هجوم معترضان مسلح به پارلمان ایالت میشیگان برای پایان قرنطینه | DW | 01.05.2020

12/02/1399 06:04 ب.ظ

وضعیت ا‌‌ضطراری برای جلوگیری از گسترس کرونا در آمریکا مخالفان سرسختی دارد. در ایالت میشیگان مخالفان مسلح وارد ساختمان پارلمان شدند. این اقدام آنها اما نتیجه‌ای نداشت و وضعیت اضطراری برای ۲۸ روز دیگر تمدید شد.

وضعیت ا‌‌ضطراری برای جلوگیری از گسترس کرونا در آمریکا مخالفان سرسختی دارد. در ایالت میشیگان مخالفان مسلح وارد ساختمان پارلمان شدند. این اقدام آنها اما نتیجه‌ای نداشت و وضعیت اضطراری برای ۲۸ روز دیگر تمدید شد. به گفته رسانه‌های آمریکایی چند صد نفر هم مقابل دفتر فرماندار تجمع کردند. برخی از تظاهرکنندگان مسلح بودند و پوسترهایی در مخالف با اقدامات وضع شده در دست داشتند. آنها خواستار پایان وضعیت اضطراری در ایالت میشیگان بودند.

نمایندگان مجلس این ایالت روز پنج‌شنبه جلسه داشتند. فرماندار ایالت اما در ساختمان مجلس نبوده است. ایالت میشیگان هم مانند سایر ایالت‌های آمریکا محدودیت‌های گسترده‌ای با هدف مقابله با شیوع ویروس کرونا اعمال کرده است.

گرتچن ویتمر، فرماندار دمکرات این ایالت اما با مقاومت مردم و نمایندگان جمهوری‌خواه پارلمان ایالتی روبه‌رو است که اکثریت را در اختیار دارند. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا هم از آنها حمایت می‌کند. او دو هفته پیش با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توییتر خطاب به مخالفان فرماندار میشیگان نوشته بود:"میشیگان را آزاد کنید!" headtopics.com

محدودیت وضع شده در میشیگان قرار بود پایان آوریل (پنج‌شنبه ۱۱ اردیبهشت) لغو شود. این محدودیت‌ها اما هفته گذشته ابتدا برای ۱۴ روز دیگر تمدید شد. فرماندار میشیگان روز جمعه وضعیت اضطراری را تا ۲۸ ماه مه (هشتم خرداد) تمدید کرد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

رقابت با «زوم» گوگل خدمات «گوگل میت» را برای همه مجانی کرددر خدماتی که «گوگل میت» ارائه می کند تا ۱۰۰ نفر می توانند در ویدئو کنفرانس شرکت کنند، در صفحه موزائیکی آن می توان ۱۶ نفر را در کنار هم دید و این خدمات در جریان شیوع کرونا مجانی و بدون محدودیت خواهد بود.

حاجی فردوسی هنوز پول می‌گیرد و برای درمان کرونا دعا می‌خواند

چه کشورهایی قوانین سختگیرانه‌ای برای قرنطینه اعمال کرده‌اند؟کشورهای مختلف تلاش کردند با اعمال قوانین از شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا جلوگیری کنند. بعضی از کشورها قوانین سختگیرانه‌ای وضع کردند و برای قانون‌شکنان مجازات‌های نقدی یا زندان در نظر گرفتند.

مردم بریتانیا برای جشن تولد ۱۰۰ سالگی کاپیتان مور سنگ تمام گذاشتندمردم بریتانیا ۱۲۵‌هزار کارت تبریک برای تولد ۱۰۰ سالگی کهنه‌سرباز جنگ جهانی دوم فرستادند. کاپیتان مور امروز ۱۰۰ ساله شد. او توانست برای کمک به سیستم درمان این کشور بیش از ۲۹ میلیون پوند کمک جمع آوری کند. حالا مردم و دولت این کشور برای او سنگ تمام گذاشتند.

شهرستان‌های سفید به زودی معرفی خواهند شد/نگرانی برای تأمین ماسک وجود نداردرئیس جمهور با بیان اینکه اقدامات انجام شده برای مقابله با ویروس کرونا در چارچوب استانداردهای توصیه و پذیرفته شده از طرف سازمان بهداشت جهانی بوده است،گفت: خوشبختانه با اجرای استانداردهای درمانی و همکاری خوب مردم در رعایت توصیه‌های بهداشتی شاهد روند نزولی بیماری در کشور هستیم. بدنبال سخنرانی ترامپ ، روحانی هم جوگیر شد! پروتکل تنها کسی که تونست انجام بده خود پوفیوزت بود و بس خیلی دارید جر میدید خودتون رو که شرایط کیری ایران رو عادی نشون بدید و مردم رو به راهپیمایی روز قدس و رحلت اون کسکش مادرجنده خمینی ملعون برسونید بعدش دوباره مردم بگا بدید ولی شک نکنید این دفعه مثل راهپیمایی 22بهمن انقلاب دیکتاتوری و انتخابات مجلس مادرجنده های ایران نیست ...

مردم بریتانیا برای جشن تولد ۱۰۰ سالگی سرهنگ مور سنگ تمام گذاشتندمردم بریتانیا ۱۲۵‌هزار کارت تبریک برای تولد ۱۰۰ سالگی کهنه‌سرباز جنگ جهانی دوم فرستادند. سرهنگ مور امروز ۱۰۰ ساله شد. او توانست برای کمک به سیستم درمان این کشور بیش از ۲۹ میلیون پوند کمک جمع آوری کند. حالا مردم و دولت این کشور برای او سنگ تمام گذاشتند.