هدفگذاری برای تولید ۳۳ میلیون تن شمش فولاد در سال ۹۹

11/06/1399 07:50:00 ق.ظ

تولید شمش فولاد چقدر بوده است؟ | صنعت فولادسازی از مهم‌ترین دستاوردهای دولت به شمار می‌رود که در سال‌های اخیر با جهش چشم‌گیری مواجه شده است، بر اساس آمار، میزان تولید فولاد در آخرین سال فعالیت دولت تدبیر و امید به ۳۳ میلیون تن خواهد رسید

تهران- ایرنا- صنعت فولادسازی از مهم‌ترین دستاوردهای دولت به شمار می‌رود که در سال‌های اخیر با جهش چشم‌گیری مواجه شده است، بر اساس آمار، میزان تولید فولاد در آخرین سال فعالیت دولت تدبیر و امید به ۳۳ میلیون تن خواهد رسید. سال ۱۳۹۷ میزان صادرات فولاد رقم هشت میلیون و ۲۰۰ هزار تن و برای سال ۹۸ صدور ۱۲ میلیون ثبت شد.

میزان تولید فولاد درسال ۱۳۹۷ رقم حدود ۲۵ میلیون تن اعلام شد که سال گذشته نیز نزدیک به ۲۸ میلیون تن رسید. رویکرد به تولید فولادهای خاص

وزارت صنعت، معدن و تجارت براین اعتقاد است که کشورمان در بخش فولاد از رویکرد پنج تا هفت میلیون تن واردات در اوایل دهه ۹۰، اکنون ضمن پاسخگویی به نیاز داخل، قابلیت صادراتی دارد که علاوه بر آسیا، آفریقا، آمریکای لاتین، قاره اروپا نیز از آن استقبال می کنند.

بررسی آمار تجارت خارجی گویای آن است که در سال ۹۸ چند صد هزار تن فولاد های خاص (آلیاژی) وارد کشور شده و اکنون واحد های تولیدی کشور به این سمت هدایت می شود تا پاسخگوی نیاز داخل باشند و مانع از واردات شوند. headtopics.com

ایران اکنون دهمین فولاد ساز جهان محسوب می شود و به استناد آمار انجمن جهانی فولاد، در سال‌های اخیر رشد تولید فولاد ایران بیش از بازدهی ۶۵ کشور جهان بوده و این توانمندی در دولت های یازدهم و دوازدهم به اثبات رسید.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

رفرمیسم یا ملحد | فرخ نگهدار

گفت‌وگو با فرخ نگهدار به پیش از اعتراضات اخیر بازمی‌گردد و زمانی برای انتشار آماده شد که فضای عمومی جامعه ملتهب بود و در چنین فضایی بعید به نظر می‌رسید این‌گونه مطالب مخاطبی داشته باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

شناسایی کارگاه تولید مواد مخدر در مشهد

دومین کارخانه تولید انسولین قلمی در ایران امروز افتتاح شدتولید انسولین قلمی در ایران | دومین کارخانه تولید کننده انسولین قلمی که نمایندگی تولید انسولین یک کارخانه اروپایی است امروز با حضور رئیس سازمان غذا و دارو و ارتباط آنلاین وزیر بهداشت افتتاح شد.

افزایش 77 درصدی قیمت مسکن در تهران / میانگین نرخ هر مترمربع به 23 میلیون رسیدطبق گزارش بانک مرکزی، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده در شهر تهران 231.1 میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل 10.5 و 77.4 درصد افزایش نشان می‌دهد.

ادامه ناآرامی‌ در کنوشا در آستانه سفر دونالد ترامپمعلوم نیست آقای ترامپ در جریان سفر به کنوشا با خانواده جیکوب بلیک دیدار کند یا نه. نزدیکان آقای بلیک معترضان را به آرامش فراخوانده‌اند.

مراسم عاشورا در سایه تهدیدهای امنیتی و کرونا در کابل برگزار شد - BBC News فارسیمراسم روز عاشورا در کابل با تدابیر شدید امنیتی برگزار شد. تاکنون هیج گونه حمله و انفجار در این مراسم در سراسر افغانستان گزارش نشده است. شماری از شهروندان غرب کابل در کنار نیروهای امنیتی بسیج شده و در تامین امنیت عاشورا همکاری کردند. محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان آنرا الگو دانسته و خواستار اجرایی شدن آن در سراسر کشور شد.

شیعیان جهان در روز عاشورا در سایه کرونا عزاداری کردندشیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» باعث شد تا تعداد شرکت کنندگان در مراسم امسال کربلا کمتر از سال‌های گذشته باشد.