نیکلا سارکوزی؛ ورق زدن بخت‌های‌ یک رئیس جمهور بخت‌برگشته

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 90 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 39%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

این روزها که نیکلا سارکوزی، رئیس جمهوری پیشین فرانسه، درگیر یک پرونده قضائی است، کتاب 'سوداها' نوشته او در بازار نشر فرانسه پرفروش شده است. اتهام سارکوزی در این پرونده قضائی، تأمین مالی احتمالی بخشی از کارزار انتخاباتی‌اش در سال ۲۰۰۷ از سوی دولت معمر قذافی، رهبر وقت لیبی است که خود بعدا در سرنگونی حکومتش نقش عمده داشت.

Image caption"در سراسر زندگی‌ام بخت همیشه یارم بوده، بخت فراوان. وقتی به همه کسانی که راهی ندارند جز مواجهه با خاکستری یک روزمرگی یأس‌آور و اغلب دردناک، شاید بخت من حتی زیادی بوده است."

او طی سه سال گذشته سه کتاب و در سه دهه گذشته، هشت کتاب را روانه بازار کتاب کرده که اغلب آنها شامل نظراتش درباره سیاست به ویژه سیاست فرانسه است. او در جای دیگر تأکید می‌کند:"وقتی دوره سیاست گذشت، زندگی پایان نمی‌پذیرد." هر چند که کمتر سیاستمداری را می‌توان سراغ داشت که طعم شیرین قدرت را چشیده باشد و تا جایی که بشود، نخواهد آن را دوباره و دوباره تجربه کند."کتاب باری با خود حمل می‌کند که هیچ سخنرانی و هیچ برنامه رادیویی یا تلویزیونی قادر به حمل آن نیست، به ویژه در دراز مدت. کتاب می‌ماند. او خود را در زمان به ثبت می‌رساند. رد برجای می‌گذارد.

این در حالی است که از کتاب"درس‌های قدرت" نوشته فرانسوا اولاند، دیگر رئیس جمهوری پیشین فرانسه که سال ۲۰۱۸ به چاپ رسید، فقط ۱۴۰ هزار نسخه فروخته شد؛ هر چند که این رقم نیز در شرایط کنونی کتاب، فروش خوبی محسوب می‌شود. او در همان فصل‌های آغازین کتاب از پدر و مادرش می‌گوید، از مرگ مادرش، از طلاق از همسر اولش سیسیلیا و بعد همچنین درباره همسر کنونی‌اش، کارلا برونی که خواننده است:"من خیلی مدیون کارلا هستم، برای همه چیزهایی که برای من آورد و چیزهایی که به روی من گشود. من کنار او آموختم که یک روز بدون خواندن، بدون فیلم دیدن، بدون بازدید از نمایشگاه، یک روز از دست رفته است."

کتاب"سوداها" گرچه روایت"شخصی" دارد، اما آن را نمی‌توان کاملا جزو زندگی‌نامه‌های خودنوشتی طبقه‌بندی کرد که بسیاری از سیاسیون و چهره‌های معروف در سال‌های پایانی حیات‌شان، از خود بر جای می‌گذارند. صرف‌نظر از گرایش سیاسی سارکوزی، این کتاب، یکی از شیوه‌های رشد و ترقی سیاستمداران و دولتمردان در یک نظام دموکراتیک را، از نقطه آغاز تا رسیدن به بالاترین مقام سیاسی کشور، به خوبی نشان می‌دهد.

این شورش‌ها پس از آن آغاز شد که دو نوجوان آفریقایی‌تبار، روز ۲۷ اکتبر ۲۰۰۵، زمانی که می‌خواستند از کنترل نیروهای پلیس فرار کنند، به یک مرکز برق پناه می‌برند و در آنجا دچار برق‌گرفتگی می‌شوند و می‌میرند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اگر رئیس جمهورفرانسه از یک دیکتاتور پول گرفته آنوقت روزنامه نگار ها از چه کسانی پول نمی گیرند؟؟ اگر یک رئیس جمهور یا یک روزنامه نگار در حدی از نبوغ بود که مثل یک فیلسوف بنویسد. آنوقت باید مثل نیچه از مادرش پول می گرفت. 'زردآب خود را بالا می آورند و روزنامه اش می خوانند.'

