نیوزیلند به بهروز بوچانی پناهندگی اعطا کرد

24/07/2020 06:18:00 ق.ظ

نیوزیلند درخواست پناهندگی بهروز بوچانی را پذیرفت

نیوزیلند درخواست پناهندگی بهروز بوچانی را پذیرفت

مقام های نیوزیلند روز جمعه گفتند که درخواست پناهندگی بهروز بوچانی، نویسنده کرد ایرانی که به دلیل سیاست های سخت مهاجرت استرالیا برای شش سال در جزیره مانوس محبوس بود، را پذیرفته اند.

اداره مهاجرت نیوزیلند می گوید که تقاضانامه آقای بوچانی موفق بوده و او حق اقامت دایم در این کشور را خواهد داشت.در بیانیه کوتاه این اداره آمده است:"آقای بوچانی براساس کنوانسیون ۱۹۵۱ مرتبط با وضعیت پناهندگی و پروتکل ۱۹۶۷ آن به عنوان پناهنده شناسایی شده است."

گزارش ها حاکیست که آقای بوچانی روز پنجشنبه همزمان با سی و هفتمین سالگرد تولدش از این تصمیم آگاه شد.او به وبسایت"استاف.کو.ان زی" گفت:"خیلی مهم است که حالا در مورد آینده ام تا حدودی اطمینان دارم، برای همین حالا قوت بیشتری احساس می کنم، احساس می کنم ثبات کافی برای ادامه کار در اینجا را دارم."

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

یکی از وزرای مهم دولت نیوزیلند به دلیل رابطه با کارمند سابقش اخراج شدجاسیندا آردرن، نخست‌وزیر نیوزیلند: «لینلیز گالووی آن رفتاری را که من از او به عنوان یک وزیر مسئول انتظار داشتم نداشته است؛ یعنی احترام به رویه‌های خوب در دنیای کار.»

درخواست پناهندگی از آلمان به کمترین میزان خود از سال ۲۰۱۲ رسید | DW | 23.07.2020سالانه هزاران نفر به دلیل بروز جنگ و خونریزی و یا تعقیب سیاسی و آزار در کشور خود به آلمان پناه می‌آورند. روند درخواست‌های پناهندگی در آلمان کمی کاهش یافته و در درجه اول درخواست پناهجویان سوری پذیرفته شده است.

بیشترین سرانه ابتلا به کرونا در خاورمیانه متعلق به ایران نیستبنا به آمار رسمی در ایران به ازای هر یک میلیون نفر حدود ۳۳۰۰ نفر به بیماری «کووید ۱۹» مبتلا شده‌اند.

یک نیروی عملیاتی وابسته به حزب‌الله لبنان از قبرس به آمریکا مسترد شدیک نیروی عملیاتی وابسته به حزب‌الله لبنان از قبرس به آمریکا مسترد شد وزارت دادگستری ایالات متحده روز شنبه در بیانیه‌ای گفت غسان دیاب، ۳۷ ساله، هفته پیش به میامی رسید تا در ایالت فلوریدا با اتهاماتی مربوط به سال ۲۰۱۶ روبرو شود.

به مازندران سفر نکنید/ احتمال ابتلا به کرونا بسیار بالاستقائم مقام وزیر بهداشت با بیان اینکه به مازندران سفر نکنید چرا که میزان احتمال ابتلا به کرونا بسیار بالا است، گفت: با رفتار مناسب و فاصله گذاری اجتماعی، برگزار نکردن مراسمی مانند دورهمی‌های خانوادگی، عروسی‌ها و مراسم ترحیم، به پزشکان در مبارزه با این بیماری کمک کنید.

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به حدود 36 هزار نفر رسیدشمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به حدود 36 هزار نفر رسید

نویسنده کتاب"هیچ دوستی به جز کوهستان"، برنده جوایز متعدد ادبی و صدای پناهجویان، از ماه نوامبر در نیوزیلند به سر می برد، زمانی که برای سخنرانی در یک جشنواره ادبی به این کشور سفر کرد و همانجا درخواست پناهندگی کرد.Aa جاسیندا آردرن، نخست‌وزیر نیوزیلند روز چهارشنبه یکی از مهره‌های کلیدی دولتش را اخراج کرد زیرا این فرد با وجود تأهل، با یکی از کارمندان سابق وزارتخانه‌اش رابطه داشته است.اداره آمار فدرال آلمان امروز پنجشنبه دوم مرداد (۲۳ ژوئیه) گزارش سالانه خود را در ویسبادن در اختیار نمایندگان رسانه‌ها قرار داد.Aa بیشترین میزان مرگ و میر بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در خاورمیانه در ایران ثبت شده است اما بیشترین سرانه ابتلا به ویروس جدید کرونا در خاورمیانه متعلق به ایران نیست.

