هاشمی: خواستار برگزاری جلسه سران سه قوه برای بررسی زلزله تهران هستیم

10/05/2020 08:38:00 ق.ظ

#زلزله_تهران | هاشمی: خواستار برگزاری جلسه سران سه قوه برای بررسی زلزله تهران هستیم

زلزله_تهران

زلزله_تهران | هاشمی: خواستار برگزاری جلسه سران سه قوه برای بررسی زلزله تهران هستیم

تهران-ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: از سال ۹۶ تا کنون خواستار برگزاری جلسه سران سه قوه برای بررسی موضوع زلزله در تهران هستیم.

وی گفت: نباید به مسایلی مانند زلزله، بصورت مناسبتی پرداخته شود و شهر تهران با وجود حدود ۱۵ میلیون نفر در تهران و شهرهای حومه ای، در صورت بروز زلزله بالای ۷ ریشتر، بسیار آسیب پذیر است و زیرساختهای شهری بویژه خطوط نیرو رسانی و همچنین تاب آوری تاسیسات شهری بویژه آب اضطراری و ایمنی خطوط گاز، بایست برای مقابله با این خطر بهبود یابد.

هاشمی افزود: همچنین با وجود ۳۵۰ محله در تهران، حدود یکصد سوله مدیریت بحران برای ارائه خدمات به شهروندان کافی نیست.رییس شورای تهران ادامه داد:  باید با همکاری دولت و سایر ارگانها، حداقل برای هر محله یک سوله بحران پیش بینی شود تا امکان استفاده شهروندان از آن در زمان بحران به آسانی فراهم شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

قران شرح وبیان هرچیزاست.سخنان راگوش کنیدوصحیح انراانتخاب کنید.همه اقوام رامثل قوم لوط وهودوثمودتنبیه میکنیم.شهری رانابودنمیکنیم مگراهلش ظالم باشد.چنانچه خوشگذران شهری به فسق بپردازندمهلت میدهیم تالازم شودان شهررازیروروکنیم سپس انرازیروزبرمیکنیم ولی مابه شان ستم نکردیم بلکه خودشان آخه اپارتمان لوكسش ش تو همون مسير گسل هستش : جماران خيابان ياسر ، طبقه پايين نوه خميني ، روبرو ويلاي خاتمي، البته خ اقايي هم كه خونه ظريف ، تو ولنجك ثارالله خونه روحاني ، پشت كاخ سعد اباد قصر نصيري ببخشيد فرزندشون ولايتى وووو ايشالا گسل زير همه اين خونه ها باشه

لعنت به سران نظام خاتمی_گوه_خورد

وضعیت در استان تهران نارنجی اعلام شد؛ ۲ کشته و ثبت بیش از ۲۰ پس لرزهعلی مرادی، رئیس مرکز لرزه‌نگاری ایران از ثبت بیش از ۲۰ پس لرزه پس از زلزله ۵.۱ ریشتری در استان تهران خبر داد و گفت: «قدرت بزرگترین پس لرزه ۳.۹ ریشتر بوده است.» وی به مردم توصیه کرد با توجه به آمار پس لرزه‌ها مراقب باشند. عتقبت مردمی که میترسند از جونشون همینه .نباید از حکومت بترسند وضعیت در استان تهران نارنجی اعلام شد؛ ۲ کشته و ثبت بیش از ۲۰ پس لرزه در دماوند بیشتر بخوانید: واقعا از چی میترسن؟ بمیریم تو این مملکت راحت بشیم...

دو فوتی و 23 مصدوم بر اثر زمین لرزه تهرانمدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت که در زمین لرزه بامداد امروز دستکم دو تن جان خود را از دست داده و 23 نفر نیز مجروح شده اند. - خبرگزاری آناتولی

حریرچی: روند بیماران کرونایی در تهران نزولی استتهران - ایرنا - معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در چند هفته گذشته روند تعداد بیماران بستری، مراجعه کنندگان، بستری در آی سی یو و تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا نزولی است، اما هنوز آمار ما در تهران می‌تواند قابل توجه باشد.

تعویق برنامه های کوهنوردی به دنبال وقوع زلزله تهران/کوهنوردان تا یک هفته صعود نکنندبخش جستجو و نجات‌ فدراسیون کوهنوردی به دنبال وقوع زلزله تهران اعلام کرد که احتمال سقوط سنگ و بهمن در ارتفاعات وجود دارد بنابراین از کوهنوردان خواسته شد که برنامه های کوهنوردی خود را به تعویق بیندازند.