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جادوی هری پاتر در یک حراجی بریتانیا؛ کتاب یک پوندی ۲۸ هزار پوند به فروش رفتنسخه‌ای از اولین چاپ کتاب هری پاتر و سنگ جادو که بیست سال پیش یک پوند قیمت داشت در یک حراجی در بریتانیا بیش از ۲۸ هزار پوند فروخته شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

گزارش یک سایت حقوق بشری: در یک ماه ۶ کولبر کشته و ۱۹ نفر زخمی شدندگزارش یک سایت حقوق بشری: در یک ماه ۶ کولبر کشته و ۱۹ نفر زخمی شدند این در حالی است که حتی خود مقامات ایران اذعان می‌کنند که حجم کالای قاچاق وارد شده توسط کولبران در مقایسه با قاچاق از سایر مبادی بسیار ناچیز است. قبل از انقلاب ۵۷ این قبیل کارها وجود نداشت و زباله گردی، کودکان کار، کولبری، قاچاق سوخت، دلالی، روسپی گری در خیابان و .... دیده نمی شد. نتیجه حکومت ج ا را همه می بینند و چون این حکومت فاسد و نا کار آمد هست باید نابود شود. اولا به شما چه دوما حقوق بشر در دیوار مکزیک داره موج میزنه شما خودتون غرق در فساد هستید چرا به جز جنایت حاکمان ایران هیچ خبری دیگری از رژیم نیست ؟
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دهها کشته در اثر حمله طالبان به یک اتوبوس در افغانستان | DW | 31.07.2019بر اساس اخباری که از سوی پلیس ولایت فراه منتشر شده، در اثر حمله طالبان به یک اتوبوس در مسیر قندهار به هرات دست‌کم ۳۴ نفر کشته شده‌اند. افزون بر آن ده نفر دیگر از مسافران این اتوبوس نیز در اثر این انفجار مجروح شده‌اند. شما ژورنالست کم و خرکار زياد معلوم ميشويد لطفاً به کسب اصلی خود برگرديد پيشه مقدس ژورناليزم را بدنام نکنيد تا هنوز معلوم نیست که اين حادثه ترافیکی است و يا انفجار ماين و کدام تکنالوژی است که معلوم کرد که اين ماين طالبان بوه؟ شما اگر رسانه ازاد ميبودين نظر طالبان را هم میگرفتين
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نرخ بهره در آمریکا برای اولین بار در یک دهه پایین آمدفدرال رزرو، بانک مرکزی آمریکا، اعلام کرده است که با توجه به 'پیامدهای تحولات جهانی برای چشم‌انداز اقتصادی' نرخ بهره را پایین می‌آورد. این اولین بار از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۸ است که نرخ بهره در آمریکا پایین می‌آید. PPPIF is a good replacement for BBC!!! because BBC smells like a Pice of Pork SHit!which its ismell is like a Pif
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ایده جالب پیوند مردم در مرز آمریکا و مکزیک + فیلممشاهده صحنه بازی کودکان و بزرگسالان روی الاکلنگ‌های صورتی رنگ و شادمانی آنها شاید برای همه یک صحنه معمولی باشد اما این بار این اتفاق در یک مکان متفاوت با هر پارک دیگری رخ داده است؛ الاکلنگ‌های که در طول حصار واقع در مرز آمریکا با مکزیک قرار گرفته و یک صندلی آن در داخل خاک آمریکا و صندلی دیگرش در داخل مکزیک است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مردی در یخچال خانه مادرش، بعد از مرگ او جسد مومیایی شده یک نوزاد را پیدا کردمردی در یخچال خانه مادرش، بعد از مرگ او جسد مومیایی شده یک نوزاد را پیدا کرد «ادم اسمیت» ۳۷ ساله در سنت لوئیس در ایالت میزوری، بعد از مرگ مادرش در حال خالی کردن یخچالش بود که ناگهان جسد مومیایی شده یک نوزاد را در فریزر پیدا کرد. مردی پس از فوت مادرش در یخچال خانه‌ی او یک نوزاد مومیایی شده پیدا کرد فارسی_را_پاس_بداریم آمریکا بدون نقاب تو ایران روزی چندتا تو خیابون پیدا میشه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »