هاشمی: دولت حتی یک اتوبوس هم در این 6 سال به شهرداری نداده است

24/11/2019 10:38:00 ق.ظ

رئیس شورای شهر تهران گفت: متاسفانه با وجود مصوبات مثبت، حتی یک دستگاه اتوبوس هم طی 6 سال گذشته از سوی دولت تحویل شهرداری نشده است.

محسن هاشمی: *دولت حتی یک اتوبوس هم در این ۶ سال به شهرداری نداده *در تهران به طور متوسط روزانه شاهد خرابی ۳۰۰ دستگاه اتوبوس هستیم که این اتفاق به علت فرسودگی و عدم جایگزینی رخ می‌دهد

رئیس شورای شهر تهران گفت: متاسفانه با وجود مصوبات مثبت، حتی یک دستگاه اتوبوس هم طی 6 سال گذشته از سوی دولت تحویل شهرداری نشده است.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین پیامدهای سهمیه بندی بنزین افزایش تقاضا برای استفاده از خدمات حمل و نقل عمومی در شهر است، ادامه داد: متاسفانه طی دهه اخیر با  وجود مصوبات مثبت شورای اقتصاد و هیات وزیران درباره افزایش حمل و نقل عمومی؛ اما به دلیل گره‌های بروکراتیک و عدم هماهنگی دستگاههای مسئول، همچون وزارتخانه‌های نفت و کشور، بانک مرکزی، صندوق توسعه ملی و غیره این مصوبات بر زمین ماند و حتی یک دستگاه اتوبوس هم طی 6 سال گذشته از سوی دولت تحویل شرکت واحد نشده است.

رییس شورای شهر تهران گفت: اگر توقف عمدی چند خودروی عمومی یکی از عوامل تشدید اغتشاشات هفته گذشته بود باید گفت که در تهران به طور متوسط روزانه شاهد خرابی 300 دستگاه اتوبوس هستیم که این اتفاق به علت فرسودگی و عدم جایگزینی رخ می‌دهد.وی با بیان این که انتظار مردم و رهبری از مسئولان و دستگاههای مختلف این است که حداکثر مساعدت برای کاهش مشکلات مردم و افزایش اشتغال و تولید صورت گیرد، گفت: حوادث هفته گذشته نشان داد که آستانه صبر عمومی کاهش یافته و اگر تدبیری برای حل مشکلات و کاهش فشارها به جامعه اندیشیده نشود ، انباشت نارضایتی‌ها مجددا ممکن است با جرقه‌ای مشتعل شود و در حوزه‌ی مدیریت شهری نیز انتظار جدی ما از شهرداری تهران افزایش توان اجرایی و عمل گرایی برای به نتیجه رساندن اقدامات در جهت ارتقاء خدمات به شهروندان است و نباید با تزلزل، انفعال، فرافکنی و غیره در حل مشکلات کوتاهی کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

shahrokhebra با نصف پولهایی که محسن_هاشمی فقط از شهرداری دزدیده ، می‌توان مشکل حمل و نقل در تهران را حل کرد! در عوض پول اتوبوس را خرج موشک و بمب میکنید ! نه ؟! جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون عه پس این همه دستاورد روحانی چی بوده ؟ مثلا شیخ بنفش با حمایت مرحوم مغروق اومد بالاها خوب بیشعور ی کاری کنید ایران خورو وسایپا بجای این وزخرفا اتوبوس تولید کنند بابات هر چی بهت داد خوردی تو مغزت نرفته

حتی یک اتوبوس به ناوگان عمومی اضافه نشده استرئیس شورای شهر تهران گفت: حتی یک دستگاه اتوبوس هم طی شش سال گذشته به ناوگان اتوبوسرانی تهران اضافه نشده است. moh_rafsanjani این مدل تیتر زدن نیست واقعا، این جمله از لحاظ منطقی الان غلطه چون ننوشتین که طی 6 سال گذشته.

بیت رهبری یا آستان قدس رضوی؛دولت چه منابع مالی دیگری غیر از بنزین داردمجید گلپور: ما هولدینگهای زیادی در ایران داریم که در تمام این چهل سال تنها کار خودش را کرده‌اند بویژه در دوره سی سالۀ مدیریت علی خامنه‌ای. در دوران او انباشت مداوم و پی در پی سرمایه در این هولدینگها کار را به آنجا کشانده که امروز بنا بر گزارش‌های مختلف ۶۰ درصد از کل ثروت ایران در دست این نهادها است.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پادچرا مدیران رانت خوار صنعت خودرو سازی فکری برای ارتقاءساخت موتور‌های اتومبیل داخلی نمیکنند در خارج اون عرق خورهای بی دین نامسلمون تمام سعیشون را میکنند موتورهایی بسازند که کمترین مصرف و بالاترین راندمان را داشته باشند تا حالا نشنیدم کسی در این خصوص معترض خودرو ساز داخلی شده باشه اگر نوبخت شعور داشت از اصلاح مصرف سوخت ماشینهای داخلی می گفت یا از تخته کردن سایپا و ایران_خودرو برای حفظ منافع مردم واردات به خودی خود ، چیز بدی نیست و همه کشورها انجام می دن

