مناطق کردنشین ترکیه، نوعی مجازات دولت به دلیل ناموفق بودن آن در پایان دادن به بحران اقتصادی و نابرابری‌های اجتماعی بود. این مقام کاخ سفید همچنین ضمن تاکید این‌که نیروهای آمریکایی در عملیات ترکیه در شمال سوریه مشارکت نخواهند داشت گفت: «درباره سرنوشت هم‌پیمانان کُردمان نگرانیم». پیش از این آخرین بار در جریان انتخابات عمومی سال ۲۰۱۵ میلادی قدرت اردوغان متزلزل شد. ترامپ: برخی فراموش می کنند که ترکیه شریک بزرگ تجاری آمریکاست. در آن زمان نیز آقای اردوغان در واکنش به نتایج این انتخابات، جنگ با حزب کارگران کردستان (PKK) را آغاز کرد. این مسئول رسانه‌ای کاخ سفید همچنین پس از گفت‌وگوی تلفنی میان دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در بیانیه‌ای افزود که نیروهای آمریکایی پس از شکست گروه «داعش» از این به بعد «در منطقه مجاور» (مناطق شمال سوریه هم‌مرز با ترکیه) حضور نخواهند داشت. بر این اساس به نظر تحلیلگران، بخش زیادی از تلاش‌ها برای حمله به «روژاوا» تکاپویی برای جلب حمایت ملت ترک و ملزم کردن آنها به صف آرایی حول یک آرمان ملی‌گرایانه است.  سردار رضایی، شکست ناپذیری جمهوری اسلامی ایران در جهان را نشان از راهبری فرمانده معظم کل قوا دانست و گفت: آنچه که امروز در مرزبانی حاکم است، روحیه انقلابی و شکست ناپذیری است که در آن ایثار معنا و مفهوم پیدا می‌کند.

باهوز اردال، عضو کمیته اجرایی پ‌ک‌ک در یک مصاحبه رادیویی اعلام کرد: «دولت ترکیه دچار بحران عمیقی است که باعث می‌شود [حزب حاکم] به‌تدریج از قدرت دور شود.. در چنین حالتی اردوغان به دنبال هر فرصتی است تا بتواند رویاهای عثمانی خود را عملی کند... بویژه آنکه در آخرین انتخابات ثابت شد حزبی که کردها حامی آن هستند، قدرت زیادی گرفته است. انتهای پیام.

» وزارت دفاع ترکیه روز دوشنبه اعلام کرد تمام مقدمات برای اجرای عملیات در شمال سوریه آماده شده و کردهای سوریه نیز در مقابل می‌گویند اکنون «زندگی یعنی مقاومت» به شعارشان تبدیل شده است. ایدۀ خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه اولین بار در دسامبر سال گذشته میلادی طرح شد. از آن زمان نیروهای دموکراتیک سوریه منطقه‌ای به وسعت صدها کیلومتر را در امتداد مرز حفاری کرده‌اند تا با ایجاد خندق و تونل، خود را برای دفاع در مقابل نیروهای ترکیه آماده کرده و حرکت خودروهای نظامی ترکیه را کُند کنند. بیشتر بخوانید: .