هاشم خواستار، فعال مدنی، در آستانه ۷۰ سالگی زندانی است؛ «تنها جرم او: درخواست استعفای خامنه‌ای»

01/08/1399 05:09:00 ب.ظ

هاشم_خواستار، فعال مدنی، در آستانه ۷۰ سالگی زندانی است؛ «تنها جرم او: درخواست استعفای_خامنه‌ای» همسر هاشم خواستار در پایان به صدای آمریکا گفت: «آقای خواستار از اول به این حکومت انتقاد داشت،‌ مخالف سکوت کردن بود، و اعتراضش را پنهان نمی‌کرد.»

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. همسر هاشم خواستار، فعال مدنی زندانی در ایران، می‌گوید با آن که آقای خواستار در آستانه ۷۰ سالگی است...

همسر هاشم خواستار، فعال مدنی زندانی در ایران، می‌گوید با آن که آقای خواستار در آستانه ۷۰ سالگی است و از بیماری‌های متعددی رنج می‌برد، اما بیش از ۱۴ ماه است که به مرخصی اعزام نشده و تنها جرمش انتقاد از علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، و تقاضای استعفای او است.

صدیقه مالکی‌فرد، همسر این فعال مدنی زندانی در ایران که اواخر مرداد ماه سال ۹۸ بازداشت شد و در حال حاضر دوران محکومیت خود را در زندان وکیل آباد مشهد سپری می‌کند، به صدای آمریکا گفت که آقای خواستار که به بیماری‌های متعددی همچون فشار خون و بیماری‌های گوارشی مبتلا است از زمان بازداشت تا به امروز حتی یک روز هم به مرخصی درمانی اعزام نشده است.

وی افزود: «پس از بازداشت آقای خواستار در تاریخ ۲۰ مرداد ۹۸ و با ارجاع پرونده او به بازپرسی درخواست آزادی موقت او را کردیم؛ اما بازپرس پرونده با درخواست ما مخالفت کرد. وقتی پرونده به دادگاه ارجاع شد وکیل پرونده با مراجعه به دادگاه خواستار آزادی موقت با قید وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی شد؛ اما آنجا هم قاضی موافقت نکرد.» headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

euronews - اخبار بین المللی در مورد کره شمالی

کره شمالی | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تو قبر بابای هاشم ‌امثال هاشم سگ کی باشن واسه رهبری عزیز تعیین تکلیف بکنند تا جونشون دربیاد هرکس که نمیتونه رهبر ایران رو ببینه رژیم ایران از موی سپید این مرد خجالت نمی کشه؟؟!

عمق بحران کرونا در ایران چه‌قدر است؟

اوباما: ترامپ برای پست ریاست جمهوری ناتوان و بی‌‌صلاحیت است | DW | 22.10.2020کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به مرحله داغ خود نزدیک می‌شود. حساسیت لحظه را می‌توان در لحن سخنرانی اوباما حس کرد. اوباما رئیس جمهور کنونی آمریکا را فردی ناتوان خوانده و از سیاست‌های او شدیدا انتقاد کرده است. خوده جاکشت چه گهی خوردی دشمن ما همینجاست دروغ میگن آمریکاست! همچنان که بایدن اینطور است. ولی دونالد ترامپ در مقایسه با بایدن برتری‌های بسیاری دارد که متاسفانه دموکرات های امریکا آن را فراموش کرده اند. ابرقدرتی یک مسوولیت جهانی را در پی دارد. کشورهای تروریستی چون ایران باید نابود گردد و این جزو مسوولیت دولت بعدی امریکا باید باشد.

اینفوگرافی| تعداد روزهای تعطیل در ایران و سایر کشورها چقدر است؟یکی از نمایندگان مجلس یازدهم گفته تعطیلات در ایران زیاد است. اما بررسی‌ها نشان می‌دهد ایران با توجه به تعطیل بودن یک روز در هفته، کمترین روز تعطیل میان کشورهای جهان را دارد. احتمالا کشورهای دیگه با تعطیلات فصلی حساب شده و ایران نه .

آیا ترامپ برای مخالفان جمهوری اسلامی بهتر است یا بایدن؟ - BBC News فارسیدر آستانه انتخابات آمریکا بار دیگر این بحث مطرح است که انتخاب کدام یک از نامزد این دو انتخابات به نفع مخالفان جمهوری اسلامی در ایران خواهد بود. طرفداران هر دو نامزد نیز استدلال‌های متفاوتی دارند. آیا خر بدتر است یا الاغ ؟ بی بی سی فارسی رہبر معظم بھتر است

انگلیس: تعهد ما به برجام ثابت است‌در حالی که ایران در پی بی‌تعهدی کشورهای اروپایی، گام‌هایی را برای کاهش تعهدات برجامی‌اش برداشت، نماینده انگلیس در سازمان ملل در سخنرانی خود در شورای امنیت از ایران خواست تا تعاملی سازنده با سازوکار حل اختلافات برجام داشته باشد.

ترکیه: بحران روهینگیا، یکی از برزگترین تراژدی‌های انسانی در دوران مدرن استمعاون وزیر امور خارجه ترکیه در نشست کمیته‌ بررسی موارد نقض حقوق مسلمانان روهینگیا وابسته به سازمان همکاری اسلامی گفت که بحران روهینیا، یکی از برزگترین تراژدی‌های انسانی در دوران مدرن است. - خبرگزاری آناتولی