آماده باش 3 روزه پس از زمین‌لرزه 5.1 ریشتری در تهرانرئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران اعلام کرد که در پی وقوع زمین لرزه 5.1 ریشتری در این شهر آماده باش سه روزه اعلام شده است. - خبرگزاری آناتولی

وقوع ۳۸ پس‌لرزه/ عدم تاثیر فعالیت گسل مشا بر دیگر گسل‌های تهراندر گفت‌وگو با ایلنا اعلام شد؛ وقوع ۳۸ پس‌لرزه/ عدم تاثیر فعالیت گسل مشا بر دیگر گسل‌های تهران

به گزارش ایرنا «محسن هاشمی» روز یکشنبه در دویست و دوازدهمین جلسه شورا، اظهار داشت: زلزله بامداد جمعه تهران، موجب نگرانی شهروندان شد و پس از حدود دوسال که موضوع خطر زلزله تهران به حاشیه رفته بود، دوباره آن را مطرح کرد.وی در عین حال از کاهشی بودن روند پس‌لرزه‌ها خبر داد و افزود: «ما انتظار پس‌لرزه چهار ریشتری را هم داریم.مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت که در زمین لرزه بامداد امروز دستکم دو تن جان خود را از دست داده و 23 نفر نیز مجروح شده اند.ایرج حریرچی روز شنبه در نشست خبری ویدیو کنفرانس که از وزارت بهداشت برگزار شد، افزود: هنوز در مورد تهران نگرانی‌ها وجود دارد.

وی گفت: نباید به مسایلی مانند زلزله، بصورت مناسبتی پرداخته شود و شهر تهران با وجود حدود ۱۵ میلیون نفر در تهران و شهرهای حومه ای، در صورت بروز زلزله بالای ۷ ریشتر، بسیار آسیب پذیر است و زیرساختهای شهری بویژه خطوط نیرو رسانی و همچنین تاب آوری تاسیسات شهری بویژه آب اضطراری و ایمنی خطوط گاز، بایست برای مقابله با این خطر بهبود یابد. هاشمی افزود: همچنین با وجود ۳۵۰ محله در تهران، حدود یکصد سوله مدیریت بحران برای ارائه خدمات به شهروندان کافی نیست. این گسل از منطقه مشا رد شده و تا استان البرز هم ادامه دارد. رییس شورای تهران ادامه داد:  باید با همکاری دولت و سایر ارگانها، حداقل برای هر محله یک سوله بحران پیش بینی شود تا امکان استفاده شهروندان از آن در زمان بحران به آسانی فراهم شود.2020 استانبول/خبرگزاری آناتولی منصور درجاتی، مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت که در زمین لرزه بامداد امروز دستکم دو تن جان خود را از دست داده و 23 نفر نیز مجروح شده اند. هاشمی با بیان اینکه مدیریت شهری تهران از زلزله سال ۱۳۹۶، خواستار تشکیل جلسه سران قوا برای بررسی خطر زلزله تهران واقدامات لازم در این حوزه است، گفت: امیدواریم این جلسه با شورای شهر تهران، هم برای زلزله وهم برای کرونا، سریعتر برگزار شود. طبق گفته کارشناسان گسل مشا که یک گسل فعال است، حدود ۱۹۰ سال پیش زلزله هفت ریشتری در تهران را ایجاد کرده بود. اقدامات تخریبی علیه مدیریت شهری  رییس شورای شهر تهران در ادامه با بیان اینکه در روزهای اخیر شاهد اقداماتی تخریبی علیه مدیریت شهری هستیم، افزود: در شرایطی که بدلیل بحران ناشی از پاندمی کرونا چالش های زیادی برای همه دستگاه‌های اجرایی بویژه شهرداری ها ایجاد شده است، افکار عمومی از تخریب گران که با انگیزه های سیاسی قصد ایجاد فضا برای خود را دارند، انتظار دارد که بجای کنایه و طعنه های بدون استدلال، عملکرد خود را بصورت ایجابی مطرح کرده وبه وسوالات وابهامات مربوط به عملکرد گذشته خود پاسخ دهند. یعنی تندروی از هر دو طرف مطلوب نیست.

