نیویورک‌تایمز: اسرائیل پیش از حمله به تاسیسات اتمی ایران با آمریکا مشورت کرده بود

21/09/1400 04:20 ب.ظ

نیویورک‌تایمز: اسرائیل پیش از حمله به تاسیسات اتمی ایران با آمریکا مشورت کرده بود العربيه_فارسى

12 دسامبر ,2021: 05:17 شب GST«نیویورک تایمز» در گزارشی نوشته است، اسرائيل پیش از انجام دو حمله در ماه‌های گذشته به تجهیزات اتمی و موشکی ایران، با آمریکا مشورت کرده است.مقامات اسرائیل و آمریکا همچنین در مورد رزمایش‌های احتمالی مشترک نظامی جهت آمادگی برای حمله به ایران گفت‌وگو کرده‌اند. خبرگزاری «رویترز» پیشتر نوشته بود که آمریکایی‌ها نمی‌خواهند جزئیات چنین رزمایش‌های احتمالی را منتشر کنند.

مقامات اسرائیل و آمریکا همچنین در مورد رزمایش‌های احتمالی مشترک نظامی جهت آمادگی برای حمله به ایران گفت‌وگو کرده‌اند. خبرگزاری «رویترز» پیشتر نوشته بود که آمریکایی‌ها نمی‌خواهند جزئیات چنین رزمایش‌های احتمالی را منتشر کنند.

اما موضوع اصلی گزارش نیویورک‌تایمز که بر اساس گفت‌وگو با بیش از ده مقام آمریکایی و اسرائیلی نوشته شده، افزایش اختلافات واشینگتن و تل‌آویو درباره چگونگی مقابله با برنامه اتمی جمهوری اسلامی است. در همین راستا، جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، از جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی، خواسته است برنامه «پنتاگون» برای حمله نظامی به ایران در صورت شکست مذاکرات اتمی را مورد بررسی قرار دهد. منابعی که با نیویورک تایمز مصاحبه کرده‌اند، گفته‌اند علنی‌شدن این خبر هم هشداری به جمهوری اسلامی است برای جدی گرفتن مذاکرات، و هم تلاشی برای آرامش خاطر دادن به اسرائیل، مبنی بر آن که آمریکا طرح احتمالی حمله نظامی را جدی می‌گیرد.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

عصبانیت ترامپ از نتانیاهو به دلیل تبریک به جو بایدن: لعنت به توترامپ در حالی از تبریک نتانیاهو به بایدن انتقاد کرده که سکوت طولانی مدت «بی بی» در قبال پیروزی جو بایدن و تبریک دیرهنگام او، حتی واکنش‌هایی را در داخل اسرائیل برانگیخت و نگرانی‌هایی را درباره آینده روابط سیاسی اسرائیل و آمریکا بوجود آورد. عمو ترامپ خار چشم گلوبالیست‌های کثیف Trump2024 Trump did not pay My percentage and could not remain president, but i hope ted cruz win the 2024 election from republican and become candidate like 2016

بنیاد ستار بهشتی از حمله «افراد ناشناس» به گوهر عشقی خبر داد🔺بنیاد ستار_بهشتی از حمله «افراد ناشناس» به گوهر_عشقی خبر داد بنیاد ستار بهشتی روز جمعه در حساب کاربری خود در ایسنتاگرام، ضمن انتشار تصویری از گوهر عشقی مادر ستار بهشتی، از احتمال سوء قصد به جان او خبر داد. ⬇️ بیشتر بخوانید: افراد ناشناس نیستند بلکه مشتی لجن و استفراق سگ میباشند که مسلمانی طی می‌کنند تنها راه نجات کشور ساقط کردن رژیم است. کار وزارت اطلاعات است. میخواهند در ادامه سیاست سرکوبشان خانواده های دادخواه را حذف فیزیکی کنند و با رعب و وحشت خانواده ها را وادار کنند که از خونخواهی دست بردارند

بازیگر آمریکایی به دلیل «گزارش دروغ» درباره حمله ناشی از نفرت‌ علیه خود گناهکار شناخته شد▪️جسی_اسمولت، بازیگر پیشین سریال تلویزیونی «امپایر»، پنجشنبه نهم دسامبر به دلیل ارائه «گزارش دروغ» درباره حمله ناشی از نفرت‌ علیه خود مجرم شناخته شد. StopHazaraGenocide StopHazaraGenocid

ولی‌عهد سعودی پس از سفر رسمی به کویت به تور خلیجی خود پایان دادشاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی در آخرین ایستگاه از تور خلیجی خود در کاخ بیان کویت مورد استقبال رسمی شیخ نواف الاحمد الصباح، امیر کویت قرار ببینید . اینم یه پولدار ، بیکار ، بی سواد .

