هاشم خواستار، فعال مدنی، در آستانه ۷۰ سالگی زندانی است؛ «تنها جرم او: درخواست استعفای خامنه‌ای»

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هاشم_خواستار، فعال مدنی، در آستانه ۷۰ سالگی زندانی است؛ «تنها جرم او: درخواست استعفای_خامنه‌ای» همسر هاشم خواستار در پایان به صدای آمریکا گفت: «آقای خواستار از اول به این حکومت انتقاد داشت،‌ مخالف سکوت کردن بود، و اعتراضش را پنهان نمی‌کرد.»

همسر هاشم خواستار، فعال مدنی زندانی در ایران، می‌گوید با آن که آقای خواستار در آستانه ۷۰ سالگی است و از بیماری‌های متعددی رنج می‌برد، اما بیش از ۱۴ ماه است که به مرخصی اعزام نشده و تنها جرمش انتقاد از علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، و تقاضای استعفای او است.

بر اساس یکی از مفاد بخشنامه قوه قضائیه که اسفند ماه سال گذشته صادر شده بود، زندانیان سیاسی که با اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» به تحمل بیش از ۵ سال زندان محکوم شده‌اند «از اعزام به مرخصی مستثنی هستند.» این امر نه تنها واکنش زندانیان و خانواده آنها، بلکه واکنش‌های فعالان حقوق بشر و مقامات برخی کشورها را نیز به همراه داشته است.

خانم مالکی فرد می‌گوید این اولین بار نیست که همسرش بازداشت و راهی زندان می‌شود؛ بلکه از سال ۱۳۶۹ بارها به دلیل مخالفت و انتقاد‌ به جمهوری اسلامی بازداشت شده است. خانم مالکی فرد با اشاره به بازداشت‌ها و محکومیت‌های متعدد این فعال مدنی در سال‌های ۱۳۶۹ تا مرداد ۱۳۹۸ می‌گوید: «مقامات قضایی می‌گویند همسرم ‌از رهبران معلمان است و تجمعات معلمان را سر و سامان می‌دهد.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چرا استعفای خامنه ای؟ اینکه بازم میشه همون این خر نه یه خر دیگه اصل کار براندازی ایست نه استعفای خامنه ا ی وقتی میگن استمرار طلب همین ایشون و هم پالگیان اونه

مرگ بر اصل ولايت فقيه لعنت بر خميني

مغلطه نکنید! در قوانین جزائی ایران،جرمی تحت عنوان 'درخواست استعفای خامنه ای' وجود ندارد جرائم اینگونه افراد برانداز معمولا جرائمی امنیتی مثل :اقدام علیه امنیت ملی،افتراء،توهین و هتک حرمت،تشویش اذهان عمومی،و از این قبیل است نقد رهبری نیز چیزی غیر از اهانت یا تهمت زدن است

تو قبر بابای هاشم ‌امثال هاشم سگ کی باشن واسه رهبری عزیز تعیین تکلیف بکنند تا جونشون دربیاد هرکس که نمیتونه رهبر ایران رو ببینه

رژیم ایران از موی سپید این مرد خجالت نمی کشه؟؟!

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عمق بحران کرونا در ایران چه‌قدر است؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اوباما: ترامپ برای پست ریاست جمهوری ناتوان و بی‌‌صلاحیت است | DW | 22.10.2020کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به مرحله داغ خود نزدیک می‌شود. حساسیت لحظه را می‌توان در لحن سخنرانی اوباما حس کرد. اوباما رئیس جمهور کنونی آمریکا را فردی ناتوان خوانده و از سیاست‌های او شدیدا انتقاد کرده است. خوده جاکشت چه گهی خوردی دشمن ما همینجاست دروغ میگن آمریکاست! همچنان که بایدن اینطور است. ولی دونالد ترامپ در مقایسه با بایدن برتری‌های بسیاری دارد که متاسفانه دموکرات های امریکا آن را فراموش کرده اند. ابرقدرتی یک مسوولیت جهانی را در پی دارد. کشورهای تروریستی چون ایران باید نابود گردد و این جزو مسوولیت دولت بعدی امریکا باید باشد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اینفوگرافی| تعداد روزهای تعطیل در ایران و سایر کشورها چقدر است؟یکی از نمایندگان مجلس یازدهم گفته تعطیلات در ایران زیاد است. اما بررسی‌ها نشان می‌دهد ایران با توجه به تعطیل بودن یک روز در هفته، کمترین روز تعطیل میان کشورهای جهان را دارد. احتمالا کشورهای دیگه با تعطیلات فصلی حساب شده و ایران نه .
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

آیا ترامپ برای مخالفان جمهوری اسلامی بهتر است یا بایدن؟ - BBC News فارسیدر آستانه انتخابات آمریکا بار دیگر این بحث مطرح است که انتخاب کدام یک از نامزد این دو انتخابات به نفع مخالفان جمهوری اسلامی در ایران خواهد بود. طرفداران هر دو نامزد نیز استدلال‌های متفاوتی دارند. آیا خر بدتر است یا الاغ ؟ بی بی سی فارسی رہبر معظم بھتر است
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

انگلیس: تعهد ما به برجام ثابت است‌در حالی که ایران در پی بی‌تعهدی کشورهای اروپایی، گام‌هایی را برای کاهش تعهدات برجامی‌اش برداشت، نماینده انگلیس در سازمان ملل در سخنرانی خود در شورای امنیت از ایران خواست تا تعاملی سازنده با سازوکار حل اختلافات برجام داشته باشد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ترکیه: بحران روهینگیا، یکی از برزگترین تراژدی‌های انسانی در دوران مدرن استمعاون وزیر امور خارجه ترکیه در نشست کمیته‌ بررسی موارد نقض حقوق مسلمانان روهینگیا وابسته به سازمان همکاری اسلامی گفت که بحران روهینیا، یکی از برزگترین تراژدی‌های انسانی در دوران مدرن است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »