نیکی هیلی: اگر بایدن رئیس جمهور شود بار دیگر به برجام می‌پیوندد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim

30/04/1399 01:14 ب.ظ

نیکی هیلی: اگر بایدن رئیس جمهور شود بار دیگر به برجام می‌پیوندد

و به نقل از یورونیوز، نیکی هیلی، سفیر پیشین ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل می‌گوید اگر جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری پیش‌روی آمریکا در ماه نوامبر به پیروزی برسد، تمام پیشرفت‌های سیاسی به دست آمده در دوران ریاست جمهوری دونالد...

او با اشاره به توافق هسته‌ای سال 2015 میلادی میان ایران و قدرتهای بزرگ جهان گفت: «اگر جو بایدن رئیس جمهور شود، بار دیگر به این توافق هسته‌ای خواهد پیوست.» هیلی روز یکشنبه در جریان میزگردی که بصورت غیرحضوری به میزبانی «ائتلاف یهودیان جمهوریخواه» آمریکا تشکیل شده بود، از اقدامات دونالد ترامپ از جمله انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس و خروج از توافق هسته‌ای ایران دفاع کرد و گفت: «همه پیشرفت‌هایی که ما در موضوع اسرائیل و خاورمیانه داشتیم.... در صورت ریاست جمهوری جو بایدن، از بین می‌رود. زیرا آنها قصد دارند که به عقب برگردند و در تلاشند دوباره به توافق هسته‌ای ایران بپیوندند.»

پیشتازی بایدن نسبت به ترامپ در ایالت فلوریدا/ رقابت شانه به شانه در آریزونا و تگزاسبنا بر گزارش وبسایت جروزالم پست، هیلی سخنانش را اینگونه ادامه داد: «به تفاوت‌های جو بایدن و رئیس جمهور ترامپ نگاه کنید.

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

نیکی هیلی: اگر بایدن رئیس جمهور شود، بار دیگر به توافق هسته‌ای ایران می‌پیونددنیکی هیلی: «همه پیشرفتهایی که ما در موضوع اسرائیل و خاورمیانه داشتیم.... در صورت ریاست جمهوری جو بایدن، همه این پیشرفتها از بین می‌رود. زیرا آنها قصد دارند که به عقب برگردند و در تلاشند که به توافق هسته‌ای ایران بازگردند.»

بازگشت آمریکای بایدن به برجام بدون قید و شرط نخواهد بود

جو بایدن: روسیه و چین در پی نابودی دموکراسی آمریکا هستند | DW | 18.07.2020جو بایدن اعتقاد دارد روسیه و چین در پی نابود کردن دموکراسی آمریکا هستند. به گفته نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، کشورهای غیردموکراتیک می‌کوشند به اعتماد مردم آمریکا به روند انتخابات ریاست جمهوری آسیب بزنند.

پیشتازی جو بایدن از ترامپ در نظرسنجی‌ها دو رقمی شدپیشتاری جو بایدن از ترامپ در نظرسنجی‌ها دو رقمی شد بر اساس نتایج نظرسنجی جدیدی، جو بایدن، کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا موفق شد با ۱۵ درصد از ترامپ پیشی بگیرد و بدین ترتیب فاصله خود با رهبر کنونی کاخ سفید را دو رقمی کند.

جو بایدن پس از دریافت گزارش‌های اطلاعاتی، در مورد دخالت روسیه در انتخابات آمریکا هشدار دادصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ورود میلیون‌ها بشکه نفت ایران به بازار در صورت پیروزی بایدن در آمریکا- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimورود میلیون‌ها بشکه نفت ایران به بازار در صورت پیروزی بایدن تحلیلگر وال استریت: اگر بایدن رئیس جمهور آمریکا شود احتمالاً دوباره آمریکا را بر سر میز مذاکره درباره قرارداد اتمی ایران بازمی‌گرداند و شاهد ورود میلیون‌ها بشکه نفت ایران به بازار خواهیم بود

و به نقل از یورونیوز، نیکی هیلی، سفیر پیشین ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل می‌گوید اگر جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری پیش‌روی آمریکا در ماه نوامبر به پیروزی برسد، تمام پیشرفت‌های سیاسی به دست آمده در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ از دست خواهد رفت.

او با اشاره به توافق هسته‌ای سال 2015 میلادی میان ایران و قدرتهای بزرگ جهان گفت: «اگر جو بایدن رئیس جمهور شود، بار دیگر به این توافق هسته‌ای خواهد پیوست.»

هیلی روز یکشنبه در جریان میزگردی که بصورت غیرحضوری به میزبانی «ائتلاف یهودیان جمهوریخواه» آمریکا تشکیل شده بود، از اقدامات دونالد ترامپ از جمله انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس و خروج از توافق هسته‌ای ایران دفاع کرد و گفت: «همه پیشرفت‌هایی که ما در موضوع اسرائیل و خاورمیانه داشتیم.... در صورت ریاست جمهوری جو بایدن، از بین می‌رود. زیرا آنها قصد دارند که به عقب برگردند و در تلاشند دوباره به توافق هسته‌ای ایران بپیوندند.»

پیشتازی بایدن نسبت به ترامپ در ایالت فلوریدا/ رقابت شانه به شانه در آریزونا و تگزاسبنا بر گزارش وبسایت جروزالم پست، هیلی سخنانش را اینگونه ادامه داد: «به تفاوت‌های جو بایدن و رئیس جمهور ترامپ نگاه کنید. چه کسی سفارت آمریکا را به بیت‌المقدس منتقل کرد؟ چه کسی از توافق با ایران خارج شد؟»

او همچنین با اشاره به تلاش‌های آمریکا در سال 2018 میلادی برای صادر شدن قطعنامه‌ای در سازمان ملل برای محکوم کردن حماس گفت: «چه کسی به من اجازه داد تا برای اولین بار موضوع حماس را در سازمان ملل مطرح کنم؟»

نیکی هیلی افزود: «آیا می‌خواهید تسلیم بایدن شوید؟ یعنی کسی که در موضوع سیاست داخلی و خارجی هر روز بیشتر به افرادی همچون ایلهان عمر و برنی سندرز نزدیک می‌شود... بایدن زمانی که حماس به اسرائیل حمله می‌کرد و کسی کاری انجام نمی‌داد، کجا بود؟»

خانم هیلی همچنین با تاکید بر اینکه در حال حاضر چین اصلی‌ترین تهدید آمریکا است، اعلام کرد بسیاری از رؤسای جمهور آمریکا از جمله باراک اوباما و معاون پیشین او جو بایدن به این واقعیت که «چین مدتهاست یک ماموریت استراتژیک در قبال کشور ما دارد» نگاه ساده انگارانه‌ای دارند.