هتل‌ها ضدعفونی می‌شوند/ نگفتیم شهروندی را به هتل راه ندهند

24/02/2020 05:26:00 ب.ظ

رییس جامعه هتلدارن ایران، از ضدعفونی هتل‌ها خبر داد و گفت:‌ دستوری به هتل‌ها برای پذیرش نکردن مسافران شهرهایی خاص داده نشده است.

رییس جامعه هتلداران ایران: هتل‌ها ضدعفونی می‌شوند نگفتیم شهروندی را به هتل راه ندهند، نپذیرفتن مسافرانی از استانی خاص به هیچ وجه توجیه ندارد درخواست کردیم که موارد مشکوک را به مراکز بهداشتی اطلاع دهند

رییس جامعه هتلدارن ایران، از ضدعفونی هتل‌ها خبر داد و گفت:‌ دستوری به هتل‌ها برای پذیرش نکردن مسافران شهرهایی خاص داده نشده است.

او با بیان این‌که کنسلی هتل‌ها مطابق با بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انجام می‌شود و هنوز وضعیت اضطراری اعلام نشده است که طبق آن کنسلی‌ها را اعمال کنیم، تاکید کرد: شرایط فورس‌ماژور را دولت‌ها تعیین می‌کنند تا قبل از آن، هتل‌ها و سایر مراکز خدمات گردشگری نمی‌توانند چنین وضعیتی را اعلام کنند. به اضافه این‌که شرایط فورس‌ماژور در دستورالعمل‌ها تعریف شده و هر وقت اعلام کننند ما مطابق آن رفتار می‌کنیم و پول مردم را برمی‌گردانیم.

حمزه‌زاده درباره اعمال محدودیت در پذیرش مسافر با توجه به سرایت ویروس کرونا در پهنه جغرافیایی بیشتری از کشور، اظهار کرد: هیچ محدودیتی در پذیرش مسافر تعیین نشده است. ذات هتل مهمانپذیری است، در نتیجه نمی‌تواند از پذیرش مسافر خودداری کند.وی درباره خودداری برخی هتل‌ها در تهران از پذیرش شهروندان برخی شهرها و استان‌های مبتلا به ویروس کرونا، گفت: نپذیرفتن مسافرانی از استانی خاص به هیچ وجه توجیه ندارد. ما هم از هتل‌ها چنین خواسته‌ای نداشته ایم و فقط از آن‌ها خواسته‌ایم موارد مشکوک را به مراکز بهداشتی اطلاع دهند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

امیرآبادی مجلس را ترک کرد/ ضدعفونی صندلی نماینده قم در مجلس/ کریدور خانه ملت بسته شدجلسه علنی امروز دوشنبه ۵ اسفند مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست مسعود پزشکیان پایان یافت.

مدارس تهران چهارم و پنجم اسفند تعطیل استتهران-ایرنا- آموزش و پرورش تهران اعلام کرد: تمامی مدارس پایتخت روزهای یکشنبه و دوشنبه (چهارم و پنجم اسفندماه) به دلیل ضدعفونی فضای آموزشی برای مقابله و پیشگیری بیماری کرونا تعطیل است.

کرونا در قم؛ برنامه‌ای برای قرنطینه کردن شهر وجود نداردقم - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: شیوع کرونا دراین استان بحرانی نیست و برنامه‌ای برای قرنطینه کردن شهر وجود ندارد.مردم به شایعات گوش ندهند.

طعنه ترامپ به دموکرات‌ها: کمک روسیه به سندرز را بررسی نمی‌کنید؟مشاور امنیت ملی آمریکا روز یکشنبه ضمن رد گزارش‌های منتشرشده مبنی بر تلاش روسیه برای کمک به راهیابی مجدد دونالد ترامپ به کاخ سفید، از طرح مسکو برای کمک به کارزار برنی سندرز سخن گفت.

زلزله شدید زرآباد آذربایجان‌غربی را لرزاندزمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۷ در مقیاس ریشتر استان آذربایجان غربی - حوالی زرآباد را لرزاند.