اداره مهاجرت نیوزیلند می گوید که تقاضانامه آقای بوچانی موفق بوده و او حق اقامت دایم در این کشور را خواهد داشت. در بیانیه کوتاه این اداره آمده است:"آقای بوچانی براساس کنوانسیون ۱۹۵۱ مرتبط با وضعیت پناهندگی و پروتکل ۱۹۶۷ آن به عنوان پناهنده شناسایی شده است. لینلیز گالووی، وزیر روابط کار و مهاجرت نیوزیلند که اکنون ۴۱ سال دارد با زنی که پیش از این برای یکی از سازمان‌های وابسته به وزارتخانه‌اش کار می‌کرده، رابطه داشته است." گزارش ها حاکیست که آقای بوچانی روز پنجشنبه همزمان با سی و هفتمین سالگرد تولدش از این تصمیم آگاه شد. این رقم کمترین میزان درخواست‌های پناهندگی در آلمان از سال ۲۰۱۲ تاکنون است. او به وبسایت"استاف. جاسیندا آردرن مقابل خبرنگاران گفت: «این وزیر در مدت ۱۲ ماهی که در این رابطه بود، فقدان قضاوت را به اثبات رساند و خود را در معرض اتهام سوء‌استفاده از قدرت قرار داد.کو. استفاده از ماسک در ایران AP Photo نتیجه تحقیقات نشان می دهد که دلیل سرانه بالای ابتلا به ویروس جدید کرونا در قطر و بحرین انجام تست کرونا به طور گسترده و همچنین شیوع این ویروس در اردوگاه های کارگران خارجی است.

ان زی" گفت:"خیلی مهم است که حالا در مورد آینده ام تا حدودی اطمینان دارم، برای همین حالا قوت بیشتری احساس می کنم، احساس می کنم ثبات کافی برای ادامه کار در اینجا را دارم.» او تاکید کرد که از آقای گالووی انتظار رفتاری را داشته که در محیط کار از آن الگوبرداری شود. در پایان سال گذشته در آلمان شمار آن‌دسته از درخواست‌های پناهندگی که تصمیم نهایی درباره آنان از سوی مسئولان گرفته نشده و یا هنوز به آنان رسیدگی نشده بود، به حدود ۲۶۶ هزار می‌رسید که در مقایسه با سال پیش از آن ۱۳ درصد کاهش نشان می‌دهد." به گزارش خبرگزاری فرانسه گلریز قهرمان سخنگوی حقوق بشر حزب سبز نیوزیلند گفت که این تصمیم نشان می دهد کشورش"جایی است که انصاف و همدردی در آن غالب می آید." او گفت:"کسانی که از شکنجه و سرکوب به دلایل مذهبی، نژادی یا فعالیت سیاسی می گریزند مستحق زندگی در جایی هستند که بتوانند بگویند خانه آنهاست، آنها مستحق حفاظت هستند. نخست وزیر نیوزیلند ۱۰ ماه پس از تولد فرزندش قصد ازدواج دارد جاسیندا آردرن تنها یک روز پیش از این آنهم توسط جودیت کالینز، رهبر مخالفانش از این رابطه آگاه شده بود." او گفت:"با جان و دل از بهروز استقبال می کنیم. اتباع سوریه با حدود ۴۱ درصد، بیشترین کسانی هستند که در سال گذشته با درخواست پناهندگی‌شان در آلمان موافقت شده است." آقای بوچانی ظاهرا هم اکنون به عنوان پژوهشگر در دانشگاه کانتربری در جزیره جنوبی کرایست‌چرچ مشغول کار است. هم‌رسانی این مطلب:. در برخی از اتاق های این اردوگاه ها در قطر گاه ۱۰ نفر در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

او در سال ۲۰۱۳ بعد از یورش ماموران به دفتر نشریه ای کردی که برای آن قلم می زد به اندونزی رفت. او سپس خود را با قایق به استرالیا رساند اما به جزیره مانوس فرستاده شد. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید علاوه بر این، درخواست پناهندگی حدود ۲۱۳ هزار نفر از پناهجویان در آلمان در سال گذشته رد شده است. جزیره مانوس متعلق به پاپوآ گینه نو است اما استرالیا از سال ٢٠١٣ از آن به عنوان بازداشتگاه پناهجویانی استفاده می‌کند که سعی می‌کنند به استرالیا بروند. آقای بوچانی متن کتاب"هیچ دوستی به جز کوهستان" را از همانجا با پیامک‌هایی ارسال می کرد تا گردآوری و ترجمه شود. این کتاب از جمله جایزه"ویکتورین پرمیر" مهمترین جایزه ادبی استرالیا و جایزه صنعت کتاب استرالیا را به دست آورده است. این پناهجویان به طور عمده از افغانستان (۱۲ درصد)، عراق (۱۰ درصد) و روسيه (پنج درصد) هستند.

.