نیوزیلند به بهروز بوچانی پناهندگی اعطا کرد

نیوزیلند درخواست پناهندگی بهروز بوچانی را پذیرفت

24/07/2020 06:18:00 ق.ظ

نیوزیلند درخواست پناهندگی بهروز بوچانی را پذیرفت

مقام های نیوزیلند روز جمعه گفتند که درخواست پناهندگی بهروز بوچانی، نویسنده کرد ایرانی که به دلیل سیاست های سخت مهاجرت استرالیا برای شش سال در جزیره مانوس محبوس بود، را پذیرفته اند.

اداره مهاجرت نیوزیلند می گوید که تقاضانامه آقای بوچانی موفق بوده و او حق اقامت دایم در این کشور را خواهد داشت.در بیانیه کوتاه این اداره آمده است:"آقای بوچانی براساس کنوانسیون ۱۹۵۱ مرتبط با وضعیت پناهندگی و پروتکل ۱۹۶۷ آن به عنوان پناهنده شناسایی شده است."

رضا پهلوی با انتقاد از اتحادیه اروپا: مشروعیت بخشیدن به رئیسی همانند یک سیلی بود المپیک توکیو؛ علی داودی در وزنه‌برداری مدال نقره گرفت - BBC News فارسی شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است

گزارش ها حاکیست که آقای بوچانی روز پنجشنبه همزمان با سی و هفتمین سالگرد تولدش از این تصمیم آگاه شد.او به وبسایت"استاف.کو.ان زی" گفت:"خیلی مهم است که حالا در مورد آینده ام تا حدودی اطمینان دارم، برای همین حالا قوت بیشتری احساس می کنم، احساس می کنم ثبات کافی برای ادامه کار در اینجا را دارم."

به گزارش خبرگزاری فرانسه گلریز قهرمان سخنگوی حقوق بشر حزب سبز نیوزیلند گفت که این تصمیم نشان می دهد کشورش"جایی است که انصاف و همدردی در آن غالب می آید."او گفت:"کسانی که از شکنجه و سرکوب به دلایل مذهبی، نژادی یا فعالیت سیاسی می گریزند مستحق زندگی در جایی هستند که بتوانند بگویند خانه آنهاست، آنها مستحق حفاظت هستند." headtopics.com

او گفت:"با جان و دل از بهروز استقبال می کنیم."آقای بوچانی ظاهرا هم اکنون به عنوان پژوهشگر در دانشگاه کانتربری در جزیره جنوبی کرایست‌چرچ مشغول کار است.او در سال ۲۰۱۳ بعد از یورش ماموران به دفتر نشریه ای کردی که برای آن قلم می زد به اندونزی رفت.

او سپس خود را با قایق به استرالیا رساند اما به جزیره مانوس فرستاده شد. جزیره مانوس متعلق به پاپوآ گینه نو است اما استرالیا از سال ٢٠١٣ از آن به عنوان بازداشتگاه پناهجویانی استفاده می‌کند که سعی می‌کنند به استرالیا بروند.آقای بوچانی متن کتاب"هیچ دوستی به جز کوهستان" را از همانجا با پیامک‌هایی ارسال می کرد تا گردآوری و ترجمه شود.

ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

Telegram: Instant View

یکی از وزرای مهم دولت نیوزیلند به دلیل رابطه با کارمند سابقش اخراج شدجاسیندا آردرن، نخست‌وزیر نیوزیلند: «لینلیز گالووی آن رفتاری را که من از او به عنوان یک وزیر مسئول انتظار داشتم نداشته است؛ یعنی احترام به رویه‌های خوب در دنیای کار.»

درخواست پناهندگی از آلمان به کمترین میزان خود از سال ۲۰۱۲ رسید | DW | 23.07.2020سالانه هزاران نفر به دلیل بروز جنگ و خونریزی و یا تعقیب سیاسی و آزار در کشور خود به آلمان پناه می‌آورند. روند درخواست‌های پناهندگی در آلمان کمی کاهش یافته و در درجه اول درخواست پناهجویان سوری پذیرفته شده است.

بیشترین سرانه ابتلا به کرونا در خاورمیانه متعلق به ایران نیستبنا به آمار رسمی در ایران به ازای هر یک میلیون نفر حدود ۳۳۰۰ نفر به بیماری «کووید ۱۹» مبتلا شده‌اند.

یک نیروی عملیاتی وابسته به حزب‌الله لبنان از قبرس به آمریکا مسترد شدیک نیروی عملیاتی وابسته به حزب‌الله لبنان از قبرس به آمریکا مسترد شد وزارت دادگستری ایالات متحده روز شنبه در بیانیه‌ای گفت غسان دیاب، ۳۷ ساله، هفته پیش به میامی رسید تا در ایالت فلوریدا با اتهاماتی مربوط به سال ۲۰۱۶ روبرو شود.

به مازندران سفر نکنید/ احتمال ابتلا به کرونا بسیار بالاستقائم مقام وزیر بهداشت با بیان اینکه به مازندران سفر نکنید چرا که میزان احتمال ابتلا به کرونا بسیار بالا است، گفت: با رفتار مناسب و فاصله گذاری اجتماعی، برگزار نکردن مراسمی مانند دورهمی‌های خانوادگی، عروسی‌ها و مراسم ترحیم، به پزشکان در مبارزه با این بیماری کمک کنید.

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به حدود 36 هزار نفر رسیدشمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به حدود 36 هزار نفر رسید