آیت‌الله مصباح یزدی منتخب مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه خراسان رضوی شدرئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: منتخب مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه خراسان رضوی نهایی شد. الان خوشحال باشیم یا ناراحت ... خدا عاقبت ما مردم رو بیشتر بخیر بگذرونه، معلوم نیست با این سن و سال دیگه چی میخوان، بیشتر از این میخوان مملکت رو داغون کنن؟ بزرگترین پاچه خوار وخایه مال دنیای اسلام به شورای نگهبان راه یافت خدا به خیر کنه

جمشید حمزه‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا به افزایش کنلسی رزرو هتل‌ها به دنبال سرایت ویروس کرونا به ایران اشاره کرد و افزود: همه هتل‌ها، پیش از آنکه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دستورالعمل بهداشتی مقابله با ویروس کرونا را ابلاغ کند، وارد عمل شده و مراقبت‌های بهداشتی را آغاز کرده‌اند.به گزارش خبرنگار ایلنا،  بر اساس این گزارش جلسه امروز خانه ملت خالی از حاشیه نبود پس از آنکه احمد امیرآبادی فراهانی در جمع خبرنگاران حاضر شد و درباره بیماری کرونا صحبت کرد مجلس را به دلیل نامساعد بودن حالش ترک کرد.رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این تصمیم به علت آماده‌سازی و ضدعفونی فضای آموزشی اتخاذ شده تا دانش‌آموزان در روزهای آینده در امنیت کامل در مدارس حضور پیدا کنند.به گزارش عصر شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر افزود: در بیمارستان‌های کامکار و فرقانی با کنترل دقیق ورود و خروج، قرنطینه نسبی ایجاد شده‌است و درحال حاضر نیروهای آموزش‌دیده با امکانات لازم بیماری را مدیریت می‌کنند.

از مراکز اقامتی خواسته‌ایم تمام تجهیزات را ضدعفونی کنند و توجه جدی در وضع موجود داشته باشند. او با بیان این‌که کنسلی هتل‌ها مطابق با بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انجام می‌شود و هنوز وضعیت اضطراری اعلام نشده است که طبق آن کنسلی‌ها را اعمال کنیم، تاکید کرد: شرایط فورس‌ماژور را دولت‌ها تعیین می‌کنند تا قبل از آن، هتل‌ها و سایر مراکز خدمات گردشگری نمی‌توانند چنین وضعیتی را اعلام کنند. نمایندگان همچنین نیز با کلیات بودجه سال ۹۹ مخالفت کردند و آن را رد کردند. به اضافه این‌که شرایط فورس‌ماژور در دستورالعمل‌ها تعریف شده و هر وقت اعلام کننند ما مطابق آن رفتار می‌کنیم و پول مردم را برمی‌گردانیم. حمزه‌زاده درباره اعمال محدودیت در پذیرش مسافر با توجه به سرایت ویروس کرونا در پهنه جغرافیایی بیشتری از کشور، اظهار کرد: هیچ محدودیتی در پذیرش مسافر تعیین نشده است. بر اساس تصمیم اداره اخبار مجلس برای حفاظت از سلامت خبرنگاران کریدور خانه ملت بسته شد. ذات هتل مهمانپذیری است، در نتیجه نمی‌تواند از پذیرش مسافر خودداری کند. رییس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به محدودیت زمان و لزوم کنترل هرچه سریع‌تر این بیماری خاطرنشان کرد: محموله‌های مناسبی از جمله ماسک  تهیه و به استان وارد شده‌است.

وی درباره خودداری برخی هتل‌ها در تهران از پذیرش شهروندان برخی شهرها و استان‌های مبتلا به ویروس کرونا، گفت: نپذیرفتن مسافرانی از استانی خاص به هیچ وجه توجیه ندارد. ما هم از هتل‌ها چنین خواسته‌ای نداشته ایم و فقط از آن‌ها خواسته‌ایم موارد مشکوک را به مراکز بهداشتی اطلاع دهند. انتهای پیام .