وی عنوان کرد: اقدام غیرقابل توجیه رسانه ملی در پخش خبر مربوط به جریمه شورای شهر تهران که پرونده ای مربوط به ۵ سال قبل و مصوبات دوره قبلی شورا بوده است، نیز شائبه تخریب هدفمند مدیریت شهری تهران را تقویت می کند.» زمین لرزه تهران پایتخت ایران را لرزاند سه روز آماده‌باش ستاد بحران شهرداری تهران رضا کرمی محمدی، رئیس ستاد بحران شهرداری تهران نیز در گفت‌وگو با ایرنا تاکید کرد که نیروهای این ستاد تا سه روز آینده در آماده‌باش کامل قرار دارند.. هاشمی تاکید کرد: خبر مذکور در شرایطی بصورت گسترده منتشر شد که همچنان نرخ وهزینه استفاده شهروندان از اماکن ورزشی شهرداری تهران، بسیار کمتر از هزینه تمام شده بوده و جادارد بجای جریمه این نوع ارائه خدمات به شهروندان اطلاع رسانی صحیح می شود. وی تأکید کرد که اعلام خبر جریمه شورا یک بدعت بود، مصوبات شورا به تایید فرمانداری و وزارت کشور می رسد و قیمت بلیت های اماکن ورزشی شهرداری از اماکن دولتی کمتر است. مردم تهران پس از وقوع زلزله به خیابان‌ها آمدند خبرگزاری میزان دو کشته و ۲۴ مصدوم به گزارش ایرنا به نقل از انوشیروان محسنی بندی، استاندار تهران یک مرد سالمند در « گیلاوند هنگام فرار از خانه و یک خانم ساله بر اثر ترس و اضطراب جان خود را از دست دادند. هاشمی عنوان کرد که صداو سیما توضیح شورا را پخش نکرد. افزایش ازدحام در حمل و نقل عمومی رییس شورای تهران همچنین گفت: با افزایش فعالیت دستگاه‌های اداری و واحدهای تجاری در تهران، میزان ازدحام در سیستم حمل ونقل عمومی تهران، بسرعت در حال افزایش است و در هفته گذشته تقریبا به دو برابر میزان فروردین ماه رسید. ‌سعید طاهری،‌‌ رئیس جمعیت هلال احمر دماوند نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم از ‌‌ریزش مختصر دیوارها در روستاهای اطراف دماوند خبر داد و گفت که ارزیابی همچنان ادامه دارد. وی ادامه داد: اکثر درمان‌های لازم، نیاز به حضور فیزیکی و معاینه دارد و در جلسه ستاد کرونا استان تهران هم در این زمینه بحث شد.

وی اظهار داشت: احتمالا با پایان ماه مبارک رمضان وافزایش فعالیت‌های اقتصادی به یک میلیون مسافر در روز برای متروی تهران می رسد که امکان ابتلای شهروندان را به کرونا افزایش می دهد. هاشمی افزود: با توجه به هشدارهای ستاد مبارزه با کرونا در تهران در مورد افزایش مراجعات ابتلا، ضرورت اتخاذ تدبیر لازم مانند تامین دستکش و ماسک با قیمت پایین جهت ارائه به شهروندان را از سوی مسئولان ستاد ملی را برای جلوگیری از اشاعه بیشتر ویروس افزایش می دهد.‌» واکنش گربه‌ها به زلزله ۶ ریشتری در تایوان شهردار تهران: سوله‌های بحران آماده است اما به دلیل کرونا توصیه نمی‌کنیم پیروز حناچی، شهردار تهران در گفت‌وگو با ایسنا از آماده باش شهرداری تهران در پی وقوع زمین لرزه تهران خبر داد و گفت: «سوله‌های مدیریت بحران آماده است اما به دلیل کرونا، مردم را تشویق به استفاده از آن نمی‌کنیم. تقدیر از پرسنل سازمان میوه و تره بار  رییس شورای شهر تهران همچنین از پرسنل سازمان میوه وتره بار شهرداری تهران که در ایام قرنطینه و شیوع کرونا وهمزمان با ماه مبارک رمضان در حال خدمت رسانی به شهروندان هستند، قدردانی کرد. .» ‌ هنگام وقوع #زلزله چه باید کرد؟ A post shared by (@iranian_rcs) on May 7, 2020 at 2:03pm PDT مردم در خیابان‌ها، پارک‌ها و پمپ‌بنزین‌ها پس از وقوع این زمین لرزه، طبق گزارش رسانه‌های داخل ایران برخی از شهروندان ساکن استان تهران به خیابان‌ها آمدند و شب را در پارک‌ها و اطراف خیابان‌ها گذراندند.