انتقاد شدید دولت آلمان از محکومیت فعالان محیط زیستی در ایران | DW | 22.11.2019نماینده ویژه حقوق بشر دولت آلمان از احکام زندان برای فعالان محیط زیستی ایران به شدت انتقاد کرد. بربل کوفلر خواستار آزادی فوری آنها شد و از دولت ایران خواست، به وظایف خود در قبال حقوق شهروندان کشورش عمل کند. ولی با رژیم تو یه تختخواب میخوابند! این قصه ها کهنه شده دیگه!😊 Das ist die Scheinheiligkeit der deutsche Staat. Wer soll es glauben? این خانم هیچ خجالت نمی کشد، انگار از یک هفته اخیر در کوچه و خیابانهای_ایران از طرف آخوندهای_قاتل، فاسد و تروریست علف و حیوان تلف میشوند. زهی بیشرمی! این همه انسان بیگناه که بخاطر دفاع از حقوق اولیه انسانی‌شان بدستور خامنه‌ای و روحانی مورد قتل و کشتار قرار گرفته و میگیرند.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پادفاک آف تو آدم نیستی. نجاست

رویکرد جدید بسیج، تشکیل دولت انقلابی و تمدن جدید اسلامی استتهران- ایرنا- رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب اسلامی، رویکرد جدید بسیج را تشکیل دولت انقلابی و تمدن جدید اسلامی دانست. با قدیمی زیاد ... جدیده تمدن شیری داره سردار .....

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی صبح امروز در ابتدای جلسه شورای شهر تهران با بیان این که هفته گذشته کشور دچار التهابات ناشی از تصمیمات جدید در سهمیه بندی بنزین بود، گفت: علاوه بر خسارات قابل توجهی که به اموال عمومی وارد شد، ایجاد اختلال در خدمت رسانی دستگاهها و کسب و کارهای مربوط به فضای مجازی نیز سبب شد که بخشی از هموطنانمان نیز آسیب ببینند که امیدواریم هر چه سریعتر مشکلات در خدمات عمومی سریعا رفع شود.به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در ابتدای یکصد و هفتاد و هشتمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری گفت: در هفته گذشته کشور دچار التهاباتی براثر تصمیمات جدید در سهیمه بندی بنزین شد و علاوه بر خسارات قابل توجه به اموال عمومی، ایجاد اختلال در خدمت رسانی دستگاهها و کسب و کارهای مربوط به فضای مجازی، بخشی از هموطنان نیز آسیب دیدند که امیدواریم، خسارتها و مشکلات در خدمات عمومی هرچه سریعتر برطرف گردد.Aa یک هفته از آغاز درگیری‌های خونین در سراسر ایران در واکنش به افزایش بهای حامل‌های انرژی می‌گذرد..

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین پیامدهای سهمیه بندی بنزین افزایش تقاضا برای استفاده از خدمات حمل و نقل عمومی در شهر است، ادامه داد: متاسفانه طی دهه اخیر با  وجود مصوبات مثبت شورای اقتصاد و هیات وزیران درباره افزایش حمل و نقل عمومی؛ اما به دلیل گره‌های بروکراتیک و عدم هماهنگی دستگاههای مسئول، همچون وزارتخانه‌های نفت و کشور، بانک مرکزی، صندوق توسعه ملی و غیره این مصوبات بر زمین ماند و حتی یک دستگاه اتوبوس هم طی 6 سال گذشته از سوی دولت تحویل شرکت واحد نشده است. رییس شورای شهر تهران گفت: اگر توقف عمدی چند خودروی عمومی یکی از عوامل تشدید اغتشاشات هفته گذشته بود باید گفت که در تهران به طور متوسط روزانه شاهد خرابی 300 دستگاه اتوبوس هستیم که این اتفاق به علت فرسودگی و عدم جایگزینی رخ می‌دهد. هاشمی گفت: در تهران بطور متوسط روزانه شاهد خرابی 300 دستگاه اتوبوس هستیم که علت آن فرسودگی و عدم جایگزینی است. وی با بیان این که انتظار مردم و رهبری از مسئولان و دستگاههای مختلف این است که حداکثر مساعدت برای کاهش مشکلات مردم و افزایش اشتغال و تولید صورت گیرد، گفت: حوادث هفته گذشته نشان داد که آستانه صبر عمومی کاهش یافته و اگر تدبیری برای حل مشکلات و کاهش فشارها به جامعه اندیشیده نشود ، انباشت نارضایتی‌ها مجددا ممکن است با جرقه‌ای مشتعل شود و در حوزه‌ی مدیریت شهری نیز انتظار جدی ما از شهرداری تهران افزایش توان اجرایی و عمل گرایی برای به نتیجه رساندن اقدامات در جهت ارتقاء خدمات به شهروندان است و نباید با تزلزل، انفعال، فرافکنی و غیره در حل مشکلات کوتاهی کرد. او تاکید کرد که قرار است «۱۰۰ درصد منابع حاصل از سهمیه‌بندی و اصلاح [بهای بنزین] به صورت حمایت معیشتی به خانوارهای مورد نظر توزیع شود». انتهای پیام . وی خطاب به مدیران شهری نیز گفت: در حوزه مدیریت شهری نیز انتظار جدی ما از شهرداری تهران، افزایش توان اجرایی و عمگلرایی برای به نتیجه رساندن اقدامات در جهت ارتقا خدمت به شهروندان است و نباید با تزلزل، فرافکنی و انفعال، در حل مشکلات کوتاهی کرد.