شاهد دادگاه حمید نوری: از دیدن کامیون‌های پر از جسد پاهایم می‌لرزید

سیاست وزارت علوم برای از سرگیری آموزش حضوری از ترم آتی/احیای فرصت‌های مطالعاتی دانشجویان دکتریمعاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان با تاکید بر اینکه سیاست کلی وزارت علوم برای نوع آموزش از ترم اینده ادامه آموزش ترکیبی(حضوری و مجازی) است، گفت: ما تقریبا براساس سیاستی که ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد، در ستاد ازسرگیری آموزش حضوری دانشگاه ها بحث کردیم و قرار شد ترکیب حضوری و مجازی در دانشگاه ها همچنان وجود داشته باشد و تلاش ما و سیاست کلان مان این است که ترم آینده شرایط حضور حداکثری را فراهم کنیم و به سمت بازگشایی کامل دانشگاه ها حرکت کنیم.

12 دسامبر ,2021: 05:17 شب GST«نیویورک تایمز» در گزارشی نوشته است، اسرائيل پیش از انجام دو حمله در ماه‌های گذشته به تجهیزات اتمی و موشکی ایران، با آمریکا مشورت کرده است.

منظور از حملات فوق‌الذکر، حمله ماه ژوئیه به کارخانه ساخت سانتریفیوژ و مورد دیگر، حمله ماه سپتامبر به یک پایگاه موشکی است.اسرائیل تاکنون مسئولیت هیچ کدام از این حملات را برعهده نگرفته است.

مقامات اسرائیل و آمریکا همچنین در مورد رزمایش‌های احتمالی مشترک نظامی جهت آمادگی برای حمله به ایران گفت‌وگو کرده‌اند. خبرگزاری «رویترز» پیشتر نوشته بود که آمریکایی‌ها نمی‌خواهند جزئیات چنین رزمایش‌های احتمالی را منتشر کنند.

در واکنش به تدارک و طرح‌ریزی حمله نظامی اسرائیل برای نابودی تاسیسات هسته‌ای ایران، یک مقام ارشد نظامی این کشور، شنبه تهدید کرد چنانچه اسرائیل به ایران حمله کند «بهای گزافی» خواهد پرداخت.

اما موضوع اصلی گزارش نیویورک‌تایمز که بر اساس گفت‌وگو با بیش از ده مقام آمریکایی و اسرائیلی نوشته شده، افزایش اختلافات واشینگتن و تل‌آویو درباره چگونگی مقابله با برنامه اتمی جمهوری اسلامی است.

این گزارش در حالی منتشر می‌شود که بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل و داوید برنعه، رئیس «موساد» در روزهای اخیر در واشینگتن با مقامات آمریکایی درباره برنامه اتمی ایران گفت‌وگو کرده‌‌اند. اخیرا برخی مقامات اسرائیلی گفته‌اند صرف‌نظر از نتیجه مذاکرات اتمی در وین، اقدامات اسرائیل علیه برنامه هسته‌ای ایران باید ادامه یابد.

در همین راستا، جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، از جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی، خواسته است برنامه «پنتاگون» برای حمله نظامی به ایران در صورت شکست مذاکرات اتمی را مورد بررسی قرار دهد. منابعی که با نیویورک تایمز مصاحبه کرده‌اند، گفته‌اند علنی‌شدن این خبر هم هشداری به جمهوری اسلامی است برای جدی گرفتن مذاکرات، و هم تلاشی برای آرامش خاطر دادن به اسرائیل، مبنی بر آن که آمریکا طرح احتمالی حمله نظامی را جدی می‌گیرد.

گانتز، به آمریکایی‌ها گفته که ضرب الاجل لازم را برای ارتش اسرائیل به منظور تکمیل مقدمات حمله به ایران، تعیین کرده است.

روزنامه «جروزالم پست»، جمعه، 10 دسامبر، به نقل از یک منبع بلندپایه دیپلماتیک افزود که مسئولان آمریکایی‌ پس از شنیدن سخنان گانتز، با تدارکات اسرائیل برای حمله به ایران، مخالفت نکردند.

این در حالی است که گانتز شنبه، 11 دسامبر، با اشاره به آنچه در مذاکرات وین با ایرانی‌ها در خصوص احیای برجام در جریان است، فاش کرد که ایالات متحده و کشورهای اروپایی، به خوبی متوجه هستند که چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

همزمان ارتش اسرائیل اعلام کرد که رزمایش‌ها و تمرین‌های نظامی غافلگیرانه‌ای را برای شبیه‌سازی سناریوهای رزمی در مرز‌های جنوبی این کشور، انجام داده است.

او همچنین آمادگی اسرائیل را برای مقابله با هر گونه اقدامی از این قبیل از سوی ایران، اعلام کرد و گفت: «ما هر کاری لازم باشد را برای دفاع از شهروندان و دارایی‌های خود انجام خواهیم داد.»

در گزارش نیویورک تایمز آمده است که گانتز و برنعه در مجموع از سفر خود به واشینگتن راضی نبوده و با این نگرانی به کشورشان بازگشتند که تعهد آمریکا به احیای «برجام»، منجر به توافقی بد می‌شود که به ایران اجازه خواهد داد به پیشرفت‌های هسته‌ای خود ادامه دهد.

بر اساس این گزارش، مقامات اسرائیلی می‌کوشند از آمریکا تعهد بگیرند که حتی در صورت به دست آمدن توافق اتمی، اسرائیل همچنان اجازه داشته باشد به اقدامات خود علیه جمهوری اسلامی ادامه دهد.